Deepika Padukone, Padmavati, Bollywood, indyjska aktorka
Fot. Instagram @deepikapadukone
VIVA! Tylko u nas

Hinduscy fanatycy religijni oferują 1,5 miliona dolarów za ścięcie głowy gwiazdy Bollywood! Zagrała rolę, która obraża ich uczucia religijne

Weronika Kostyra 26 listopada 2017 10:00
Deepika Padukone, Padmavati, Bollywood, indyjska aktorka
Fot. Instagram @deepikapadukone

Oczy całego świata skierowane są na Indie, gdzie polityk skrajnej prawicy zapowiedział ścięcie głowy jednej z popularniejszych aktorek Bollywood. Surajpal Amu ogłosił w mediach: „Nagrodzimy osobę, która zetnie głowę gwiazdy Deepiki Padukone i reżysera Sanjaya Leeli Bhansaliego, nagrodą w wysokości 1,5 miliona dolarów, a także będziemy dbać o potrzeby jej rodziny”.

Kara śmierci za obrazę uczuć religijnych?

Radykalne prawicowe ugrupowanie gwałtownie protestuje przeciwko wprowadzeniu do kin nowego filmu pod tytułem „Padmavati”, w którym Deepika Padukone gra tytułową rolę legendarnej królowej żyjącej w XIV wieku. Zgodnie z opowieściami wolała ona odebrać sobie życie niż ulec wrogowi. Oburzenie fanatyków powoduje plotka o ekranowym romansie hinduskiej władczyni z muzułmańskim najeźdźcą. Twierdzą, że jest to manipulacja, przekłamanie faktów oraz obraza uczuć religijnych hindusów. Swoją opinię opierają jednak wyłącznie na zwiastunie, ponieważ jedynie nieliczne osoby miały do tej pory możliwość obejrzeć dzieło. Mimo to protesty gromadzą rozwścieczone tłumy domagające się zakazu projekcji. Już wcześniej, na etapie produkcji, konserwatywni fanatycy demolowali plan zdjęciowy. Partia polityczna odcięła się od kontrowersyjnej wypowiedzi swojego przedstawiciela, lecz wciąż grozi, że jeśli „Padmavati” wejdzie  na ekrany, zamierzają podpalać kina.

Twórcy filmu odpierają zarzuty, twierdząc, że taka scena nie pojawia się w filmie. Budżet produkcji wynosił 29 milionów dolarów. Pierwotnie premiera filmu miała odbyć się 1 grudnia, jednak na razie została odłożona na czas nieokreślony. Każdy dzień opóźnienia przynosi producentom ogromne straty. Póki co całej ekipie filmu przyznana została ochrona. Deepika Padukone skomentowała całą sytuację: „Przeciwnicy filmu żądają mojej głowy. Czy się boję? Nie, nie czuję strachu. Czuję złość i rozczarowanie, że wciąż w naszym kraju kobieta nie może być silna, niezależna. Nawet jeśli to artystyczna wizja i filmowy wizerunek”.

Zobacz także: W Indiach są obdarzeni niemal boską czcią. Kim są gwiazdy Bollywood?

TAGI #Bollywood

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?