królowa Elżbieta II
Fot. Dan Kitwood - WPA Pool /Getty Images)
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Niezwykła relacja królowej Elżbiety II z prawnukiem. Te spotkania są dla niej wszystkim

Jak wyglądają spotkania królowej Elżbiety II z księciem Georgem?

Gabriela Czernecka 1 grudnia 2021 09:17
królowa Elżbieta II
Fot. Dan Kitwood - WPA Pool /Getty Images)

Za królową Elżbietą II ciężki rok. Monarchini zmierzyła się ze śmiercią męża, wywiadem wnuka, księcia Harry’ego, który mocno naruszył wizerunek Windsorów, a od kilku miesięcy sama zmaga się z problemami zdrowotnymi. Okazuje się, że w tym trudnym czasie wsparcia udziela jej… mały książę George. Ich wspólne niedzielne popołudnia znaczą dla niej więcej niż moglibyśmy przypuszczać! 

Relacja księcia George’a z królową Elżbietą II

Monarchini doczekała się dwanaściorga wnuków - czworo przyszło na świat zaledwie w tym roku! Mowa oczywiście o Lucasie (synu Zary i Mike’a Tindallów), Auguscie (synu księżniczki Eugenii i Jacka Brooksbanka), Lilibet (córce księcia Harry’ego i księżnej Meghan) oraz Sienny (córki księżniczki Beatrice i Edoardo Mapelli Mozzi). I choć cała rodzina po śmierci księcia Filipa wspiera królową zarówno w wypełnianiu obowiązków, jak i w życiu prywatnym, tak wsparcia od najmłodszego pokolenia Windsorów raczej nikt się nie spodziewał. A jednak! Mowa o księciu George’u, najstarszym synu księcia Williama i księżnej Kate. 

Zobacz: Jaką prababcią jest Elżbieta II? Monarchini ma słabość do najmłodszychroyalsów...

Według doniesień jednego z brytyjskich dziennikarzy, Neila Seana, to właśnie książę George stał się dla królowej Elżbiety II ogromnym wsparciem po śmierci księcia Filipa. Mąż królowej odszedł na początku kwietnia tego roku. Cała rodzina otwarcie przyznała, że zamierza wesprzeć monarchinię w tym trudnym dla niej czasie. I faktycznie, łatwo dało się zauważyć, że książę Karol i księżna Camilla oraz książęca para Cambridge częściej udzielała się publicznie. Częściej mieliśmy okazję widzieć także hrabiego i hrabinę Wessex, którzy do tej pory raczej trzymali się z boku. 

królowa Elżbieta II i książę George
Fot. Chris Jackson/Getty Images

Książę George i królowa Elżbieta II - wspólne spotkania monarchini z prawnukiem

Wsparcia udzielił także monarchini sam książę George. Ośmioletni książę od jakiegoś czasu ma przyjemność spędzać niedzielne popołudnia w towarzystwie królowej. Od samego początku łączy go niezwyła więź: „George jest szalenie kochany przez królową. Nazywa ją Gan-Gan. Monarchini nie może być już chyba bardziej zadowolona z prawnuka. Przygotowuje go do pracy, do bycia aktywnym członkiem rodziny królewskiej.  Uczy go, czego się od niego oczekuje”, pisał niedawno Women's Day.

Zobacz również: Książę William podjął odważną decyzję w sprawie wychowania i przyszłości księcia George'a

Elżbieta II i książę George dzielą pasję do koni, o których królowa chętnie mu opowiada przy popołudniowej herbatce. Zdaniem dziennikarza Elżbieta II opowiada prawnukowi o tym, jak to jest być królową i z czym się wiąże bycie następcą tronu. Chętnie dzieli się z nim wiedzą o tym, jak to jest być częścią monarchii czy co czeka go w przyszłości.

Podobno te krótkie, ale jakże wesołe i pełne niezwykłych opowieści spotkania mają dla królowej ogromne znaczenie. To wspaniałe, że w trudnym czasie ma na kogo liczyć!  

królowa Elżbieta II i książę George
Fot. Pool/Rogers/SIPA/SIPA/East News

królowa Elżbieta II i książę George
Fot. Chris Jackson/Getty Images

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.