Gienek Loska, VIVA! 2011
Fot. BART POGODA I SILVIA SENCEKOVA
O NIM JEST GŁOŚNO

Gienek Loska wybudzi się ze śpiączki?!

Najnowsze informacje dają nadzieję na przełom w jego leczeniu  

Olga Figaszewska 7 grudnia 2018 21:15
Gienek Loska, VIVA! 2011
Fot. BART POGODA I SILVIA SENCEKOVA

Gienek Loska wciąż walczy o życie. Pojawiły się jednak nowe informacje dotyczące stanu zdrowia zwycięzcy X Factor. Czy nastąpił przełom w jego leczeniu?

Stan zdrowia Gienka Loski

W maju Gienek Loska odwiedzał swoją mamę na Białorusi. Zapadł w śpiączkę w wyniku nagłego, rozległego wylewu.  Przez wiele tygodni nie było z nim żadnego kontaktu. Teraz odżywia się przez sondę, oddycha samodzielnie i coraz lepiej komunikuje się ze światem. Reaguje na dotyk, słowa, informacje, obecność bliskich... Potrzebne były jednak środki na specjalistyczną opiekę i rehabilitację artysty.

Z pomocą ruszyły tysiące osób. Za zebrane pieniądze dzięki Polskiej Fundacji Muzycznej zakupiono specjalne pneumatyczne łóżko rehabilitacyjne, lekarstwa, odżywki i potrzebne środki higieniczne. Jeszcze niedawno partnerka Gienka Loski planowała przewieźć go do Polski.  „Transport jest niemożliwy, dlatego że dla niego każdy wstrząs, to jest bardzo poważna sprawa”, powiedziała niedawno Agnieszka Stawicka w programie Dzień Dobry TVN. Najnowsze informacje dają nadzieję na przełom w jego leczeniu. 

Bliscy artysty postanowili, że na razie Gienek Loska będzie rehabilitowany w domu, gdzie będzie czuł bliskość rodziny. Badania w szpitalu wskazują na to, że artysta źle znosi izolacje. „Pamiętajmy, że mózg musi być stymulowany, nie tylko ćwiczeniami, ale głosem, bodźcami emocjonalnymi. Obcy nie są w stanie tego zapewnić”, mówiła Agnieszka Stawicka w rozmowie z WP Teleshow.

Gienek Loska w domu może liczyć na stałą opiekę i dobre warunki. Codziennie odwiedza go rehabilitant. Obecnie dzięki wsparciu polskiego konsulatu, artysta znajduje się w trudno renomowanym, szpitalu w Brześciu. Tam przechodzi kompleksowe badania i może liczyć na opiekę na najwyższym poziomie. Jak informuje WP Teleshow, najważniejsze, by w tym momencie organizm Gienka Loski został wzmocniony. Partnerka artysty nie ukrywa, że chciałaby skonsultować wyniki badań z polskimi ekspertami. Dopiero one będą decydujące w sprawie dalszego leczenia muzyka i rehabilitacji.

„Proces zdrowienia jest bardzo długi, powrót do formy zajmuje miesiące, a nawet lata pracy. Pamiętajmy, że mózg cały czas musi być stymulowany, musi się zregenerować ”, dodała.

Przypominamy, że zbiórka Polskiej Fundacji Muzycznej cały czas trwa. Gienek Loska wymaga długofalowej pomocy. 

 

Gieniek Loska
Fot. Bart Pogoda i Silvia Sencekova

Gienek Loska, VIVA! 2011
Fot. BART POGODA I SILVIA SENCEKOVA

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.