Julia Kamińska, Anita Sokołowska, Maja Hirsch, Katarzyna Dąbrowska, Monologi Waginy
Fot. Materiały prasowe
O TYM SIĘ MÓWI

Anita Sokołowska, Julia Kamińska i inne gwiazdy w wyjątkowym performance o kobiecości

To naprawdę wyjątkowy projekt. Poznaj szczegóły!

Konrad Szczęsny 10 listopada 2020 17:37
Julia Kamińska, Anita Sokołowska, Maja Hirsch, Katarzyna Dąbrowska, Monologi Waginy
Fot. Materiały prasowe

Od poniedziałku 9 listopada godz. 18:00 przez 48 godzin słynne dzieło Eve Ensler – „Monologi Waginy” – można oglądać w serwisie YouTube w wykonaniu polskich aktorek, aktywistek i influencerek: Marty Chyczewskiej, Katarzyny Dąbrowskiej, Pauliny Górskiej, Mai Hirsch, Julii Kamińskiej, Matyldy Kozakiewicz, Olgi Kozierowskiej, Olgi Kwiecińskiej, Karoliny Piechoty, Moniki Pryśko, Anity Sokołowskiej, Kai Szulczewskiej. Link: https://bit.ly/3n8F88N

Monologi Waginy - szczegóły projektu

Eve Ensler i organizacja V-Day dołączają do #strajkkobiet. „Monologi Waginy” po 9 latach znów zawitały do Polski, przybierając formę artystycznego, internetowego protestu.

Zgodnie z danymi Amnesty International, co trzecia kobieta doświadcza przemocy w swoim życiu – zostaje pobita, wykorzystana seksualnie, pada ofiarą przemocy psychicznej lub innego naruszenia praw człowieka. To jest czas, by mówić wyraźnie nie. Kobiety chcą równych praw. Czemu w XXI wieku musimy znowu o to walczyć? #strajkkobiet rozpoczął się po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie terminacji ciąży.

Julia Kamińska, Anita Sokołowska, Monologi Waginy
Fot. Materiały prasowe

Emocje w „Monologach…” są silne, porywające, nie dające o sobie zapomnieć. I skrajnie odmienne. Usłyszymy o starciach z własną kobiecością. O zagrożeniach, jakie na kobiecość czyhają – nie tylko na wojnie, ale i we własnym domu, w kraju, w środowisku, które pozornie zapewniać ma bezpieczeństwo. Będzie dramatycznie, wzruszająco, a chwilami również zabawnie. Przede wszystkim – będzie mądrze i bez zbędnego moralizatorstwa.

„Monologi…” są głosem kobiet o różnym pochodzeniu, orientacji seksualnej, statusie społecznym. Są głosem zawstydzonej staruszki, która boi się mówić o „dolnych partiach”, głosem kobiety wyzwolonej, głosem kobiety, która dopiero odkrywa swoją seksualność, głosem ofiary gwałtu… Głosem, którego nie można nie usłyszeć, brzmi bowiem czysto i donośnie. Zapada w pamięć i zmusza do refleksji.  

LINK: https://bit.ly/3n8F88N

Performance o kobiecości, Monologi Waginy
Fot. Materiały prasowe

Julia Kamińska, Anita Sokołowska, Maja Hirsch, Katarzyna Dąbrowska, Monologi Waginy
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.