Kwoty przyprawiają o zawrót głowy!

Monika Katarzyna Krupska 11 czerwca 2018 12:28

Mistrzostwa Świata w Piłce nożnej już za kilka dni! Największa sportowa impreza, na którą czekali wszyscy fani rozpocznie się już w czwartek. Z tej okazji amerykańska stacja telewizyjna, ESPN postanowiła stworzyć listę najlepszych piłkarzy Mundialu. Przejrzeliśmy ją i stworzyliśmy własną listę - najlepiej zarabiających piłkarzy tych Mistrzostw. Jak myślicie ile zarabiają sportowcy i jakie to są kwoty? 

Podpowiemy, że w zestawieniu znalazł się jeden Polak! Grosicki, Szczęsny, a może Błaszczykowski? Zobaczcie naszą galerię.  

1/6
Leo Messi
Copyright @Getty Images
1/6

Najlepiej zarabiającym piłkarzem świata jest napastnik FC Barcelony,Leo Messi. Do tej pory Argentyńczyk zarabiał ok. 20 mln euro rocznie, jednak na początku tego roku podpisał bardzo korzystny kontrakt. Dzięki nowej umowie z Dumą Katalonii pensja Argentyńczyka podwoiła się dwukrotnie, jednak jak donosi Football Leaks wynagrodzenie to nie 40 mln euro, a ok. 100 mln euro rocznie! Dlaczego? Otóż, Messi otrzymał bonus w wysokości 63,5 mln euro za samo podpisanie umowy, podzielone na cztery lata i premię lojalnościową wynoszącą ok. 70 mln euro, za nie opuszczenie klubu przed upływem kontraktu! Nic więc dziwnego, że Messi razem z reprezentacją Argentyny udał się na Mistrzostwa prywatnym odrzutowcem grupy The Rolling Stones! Informacją w sieci pochwalili się koledzy napastnika z drużyny, zamieszczając na Instagramie pamiątkowe zdjęcie z podróży.

2/6
Dlaczego Cristiano Ronaldo nie ma tatuaży?
Copyright @East News
2/6

Wspominając wyżej Messiego, nie sposób nie napisać o Cristiano Ronaldo. Piłkarz Realu Madryt od lat toczy walkę z wyżej wymienionym kolegą z drużyny o prestiżową nagrodę - Złotą Piłkę przyznawaną dla najlepszego piłkarza roku! Taki tytuł zdecydowanie zobowiązuje klub do płacenia piłkarzowi kolosalnych pieniędzy. Ile zarabia Cristiano Ronaldo? 

Według magazynu Record w 2016 roku zarobki piłkarza wynosiły 21 600 mln euro rocznie. W ostatnich latach kwota ta znacznie wzrosła, dzięki korzystnemu kontraktowi z „Królewskimi” i licznym sponsorom. W sezonie 2017/2018 na konto Ronaldo ma wpłynąć 94 mln euro! Z racji nowego kontraktu Messiego, piłkarz również zażądał nowej umowy, co oznacza, że kwota ta niedługo będzie jeszcze większa. 

3/6
Copyright @Instagram
3/6

Na początku tego roku serca Brazylijczyków stanęły. Wszystko z powodu Neymara, który doznał zwichnięcia kostki i pęknięcia piątej kości śródstopia i musiał przejść operację. Brazylijczyk nie poddał się, jednak długiej rekonwalescencji i szybko wrócił na murawę. Przyszłe Mistrzostwa Świata będą zatem jego drugimi, ciekawe jak mu pójdzie?

26-latek w 2017 roku podpisał pięcioletni kontraktu z francuskim klubem Paris Saint-Germain. Piłkarz kosztował 222 mln euro, co sprawiło, że stał się najdroższym piłkarzem w historii klubu! Umowa zapewniła mu pensję na poziomie 30 mln euro rocznie. Plotki głoszą, że piłkarz nie jest zadowolony z poziomu kolegów z drużyny i ma trafić do Realu Madryt. 

4/6
Robert Lewandowski, najseksowniejsi piłkarze Mundialu 2018
Copyright @East News
4/6

Robert Lewandowski już w 2014 roku znalazł się na liście dziesięciu najlepiej zarabiających piłkarzy świata według France Football! Dwa lata później piłkarz przedłużył umowę z Bayernem Monachium do 2021 roku i stał się najlepiej opłacalnym zawodnikiem w klubie! Reprezentant Polski otrzymuje około 20 mln euro za sezon. W ciągu jednego dnia zarabia 54 794 euro! 

Warto zaznaczyć, że „Lewy” nie utrzymuje się tylko z piłki. Piłkarz zainwestował w apartamenty, nieruchomości, restauracje czy startupy. Do tego dochodzą liczne kontrakty reklamowe, jak i Robert jest założycielem domu mediowego czy producentem wykonawczym płyty Donatana. 

5/6
Toni Kross, ile zarabia?
Copyright @Getty Images
5/6

Toni Kross gra dla reprezentacji Niemiec oraz na pozycji pełnomocnika w Realu Madryt. Piłkarz należy do jednego z najlepszych zawodników świata na swojej pozycji. 28-latek z hiszpańskim klubem ma kontrakt do 2022 roku, w ramach którego ma zarabiać ok. 20 mln euro za sezon! 

6/6
David De Gea, ile zarabia?
Copyright @GettyImages
6/6

Hiszpański piłkarz David De Gea został uznany za jednego z najlepszych bramkarzy tych mistrzostw (nawet i świata)! Jego zarobki również przyprawiają o zawrót głowy, jednak w porównaniu do pensji kolegów są dużo niższe. W 2017 roku David De Gea zarabiał 200 tys. funtów tygodniowo. Ostatnio spekulowano, że jeśli zmieni klub na belgijskie Czerwone diabły, jego zarobki wzrosną do 350 tys. funtów tygodniowo.

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.