joe jackson, nie żyje ojciec Michaela Jacksona
Fot. Getty Images
Z OSTATNIEJ CHWILI

Nie żyje Joe Jackson. Ojciec Michaela Jacksona miał 89 lat

Jaka była przyczyna śmierci?

Weronika Kostyra 27 czerwca 2018 20:01
joe jackson, nie żyje ojciec Michaela Jacksona
Fot. Getty Images

Joe Jackson, ojciec między innymi Michaela Jacksona i Janet Jackson, zmarł w wieku 89  lat w otoczeniu rodziny. Cierpiał na raka trzustki czwartego stopnia. Jego stan znacznie pogorszył się kilka dni temu i został przewieziony do szpitala. Były przy nim dzieci i wnuki, a także żona Katherine.

Joe Jackson   ojciec klanu Jacksonów

Joseph Jackson był założycielem zespołu The Jackson's 5, w którym karierę zaczynał jego syn Michael Jackson. W młodości sam marzył o karierze muzycznej, nie osiągnął jednak sukcesu. Chciał, by jego dzieci spełniły to marzenie, dlatego od małego popychał je w kierunku sceny. Największy sukces odnieśli Michael i Janet Jacksonowie. Zapłacili jednak za to wielką cenę. Po latach wyszło na jaw, że metody, jakie stosował Joe Jackson wobec swoich dzieci były bardzo drastyczne. Często znęcał się nad nimi fizycznie i psychicznie. W 2017 roku publicznie przeprosił je za to.

Joe Jackson był ojcem 11 dzieci. Matką 10 z nich jest Katherine Jackson, którą poślubił w 1949 roku. Byli razem 60 lat, jednak w ostatnich latach ich kontakty nie były dobre i nie mieszkali razem. Jackson ma także córkę z trwającego 25 lat romansu z Cheryl Terrell.

Joe Jackson – przyczyna śmierci

Od lat miał problemy ze zdrowiem, ale nasiliły się one w 2015 roku. Przeszedł wtedy udar, w wyniku którego stracił wzrok, a także trzy zawały, po czym wszczepiono mu rozrusznik serca. Cierpiał także na demencję. Nie oszczędzał się jednak i nie słuchał zaleceń lekarzy. W czerwcu trafił do szpitala po tym jak zdiagnozowano u niego terminalną fazę raka trzustki. Zmarł w środę rano. 

Joe Jackson, ojciec Michaela Jacksona
Fot. Getty Images

Joe Jackson
Fot. Twitter @Joseph Jackson

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?