Anthony Bourdain
Fot. GettyImages
z ostatniej chwili

Nie żyje Anthony Bourdain! Kucharz miał 61 lat 

Jaka była przyczyna śmierci?

Monika Katarzyna Krupska 8 czerwca 2018 13:55
Anthony Bourdain
Fot. GettyImages

W wieku 61 lat zmarł Anthony Bourdain. Jak podają zagraniczne media międzynarodowy sławny kucharz i krytyk kulinarny popełnił samobójstwo! Wśród najbardziej znanych programów kucharza były Miejsca nieznane oraz Bez rezerwacji

Jak do tego doszło?

Jak podaje CNN kucharz właśnie nagrywał kolejne odcinki we Francji dla cieszącego się dużą popularnością programu. Został znaleziony przez swojego bliskiego przyjaciela, Erica Riperta w pokoju hotelowym. 

„Z ogromnym smutkiem potwierdzamy informacje o śmierci naszego przyjaciela i kolegi, Anthony'ego Bourdaina”, czytamy w oświadczeniu CNN. „Jego zamiłowanie do wielkich przygód, nowych znajomości, doskonałego jedzenia i napojów oraz niezwykłe historie ze świata czyniły go wyjątkowym mówcą. Jego talenty nigdy nie przestawały nas zadziwiać i będzie nam go bardzo brakować”. 

„W tym trudnym czasie myślami i modlitwami jesteśmy z jego córką i rodziną”, dodano.

W 2000 roku Anthony porzucił gotowanie na rzecz bycia pisarzem i gwiazdą telewizji. Wszystko z powodu napisanej przez niego książki Kitchen Confidentia, która w szybkim czasie stała się bestselerem. Bourdain starał się pomóc ludziom inaczej patrzeć na jedzenie, podróżowanie i samych siebie. Walczyl o prawa ludzi marginalizowanych i na rzecz bezpieczniejszych warunków pracy pracowników restauracji. Otrzymał wiele nagród, był bardzo cenionym pisarzem i kucharzem. Był również jurorem w brytyjskiej oraz amerykańskiej edycji programi The Taste 

 

 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.