Kim Kardashian z dziećmi
Fot. Instagram @kimkardashian
O NIEJ SIĘ MÓWI

Kim Kardashian West cierpi z powodu potwornej choroby!

„Muszę wiedzieć, co się dzieje, bo nie mogę tak żyć”

Ksenia Krasko 10 września 2019 14:57
Kim Kardashian z dziećmi
Fot. Instagram @kimkardashian

Kim Kardashian West po raz kolejny otwarcie poinformowała swoich fanów o problemach ze zdrowiem. Podczas niedzielnej premiery 17 sezonu Keeping Up with the Kardashians, celebrytka wyznała, że po niedawno zrobionych badaniach wykryto u niej toczeń. Z tą ciężką chorobą zmaga się również Selena Gomez.

Kim Kardashian choruje na toczeń

Kim Kardashian West nie ukrywa, że martwi się o swoje zdrowie. „Czułam się bardzo zmęczona, miałam mdłości, a moje ręce były spuchnięte”, wyjaśnia. „Czuję, że dosłownie się rozpadam”. Gwiazda wykluczyła, że ból może mieć coś wspólnego z zespołem cieśni nadgarstka. „Ostatnio moje nadgarstki znów zaczynają boleć, ale to zdecydowanie inne uczucie”, powiedziała w programie. „Zaczyna mnie to martwić. Muszę się tym zająć. Muszę wiedzieć, co się dzieje, bo nie mogę tak żyć”.

W szpitalu celebrytka musiała zgodzić się na obszerne badania krwi, aby lekarze mogli dowiedzieć się więcej. Kim Kardashian West czekała na wyniki w dość trudnym dla niej czasie – witając na świecie swoje czwarte dziecko, syna Psalma. „Czekam na dziecko, chodzę do szkoły prawniczej. Można się przerazić, kiedy zaczniesz myśleć o tym, jak bardzo może zmienić się Twoje życie...”, wyznała Kim przed kamerami.

Kiedy otrzymała telefon od swojego lekarza, dowiedziała się, że jej „przeciwciała są dodatnie na toczeń”. To choroba autoimmunologiczna, która prowadzi do stanu zapalnego tkanek i narządów. Toczeń jest trudny do zdiagnozowania, szczególnie ze względu na dość powszechne objawy – ból stawów, gorączka, zmęczenie, wysypka. Niestety, nie istnieją skuteczne lekarstwa, a jedynie takie, które osłabiają wpływ choroby na organizm.

Ze względu na niezbyt dobre wieści, Kim Kardashian West umówiła się na wizytę kontrolną, aby wykonać USG dłoni i stawów. Kris Jenner pocieszała płaczącą córkę, prosząc ją, by myślała pozytywnie, dopóki nie otrzyma pewnych wyników. „Myślę o najgorszych możliwych rzeczach, które mogą się wydarzyć”, przyznała Kim. 

Dzieci Kim Kardashian, North West, Saint West, Chicago West
Fot. Instagram @kimkardashian

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kim Kardashian West (@kimkardashian)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…