Marta Glik i Kamil Glik
Fot. Instagram @martaglik
ZE ŚWIATA SPORTU

Zapadła ostateczna decyzja w sprawie wyjazdu Kamila Glika na Mundial!

Koniec niepewności!

Gabriela Czernecka 12 czerwca 2018 16:22
Marta Glik i Kamil Glik
Fot. Instagram @martaglik

Kamil Glik pojedzie na Mundial 2018? Decyzja w sprawie udziału piłkarza w Mistrzostwach świata w Rosji zapadła dzisiaj o godzinie 15.00. Decyzję ogłosił Polski Związek Piłkim Nożnej. Po uszkodzeniu barku i bardzo złych rokowaniach niewielu wierzyło w to, że Glik weźmie udział w meczach polskiej reprezentacji. Dziś już wiadomo. Kamil Glik wystąpi w piłkarskich mistrzostwach świata w Rosji!

Mundial 2018: Kamil Glik wystąpi na Mistrzostwach Świata w Rosji

Jeszcze do dzisiejszego poranka nie było wiadomo, czy Kamil Glik pojedzie na Mundial. Teraz oficjalną decyzję w sprawie wyjazdu polskiego zawodnika podał lekarz reprezentacji Polski. „Kamil Glik wystąpi w piłkarskich mistrzostwach świata w Rosji”, powiedziałJacek Jaroszewski.

Przypomnijmy, że udział Glika w Mistrzostwach Świata stał pod znakiem zapytania, gdyż w ubiegłym tygodniu podczas treningu reprezentacji w Arłamowie piłkarz doznał urazu barku. Po prześwietleniach w  klinice Przemyślu, zawodnik udał się do Nicei na szczegółowe badania. Wczoraj przebadał go m.in lekarz jego klubu, AS Monaco. „Idzie szybko, Kamil ma inny próg bólu. Ale tu nic się jeszcze nie rozstrzygnęło. O tym czy Kamil pojedzie na mundial, zdecydujemy we wtorek”, mówił jeszcze niedawno doktor Jaroszewski.

Decyzja zapadła. Po badaniach przeprowadzonych w Warszawie sztab reprezentacji Polski zdecydował, że Kamil Glik pojedzie na mistrzostwa świata. „Kamil nadal jest w trakcie leczenia. Po diagnozie wydanej przez stronę francuską wezwaliśmy Kamila do nas. Wykonaliśmy szczegółowe badania, testy funkcjonalne. Po kompleksowej ocenie postanowiłem, że zabierzemy Glika na mistrzostwa”, wyznał Jaroszewski dodając smutną wiadomość o innym z zawodników: „Tym samym Marcin Kamiński nie pojedzie na mundial”.

Kim jest Marcin Kamiński? To polski 26-letni piłkarz występujący na pozycji obrońcy. Brał udział choćby w Mistrzostwach Europy 2012. To właśnie Kaminski miał zastąpić Glika, gdyby ten okazał się być niezdolny do gry. Ostatecznie Kamil Glik pojedzie na mistrzostwa świata.

Według lekarzy, którzy odpowiadają za stan zdrowia polskiej reprezentacji Glik najprawdopodobniej będzie gotowy do gry dopiero na trzeci mecz fazy grupowej. „Czeka go wiele pracy. Na pewno nie będzie trenował za dwa czy trzy dni. Będzie brany pod uwagę dopiero przy trzecim meczu i musi normalnie potrenować z drużyną. Z badań wynika, że najprawdopodobniej tak będzie. Pozostają znaki zapytania przy nieoperacyjnym leczeniu tego urazu. W tej sytuacji chodzi tylko o ból, zakres ruchu i siłę. To będziemy starali się szybko odbudować”, mówi Jaroszewski. 

W dzisiejszym meczu nie zobaczymy jeszcze Glika. Turniej w Rosji rozpocznie się w czwartek, a jeszcze dziś umiejętności innych polskich zawodników będziemy mogli podziwiać podczas meczu towarzyskiego z Litwą. To ostatni sparing przed MŚ 2018, gdzie Polska zagra z Senegalem, Kolumbią oraz Japonią. 

Kamil Glik z żoną i córką

Kamil Glik z żoną i córką
Fot. Instagram @martaglik

Kamil Glik nie pojedzie na Mundial do Rosji przez kontuzję barku
Fot. East News

 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…