Książę Karol
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę Karol ma nieślubnego syna?! Kochanka następcy tronu zdradziła szczegóły ich relacji

Szokujące fakty ujrzały światło dzienne!

Gabriela Czernecka 24 maja 2020 11:51
Książę Karol
Fot. Getty Images

Książę Karol ma nieślubnego syna? Dziś już wiemy, że idealny związek księcia Karola z księżną Dianą był taki jedynie z pozoru. Następca brytyjskiego tronu jeszcze w czasach narzeczeństwa z Dianą Spencer rozpoczął płomienny romans z Camillą Parker-Bowles. Dziś okazuje się, że Camilla nie była jego jedyną kochanką. Do romansu z Karolem otwarcie przyznała się Janet Jenkins: „Paradoksalnie zdradzał ze mną swoją kochankę Camillę”. Niedowierzanie wywołuje jednak informacja o tym, że urodziła mu także syna…

Książę Karol i Janet Jenkins: jak się poznali?

„Byłam miłością Karola przez szesnaście lat”, mówi Janet Jenkins, w pełni zdając sobie sprawę z wagi swoich słów. Wywiad, jaki udzieliła amerykańskiemu magazynowi The Globe kilka lat temu wstrząsnął opinią publiczną w Wielkiej Brytanii. O romansach księcia Karola i jego partnerkach, kochankach i przyjaciółkach pisano wielokrotnie. W pierwszej żonie, księżnej Dianie podziwiał wrażliwość i miłość, jaką okazywała synom, druga żona, księżna Camilla sprawia, że jest szczęśliwym człowiekiem i czuje się doceniany, adorowany i spełniony. To jednak nie jedyne kobiety, które wpłynęły na przyszłego króla. 

Dziś już wiemy, że małżeństwo Karola z Dianą było tak naprawdę jedną wielką grą pozorów, w której chętnie uczestniczyła Camilla Parker-Bowles, dziś żona następcy tronu. Jak się okazuje, książę czerpał z życia ile się dało, a od Diany i Camilly uciekał w ramiona innej kobiety. Kim jest wieloletnia kochanka księcia Karola, Janet Jenkins? Po raz pierwszy spotkała się z księciem w 1975 roku w Montrealu, gdzie pracowała wówczas w brytyjskim konsulacie. Książę był tak zachwycony jej urodą, że po powrocie do Wielkiej Brytanii zasypywał ją miłosnymi listami.

Ich romans rozpoczął się rok później, gdy następca tronu przyjechał do Montrealu na Igrzyska Olimpijskie 1976, ale co zaskakujące, pierwsza randka miała miejsce w... Pałacu Buckingham. „Pod koniec tego dnia Karol wziął mnie w ramiona i złożył na moich ustach namiętny pocałunek. Nogi mi zmiękły i ledwo mogłam stać”, wyznała dla National Enquirer. Ich schadzki szybko przerodziły się w coś więcej. „Nasz romans był długodystansowy i pełen pasji. Ubrania leżały po prostu tam, gdzie je zostawiliśmy”, wspomina Jenkins w rozmowie z The Globe.

Pałac przez lata próbował utrzymać ten skandal w tajemnicy. Niestety, bezskutecznie. Informacje wyszły na jaw po tym, jak wieloletni służący księcia, Stephen Barry, potwierdził romans Karola z Janet: „Przez dwadzieścia lat ciągnął związek z Janet Jenkins”. „Uważam, że Karol jest cudownym kochankiem”, przyznała Jenkins, co wzbudziło zainteresowanie mediów.

Jej słowa szybko potwierdziły treści listów, które wyszły na jaw w 2009 roku. Następca tronu napisał przynajmniej sześć listów do swej kochanki. Książę miał opisywać w nich  m.in. swoje frustracje z powodu nieustannego bycia „tym złym”. Otwarcie opisywał także swoje obawy przed poślubieniem niewłaściwej kobiety. W innym liście zaproponował ukochanej miejsce schadzek: „Jestem zdania, że twoje mieszkanie jest najcichszym/najbezpieczniejszym miejscem, ale jeśli tylko byśmy wyszli, prasa znalazłaby nas w mgnieniu oka i stałoby się nieszczęście”, czytamy słowa następcy tronu.  

Wygląda na to, że para utrzymywała ze sobą bliskie stosunki, ale Janet nigdy nie robiła sobie nadziei na to, że kiedyś zostanie królową „Bardzo zależało mi na Karolu, choć wiedziałam, że nigdy się nie pobierzemy”, wyznała w wywiadzie. Podobno była nawet jednym z gości na ślubie Karola z Dianą w 1981 roku.

Nieślubny syn księcia Karola: Jason Jenkins

W 1984 roku, tuż przed małżeństwem z kanadyjskim biznesmenem, Janet Jenkins urodziła synka, Jasona. Wielu twierdzi, że to... nieślubny syn księcia Karola! „W tym czasie żadne z nas nie stosowało żadnego zabezpieczenia, po prostu wtedy o tym nie myśleliśmy”, wyznała Janet w wywiadzie. Na pytanie, czy Jason jest nieślubnym synem Karola, odpowiada krótko: „To niczyja sprawa, tylko moja”, mówi. 

Czy faktycznie Jason Jenkins jest nieślubnym dzieckiem Karola? „Syn Janet jest odzwierciedleniem Williama - wyglądają jak bracia i wierzę, że nimi są”, wyznał przyjaciel Janet dla The Globe. Para zakończyła swoje relacje dopiero w lipcu 1992 roku. Zakochani na pożegnanie przeznaczyli cały weekend w Highrove, jednej z rezydencji księcia. Tego, czy Karol ma nieślubnego syna z Janet, na pewno się nie dowiemy. Sprawa do tej pory nie została rozstrzygnięta, gdyż Karol nie podjął się testu na ojcostwo...  

Książę Karol, dzieci księcia Karola, synowie księcia Karola, książę William, książę Harry
Fot. Getty Images

Książę Karol, dzieci księcia Karola, synowie księcia Karola, książę William, książę Harry
Fot. Getty Images

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BOJARSKA-FERENC, CHODAKOWSKA, LEWANDOWSKA, RUBIK, JĘDRZEJCZYK, SKURA… – ich wspaniałe figury, zdrowie, niesamowita energia, kreatywność to efekt wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, a może dobrych genów? Nowa gwiazda modelingu KAROLINA PISAREK zdradza, czemu zawdzięcza sukces. Kierowca rajdowy LESZEK KUZAJ – ryzyko to jego specjalność! A także intrygująca historia JOGI oraz skąd się wzięło SPA.