Bollywood
Fot. East News
ZE ŚWIATA GWIAZD

W Indiach są obdarzeni niemal boską czcią. Kim są gwiazdy Bollywood?

Weronika Bruździak-Gębura 31 października 2016 07:30
Bollywood
Fot. East News

Filmy z ich udziałem biją rekordy popularności. I to nie tylko w Indiach, gdzie są kręcone. Bollywoodzkie gwiazdy traktowane są jak bożyszcza na całym świecie. A ich fortuny, bajeczne rezydencje, prywatne odrzutowce i wszechobecny luksus dorównują fortunom arabskich szejków. Zobacz fragmenty tekstu Elżbiety Pawełek z najnowszego numeru VIVY!.

 

Luksus w dolinie slumsów

 

„Niedzielne przedpołudnie w Bombaju. Przed siedmiopiętrową rezydencją Mannat, należącą do Shah Rukha Khana, tłumy. Fotografują się, trzymając portrety gwiazdora i transparenty z napisami: „Shah Rukh, kochamy cię!”. Oczy wszystkich kierują się na taras jego domu. Wreszcie jest! Pojawia się z dzieckiem na ręku i pozdrawia wszystkich. Tłum szaleje z radości. Shah Rukh mówi, że nigdy nie sprzeda i nie wynajmie tego domu. Wprawdzie w sąsiedztwie znajdują się wszechobecne slumsy, ale rozciąga się stąd cudowny widok na Ocean Indyjski. Dzięki filmom na YouTube zaglądamy do środka posiadłości króla Bollywood i jego żony Gauri. Wypełniony stylowymi meblami, dziełami sztuki i kryształami salon urządzono z pałacowym przepychem. Wystrój domu to zasługa Gauri, uchodzącej w oczach męża za uosobienie gracji i stylu. Oboje, jak przyznają w rozmowach z dziennikarzami, są domatorami. „Jeśli zapytacie nas, gdzie lubimy się bawić, to powiemy, że nigdzie. Może dlatego wciąż trzymamy się razem, chociaż jesteśmy przeciwieństwami”, mówi Gauri.

Shah Rukh nie kryje, że ma obsesję na punkcie kolekcjonowania domów. Jego rodzicom nie żyło się lekko, nigdy nie dorobili się własnego. Zawsze więc marzył, żeby mieć tyle posiadłości, ile się da, w każdym mieście. Zaskoczył wszystkich, kupując apartament w Londynie za, bagatela, 20 milionów dolarów!”   

 

Zabawki milionerów

 

Do luksusowych nieruchomości trzeba się dostać. Najlepiej prywatnym samolotem. Pierwszym, który sobie go sprawił, był aktor, reżyser i producent Ajay Devgn, kasujący rocznie ponad 10 milionów dolarów za swoje role. Jego żoną jest megagwiazda Kajol, wywodząca się z filmowego klanu, gdzie aktorkami były jej babcia i prababcia. Kiedy przystojny Ajay, którego ojciec był tylko kaskaderem filmowym, poprosił Kajol o rękę, wybuchł skandal. Wzięli więc skromny ślub w gronie najbliższych osób.

Podczas gdy Ajay Devgn pakuje się do swojego odrzutowca, Sanjay Dutt z dumą przegląda swoją flotę samochodową. W jego garażach parkuje czerwone ferrari 599 GTB, porsche SUV, audi R8, audi Q7 i bmw 7. Gwiazdor ma wiernych fanów, którzy wybaczą mu każdą słabość, a nawet bycie na bakier z prawem – Dutt przesiedział 18 miesięcy w więzieniu, podejrzany za udział w zamachach bombowych w Bombaju w 1993 roku. Nie zaszkodziło to jednak jego karierze.”

 

Więcej o gwiazdach Bollywood przeczytacie w najnowszym numerze VIVY!.

Grażyna Szapołowska
Fot. Marlena Bielinska/MOVE

 

Polecamy też: One kiedyś prezentowały najdroższy stanik na pokazie Victoria’s Secret. W tym roku zrobi to...

 

 

TAGI #Bollywood

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?