emir Dubaju, Muhammad Ibn Raszid Al Maktuma
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Opublikowano zdjęcia zaginionej księżniczki Latify, córki szejka z Dubaju...

Po próbie ucieczki słuch po niej zaginął...

Weronika Kostyra 27 grudnia 2018 13:57
emir Dubaju, Muhammad Ibn Raszid Al Maktuma
Fot. East News

Kilka miesięcy temu do Internetu trafiło przerażające nagranie, w którym jedna z córek arabskiego szejka i emira Dubaju Muhammada ibn Raszida al-Maktuma opowiada o swoim wstrzasającym życiu z ojcem-tyranem. Lafita dwukrotnie próbowała uciec z domu, lecz za każdym razem odnajdywały ją tajne służby i sprowadzały do domu. Po ostatnim porwaniu słuch o księżniczce zaginął i światowe media dopytywały o córkę szejka. Na stronie ministerstwa spraw zagranicznych Zjednoczonych Emiratów Arabskich właśnie ukazały się jej zdjęcia. Co dzieje się z uwięzioną Latifą?

Zaginiona córka szejka przez cały czas była w domu?

Opublikowane zdjęcia zostały zrobione w domu wpływowego arabskiego szejka i emira Dubaju, który jest też premierem i wiceprezydentem Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Oprócz 32-letniej Latify znajduje się na nich Mary Robinson, była prezydent Irlandii i była Komisarz ONZ do spraw Praw Człowieka. Władze ZEA zapewniają, że księżniczka przez cały czas była bezpieczna i przebywała z rodziną. Publikacja jest odpowiedzią na zarzuty, że Latifa jest więziona lub nawet nie żyje.

Ostatni raz widziano ją w marcu, kiedy służby ojca porwały ją z łodzi, którą próbowała uciec. Latifa swoją ucieczkę planowała od kilku miesięcy. Z pomocą przyszły przyjaciółka, Finka Tiina Jauhainem (instruktorka sztuk walki) i Francuz Herre Jaubert (komandos francuskich służb specjalnych). Niestety ich plany zostały udaremnione. 4 marca, zostali otoczeni przez motorówki, na pokładzie których byli zamaskowani mężczyźni.

Wkrótce w sieci pojawiło się nagranie, które miało być polisą na życie Latify ibn Muhammad Al Maktum. Nagrała je przed ucieczką, ponieważ miała przeczucie, co może się wydarzyć. Chciała przedstawić swoją wersję wydarzeń, a także prawdziwą tożsamość. Opowiada w nim o swojej wcześniejszej próbie ucieczki, po której była torturowana i więziona przez cztery lata. Podobny los spotkał jej siostrę, która do tej pory jest odseparowana od rodziny. „Jest najgorszą osobą, jaką kiedykolwiek spotkałam w moim życiu. Jest samym złem. Nie ma w sobie nic dobrego. Odpowiada za śmierć tak wielu osób. Tak wielu osobom zrujnował życie”, mówiła.

Latifa jest jednym z 23 dzieci swojego ojca. Swoje życie opisuje jako koszmar. Od małego nie pozwalano jej samodzielnie podejmować decyzji, była zamknięta w złotej klatce. Matką Latify jest Algierka Horriya Ahmed. Kobieta ma także dwie siostry, które również mają na imię Latifa. Jak powiedziała na zamieszczonym w sieci nagraniu, jej życie od samego początku nie było tylko i wyłącznie jej. Nad wszystkim czuwa ojciec. Gdy miała sześć miesięcy, oddał ją do ciotki pod opiekę. Księżniczka przez niemal dziesięć lat życia była przekonana, że to właśnie ona jest jej matką.  Wartość majątku jej ojca szacuje się na ok. 15 miliardów funtów. To on w ciągu ostatnich 15 lat przekształcił Dubaj w jedno z najnowocześniejszych miast na świecie.

Wideo księżniczki obejrzano już ponad dwa miliony razy. Jednak czy na pewno jest teraz bezpieczna? 

Latifa ibn Muhammad Al Maktum, Mary Robinson
Fot. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Latifa ibn Muhammad Al Maktum, Mary Robinson
Fot. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Latifa ibn Muhammad Al Maktum, Mary Robinson
Fot. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.