królowa Elżbieta II
Fot. Dan Kitwood - WPA Pool /Getty Images)
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Niezwykła relacja królowej Elżbiety II z prawnukiem. Te spotkania są dla niej wszystkim

Jak wyglądają spotkania królowej Elżbiety II z księciem Georgem?

Gabriela Czernecka 24 marca 2022 19:17
królowa Elżbieta II
Fot. Dan Kitwood - WPA Pool /Getty Images)

Miniony rok był dla królowej Elżbiety II dość ciężki. Władczyni musiała stawić czoła wywiadowi księcia Harry'ego, który naruszył wizerunek rodziny, zmierzyć się ze śmiercią ukochanego męża, księcia Filipa, a także z gorszym stanem zdrowia. W trudnym czasie nie została jednak sama. Okazuje się, że wielkim wsparciem jest dla monarchini... książę George, najstarszy syn księcia Williama i księżnej Kate. Ich wspólne niedzielne popołudnia znaczą dla królowej bardzo dużo.

Relacja księcia George’a z królową Elżbietą II

Monarchini doczekała się dwanaściorga wnuków - czworo przyszło na świat w ubiegłym roku! Mowa oczywiście o Lucasie (synu Zary i Mike’a Tindallów), Auguscie (synu księżniczki Eugenii i Jacka Brooksbanka), Lilibet (córce księcia Harry’ego i księżnej Meghan) oraz Sienny (córki księżniczki Beatrice i Edoardo Mapelli Mozzi). I choć cała rodzina po śmierci księcia Filipa wspiera królową zarówno w wypełnianiu obowiązków, jak i w życiu prywatnym, tak wsparcia od najmłodszego pokolenia Windsorów raczej nikt się nie spodziewał. A jednak! Mowa o księciu George’u, najstarszym synu księcia Williama i księżnej Kate. 

Zobacz: Jaką prababcią jest Elżbieta II? Monarchini ma słabość do najmłodszychroyalsów...

Według doniesień jednego z brytyjskich dziennikarzy, Neila Seana, to właśnie książę George stał się dla królowej Elżbiety II ogromnym wsparciem po śmierci księcia Filipa. Mąż królowej odszedł na początku kwietnia tego roku. Cała rodzina otwarcie przyznała, że zamierza wesprzeć monarchinię w tym trudnym dla niej czasie. I faktycznie, łatwo dało się zauważyć, że książę Karol i księżna Camilla oraz książęca para Cambridge częściej udzielała się publicznie. Częściej mieliśmy okazję widzieć także hrabiego i hrabinę Wessex, którzy do tej pory raczej trzymali się z boku. 

Czytaj też: Mówiono, że jest hermafrodytą, nienawidziła jej cała Anglia. Oto sekrety Wallis Simpson

królowa Elżbieta II i książę George
Fot. Chris Jackson/Getty Images

Książę George i królowa Elżbieta II - wspólne spotkania monarchini z prawnukiem

Wsparcia udzielił także monarchini sam książę George. Ośmioletni książę od jakiegoś czasu ma przyjemność spędzać niedzielne popołudnia w towarzystwie królowej. Od samego początku łączy go niezwyła więź: „George jest szalenie kochany przez królową. Nazywa ją Gan-Gan. Monarchini nie może być już chyba bardziej zadowolona z prawnuka. Przygotowuje go do pracy, do bycia aktywnym członkiem rodziny królewskiej.  Uczy go, czego się od niego oczekuje”, pisał niedawno Women's Day.

Zobacz również: Książę William podjął odważną decyzję w sprawie wychowania i przyszłości księcia George'a

Elżbieta II i książę George dzielą pasję do koni, o których królowa chętnie mu opowiada przy popołudniowej herbatce. Zdaniem dziennikarza Elżbieta II opowiada prawnukowi o tym, jak to jest być królową i z czym się wiąże bycie następcą tronu. Chętnie dzieli się z nim wiedzą o tym, jak to jest być częścią monarchii czy co czeka go w przyszłości.

Podobno te krótkie, ale jakże wesołe i pełne niezwykłych opowieści spotkania mają dla królowej ogromne znaczenie. To wspaniałe, że w trudnym czasie ma na kogo liczyć!  

Zobacz także: Rodzina księżnej Camilli skrywa swoje tajemnice. Oto mroczne historie jej przodków!

królowa Elżbieta II i książę George
Fot. Pool/Rogers/SIPA/SIPA/East News

królowa Elżbieta II i książę George
Fot. Chris Jackson/Getty Images

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?