Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
O NIM JEST GŁOŚNO

Wiemy, ile Robert Lewandowski zarabia w Bayernie Monachium! 

Ta kwota zwala z nóg!

Olga Figaszewska 20 listopada 2018 08:55
Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Robert Lewandowski jest uważany za jednego z najlepszych i najlepiej zarabiających piłkarzy, także poza boiskiem. W tym roku znalazł się na liście 100 najbogatszych Polaków tygodnika Wprost. A niedawno jeden z niemieckich portali ujawnił zarobki piłkarzy Bayernu Monachium. Robert Lewandowski uplasował się na czele listy! Ta kwota zwala z nóg!

Robert Lewandowski najlepiej zarabiającym piłkarzem Bundesligi?

Według portalu vermoegenmagazin.de Robert Lewandowski jest najlepiej zarabiającym piłkarzem Bayernu Monachium. Napastnik za sezon gry zarabia 15 mln euro! Tyle samo inkasują Manuel Neuer i Thomas Mueller. Mniej, bo 13 mln euro zarabia James Rodriguez. Natomiast po 11 mln euro zarabiają Thiago, David Alba czy Jerome Boateng. Nie zapominajmy, że zarobków Lewandowskiego dochodzą przychody z umów reklamowych. Dla porównania przypomnijmy, że polski zawodnik w Bayernie w ubiegłym roku otrzymał 10,5 mln euro!

W barwach  niemieckiej drużyny kapitan polskiej reprezentacji spędzi prawie 3 lata! Jego kontrakt wygasa w 2021 roku! Komentatorzy nie wykluczają, że zarząd zechce przedłużyć umowę z Lewandowskim. A podpisanie nowego kontraktu mogłoby wpłynąć na kolejną, ogromną podwyżkę. Biorąc jednak pod uwagę grę polskiego napastnika w ostatnich meczach, także tych polskiej kadry, trudno dziwić się kibicom, którzy kpią w zarobków Roberta Lewandowskiego i podkreślają w komentarzach, że jest on jednym z najbardziej przepłacanych zawodników. 

„Za co mu tyle płacić?! Ostatnio z Czechami piłka mu przeszła pomiędzy nogami, jak na szkolnym boisku w podstawówce. Do tego ani jednej bramki na mistrzostwach świata”, podkreślił oburzony jeden z nich.

Z drugiej strony nie brakuje także głosów, że na swoją pozycję mąż Anny Lewandowskiej zapracował ciężką pracą.

Który z tych punktów widzenia jest Tobie bliższy?

Na czym zarabia Robert Lewandowski?

Kapitan polskiej reprezentacji zarabia również poza boiskiem. Nie zapominajmy, że przez lata piłkarz wyrobił sobie też markę, która przyciąga coraz więcej reklamodawców. Pojawia się w większości kampanii największych światowych marek! W 2014 roku został współwłaścicielem siedmiu stron internetowych, a kilka miesięcy temu razem z żoną Anną Lewandowską założył agencję Stor9_, zajmującą się tzw. komunikacją marketingową. Robert Lewandowski wciąż inwestuje w kolejne nieruchomości i fundusze finansujące  

Robert Lewandowski pofarbował włosy?
Fot. Instagram@_rl9

Robert Lewandowski pofarbował włosy?
Fot. Instagram@_rl9

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.