Oprah Winfrey MT
Fot. Getty Images
O NIEJ JEST GŁOŚNO

Oprah Winfrey: „Nie byłabym dobrą matką”

Weronika Bruździak-Gębura 24 lutego 2017 21:15
Oprah Winfrey MT
Fot. Getty Images

Oprah Winfrey od 1986 roku jest w związku z pisarzem i biznesmenem, Stedmanem Grahamem. Mimo trzydziestu jeden lat razem, para nie doczekała się dzieci. Dziennikarka opowiedziała, dlaczego.

Ciężkie życie Oprah Winfrey

Dziś miliarderka, nazywana jedną z najbardziej wpływowych kobiet świata, z której zdaniem liczy się większość Amerykanów. Jednak życie nie zawsze ją rozpieszczało, co zapewne nie pozostało bez wpływu na jej decyzje.

Rodzice nazwali ją „Orpah” na cześć biblijnej postaci z księgi Rut. Na skutek błędu urzędników, ostatecznie dostała imię Oprah. Urodziła się 63 lata temu w małym miasteczku w stanie Mississippi o polsko brzmiącej nazwie Kosciusko. Przyszła na świat jako dziecko pary nastolatków żyjących na kocią łapę, którzy niedługo potem się rozstali. Jej matka, Vernita Lee, była pokojówką, która nigdy nie była przykładem kochającej rodzicielki. Jej ojciec, Vernon Winfrey, imał się różnych zawodów: od górnika, przez fryzjera, po radnego miasta. Przez kilka pierwszych lat życia córki w ogóle się nią nie zajmował. Odwdzięczył się później, gdy dopilnował, by skończyła studia. Jednak przez pierwszych sześć lat życia Oprah mieszkała z żyjącą w skrajnej biedzie babcią, kiedy zamiast sukienek nosiła worki po ziemniakach. 

W 1986 roku Oprah Winfrey wyznała, że od 9 roku życia była molestowana seksualnie przez kuzyna, wujka i przyjaciela rodziny. Jako 13-latka uciekła z domu, rok później zaszła w ciążę. Syn, którego nazwała Canaan, urodził się przedwcześnie i zaraz potem zmarł.

„Nie żałuję”, powiedziała Oprah Winfrey o braku dzieci

„Nie byłabym dobrą mamą” powiedziała Oprah Winfrey w wywiadzie dla amerykańskiego magazynu „Good Housekeeping” i dodała, że nie żałuje, że nie ma dzieci. W 2007 roku założyła szkołę z internatem dla dziewcząt w RPA, gdzie mieszkają 172 dziewczynki. Dziennikarka w wywiadzie wyznała, że traktuje je jak własne dzieci.

„To jest bardziej satysfakcjonujące niż kiedykolwiek mogłabym to sobie wyobrazić. Zrobiłam to, by im pomóc, jednak to wniosło też światło do mojego życia”, powiedziała. I dodała:

„Kiedy ludzie zmuszali mnie, żebym wzięła ślub i miała dzieci, wiedziałam, że nie będą osobą, która kiedykolwiek pożałuje, że ich nie ma, bo czuję się matką wszystkich dzieci świata”.

Dalej wytłumaczyła, że to, czy dziecko wyszło z jej brzucha czy nie, nie ma dla niej żadnego znaczenia.

„Miłość nie zna granic. To nie ma znaczenia, czy dziecko wyszło z mojego brzucha czy znalazłam tę osobę w wieku 2, 10 czy 20 lat. Jeśli miłość jest prawdziwa, jeśli to wszystko pochodzi z dobroci serca, to działa. Dla mnie to idealne rozwiązanie, bo nigdy nie chciałam mieć dzieci. Nie byłabym dobrą matką. Nie mam cierpliwości do dzieci. Mam ją do szczeniaków, ale one dorastają szybciej niż ludzie”, powiedziała Oprah Winfrey.

Kim jest Oprah Winfrey?

Oprah Winfrey jest jedną z największych gwiazd amerykańskiej telewizji. Słynie z działalności charytatywnej i ról w filmach „Kolor purpury”, „Kamerdynerze” i „Selmie”. Przez 25 lat prowadziła najsłynniejsze telewizyjne talk show, „The Oprah Winfrey Show”, które łącznie miało ponad 4,5 tysiąca odcinków i do dzisiaj jest najlepiej ocenianym talk show w historii amerykańskiej telewizji. Majątek Oprah Winfrey jest wyceniany na 3 miliardy dolarów (według magazynu Forbes).

Od 31 lat jest w związku z Stedmanem Grahamem. W 1992 roku chcieli wziąć ślub, jednak ostatecznie zrezygnowali z tych planów i szczęśliwie żyją bez ślubu.

Polecamy też: Meryl Streep i Karl Lagerfeld pokłócili się o Oscary. Wiemy, o co poszło​

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?