Edyta Górniak, VIVA! listopad 2008, main topic
Fot. Iza Grzybowska/MAKATA
ZE ŚWIATA MUZYKI

Opole 2017: Edyta Górniak oczarowała nie tylko głosem, ale i emocjonalną przemową. Co powiedziała?

Gabriela Czernecka 18 września 2017 11:30
Edyta Górniak, VIVA! listopad 2008, main topic
Fot. Iza Grzybowska/MAKATA

Edyta Górniak na festiwalu w Opolu 2017 zaskoczyła nie tylko kreacją i głosem, ale taże wzruszającym i emocjonalnym przemówieniem. Artystka nie zawiodła zgromadzonej w opolskim Amfiteatrze publiczności. Zaśpiewała trzy wyjątkowe utwory, a swój występ zakończyła odbierając nagrody i wygłaszając mowę. Co powiedziała?

Polecamy: Edyta Górniak wyda autobiografię? Diwa chce ujawnić sekrety z życia osobistego i zawodowego. „W grę wchodzi...”

Edyta Górniak na festiwalu w Opolu 2017

Edyta Górniak bez wątpienia była jedną z największych gwiazd festiwalu w Opolu 2017. Gwiazda ostatniego dnia festiwalu wystąpiła na opolskiej scenie. Piosenkarka ostatecznie wykonała trzy utwory. Najpierw dwa, z początków kariery, czyli „To nie ja” oraz „Kasztany”. Fani Edyty Górniak zachwycali się jednak nie tylko jej głosem, ale i kreacją. Artystka podczas występu w Opolu miała na sobie czarny komplet Poca&Poca. Dopasowane cygaretki oraz awangardowa góra perfekcyjnie podkreślały jej sylwetkę. 

Zobacz także:  Edyta Górniak wyda autobiografię? Diwa chce ujawnić sekrety z życia osobistego i zawodowego. „W grę wchodzi...”

Wzruszająca przemowa Edyty Górniak

Po wykonaniu tych dwóch przebojów Edyta Górniak odebrała nagrodę „artysta bez granic”. To jednak nie wszystko. Edyta otrzymała również nagrodę dziennikarzy. Takie wyróżnienie artystka musiała jakoś skomentować. Nikt nie spodziewał się tak wzruszających słów! „Nie wiem czy państwu zdarza się być ze mnie dumną, ja jestem bardzo dumna, że pochodzę z tego miasta. Ponieważ jest to wielki jubileusz naszego miasta, dałam się namówić na zaśpiewanie jednego z największych przebojów, który zapisał się w historii tego festiwalu”, powiedziała Edyta Górniak. Ostatnim, finałowym utworem okazał się właśnie przebój Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat”, który miał być pewnego rodzaju podziękowaniem za nagrodę. Tym wykonaniem wzruszyła widzów.

Przypomnijmy, że utwór Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat” z 1967 roku miał swoją premierę właśnie na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki. Piosenka z dnia na dzień stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich utworów.  Tuż po występie Edyta Górniak podsumowała swój występ: „Dziwny jest ten świat, ale muzyka zawsze przybliża ludzi. Zawsze tu będę dla muzyki”, powiedziała. 

„Jest moc!”, skomentował występ Edyty Górniak prezes TVP, Jacek Kurski. Podobno  w chwili, w której śpiewała przebój Czesława Niemena, oglądało ją 4,33 mln widzów (!). A Wam jak podoba się wykonanie Edyty Górniak? Posłuchajcie, jak wokalistka brzmiała na próbie: 

Polecamy też: Tylko u nas Edyta Górniak komentuje wyjście Dariusza K. z aresztu

Zobacz też: NASZ RANKING! Górniak, Kayah czy Wyszkoni…? Zobacz najlepsze i najgorsze festiwalowe kreacje gwiazd!

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.