Kamil Glik
Fot. East News
ZE ŚWIATA SPORTU

Świetnie wiadomości w sprawie kontuzjowanego Kamila Glika. Pojedzie na Mundial?

Wszystko na to wskazuje!

Gabriela Czernecka 8 czerwca 2018 08:53
Kamil Glik
Fot. East News

Mistrzostwa Świata 2018 jeszcze się nie zaczęły aż wzbudzają zainteresowanie kibiców. Niestety wciąż nie wiadomo, czy Kamil Glik pojedzie na Mundial 2018. Jeszcze wczoraj lekarz kadry nie pozostawiał złudzeń, że wyjazd Glika jest niemal niemożliwy. Dziś pojawiły się nowe, o wiele lepsze prognozy! 

Kamil Glik pojedzie na Mundial 2018?

Serwis Łączy nas piłka na swoim Twitterze przedstawił komunikat w sprawie stanu zdrowia Kamila Glika. Obrońca reprezentacji Polski ma już za sobą pierwsze badania we Francji. „Kamil Glik przeszedł we Francji badania, które okazały się być nieostatecznymi. AS Monaco swoją diagnozę i decyzje odnośnie leczenia ogłosi w poniedziałek. Wtedy odbędzie się konsultacja wskazanego przez klub specjalisty, która pierwotnie była planowana na czwartek. Bez względu na powyższe stanowisko sztabu medycznego kadry pozostaje bez zmian”, czytamy.

Przypomnijmy, że Glik doznał kontuzji na poniedziałkowym treningu. Wówczas podczas gry w tzw. siatkonogę, zdecydował się na uderzenie z przewrotki. Po tym manewrze upadł na murawę tak pechowo, że uszkodził więzozrost barkowo-obojczykowy. Jeszcze na miejscu pomocy udzielił mu doktor Jacek Jaroszewski. Tego samego dnia obrońca przeszedł badania w Przemyślu. 

Wtedy okazało się, że istnieje szansa, że Glik powróci do zdrowia jeszcze przed meczem z Senegalem. Podjęto więc decyzję, by zorganizować dla niego przelot do Nicei, gdzie Polak przeszedł kolejne szczegółowe badania.

Do tej pory Kamil Glik wystąpił w 36 spośród 45 meczów kadry, od momentu, w którym selekcjonerem polskiej kadry został Adam Nawałka. Fani i media szybko docenili skuteczność sportowca na boisku, jego profesjonalizm i niezwykłe umiejętności. Zaczęto spekulować, kto w przypadku nie dyspozycyjności zastąpi Glika w Rosji. „Na zgrupowaniu w Arłamowie zostaje Marcin Kamiński, który w razie potrzeby zastąpi Kamila i pojedzie na mistrzostwa”, potwierdził informację w rozmowie z Faktem trener Nawałka.

Wszystko zmierza jednak w dobrym kierunku. Oficjalna decyzja z Monaco odnośnie dalszego leczenia zostanie ogłoszona w poniedziałek. Czy to znaczy, że Kamil Glik pojedzie na Mundial 2018? Wygląda na to, że jego szanse są całkiem spore. 

Kamil Glik nie pojedzie na Mundial do Rosji przez kontuzję barku
Fot. East News

Kamil Glik
Fot. Instagram @kamilglik25

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA KRUPIŃSKA-KARPIEL – Ma urodę, udane dzieci, kochającego męża, wymarzoną pracę. Kobieta idealna? KATARZYNA GRONIEC w wieku 20 lat była gwiazdą legendarnego „Metra”. Jak teraz wygląda jej życie? NIKODEM SKOTARCZAK – Nikoś, najsłynniejszy gangster PRL, został legendą już za życia... Pasjonująca rozmowa Z MICHAŁEM RUSINKIEM o języku polskim, który zmienia się wraz z nami. Jak? W cyklu EXTRA: Rewia, jej miłość! Witamy w Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej.