Tomasz Maszczyk nie żyje
Fot. Facebook, arch. prywatne
WSPOMNIENIE

Nie żyje dziennikarz radiowy Tomasz Maszczyk. Zmarł nagle na Dominikanie

Miał 59 lat

Gabriela Czernecka 22 lutego 2020 18:30
Tomasz Maszczyk nie żyje
Fot. Facebook, arch. prywatne

Nie żyje Tomasz Maszczyk, wieloletni dziennikarz radia Zet. Zmarł nagle w wieku 59 lat podczas pobytu na Dominikanie. O śmierci Tomasza Maszczyka poinformowali dziennikarze Radia Zet, którzy nie ukrywają, że informacja jest dla nich wstrząsająca. Na razie nie podano okoliczności śmierci dziennikarza.

Tomasz Maszczyk nie żyje. Dziennikarz radiowy miał 59 lat

Jeszcze kilka dni temu na swoim profilu na Facebooku publikował zdjęcia z wyjazdu na Dominikanę. Podróże były jego wielką pasją. Niestety właśnie poinformowano o jego śmierci. Tomasz Maszczyk,  wieloletni dziennikarz Radia Zet, a wcześniej RMF FM, zmarł nagle podczas pobytu na Dominikanie. „Tomek był naszym wyjątkowym kolegą, przyjacielem. Relacjonował najważniejsze dla Śląska wydarzenia, wspaniale odnajdował się w kontakcie z ludźmi. Był ciepły, empatyczny, zawsze pomocny. Na zawsze pozostanie w naszych sercach”, wspominają dziennikarza współpracownicy redakcji.

„Nie żyje nasz wspaniały redakcyjny kolega i przyjaciel Tomek Maszczyk. Zmarł nagle podczas wakacji na Dominikanie. Relacjonował w Radiu ZET najważniejsze wydarzenia ze Śląska. Był świetnym dziennikarzem, ciepłym człowiekiem. Maszczu! Będzie nam Cię bardzo brakowało”, napisano na twitterowym profilu Radia ZET

Tomasz Maszczyk w Radiu ZET jako reporter na Śląsku pracował przez ponad dekadę. W latach 1993-2006 związany był ze stacją RMF FM. Najpierw był reporterem w ośrodku częstochowskim, później w katowickim. Przed wyjazdem na Dominikanę, gdzie spędzał urlop, Maszczyk relacjonował wydarzenia związane ze strajkiem górników. Na razie nie są znane okoliczności śmierci dziennikarza. Rodzinie i bliskim Tomasza Maszczyka składamy wyrazy głębokiego współczucia.  

Tomasz Maszczyk nie żyje
Fot. Facebook, arch. prywatne

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.