Modelka w hidżabie: kontrowersje
Fot. Youtube screen
ZE ŚWIATA MODY

To najkrótsza kariera w modelingu w historii świata mody. Modelka w hidżabie po tygodniu wycofuje się z reklamy szamponu! Dlaczego?

Gabriela Czernecka 24 stycznia 2018 13:55
Modelka w hidżabie: kontrowersje
Fot. Youtube screen

 

Brytyjska blogerka Amena Khan nie zdążyła się nacieszyć karierą w modelingu. Po tygodniu współpracy z marką L'oreal zrezygnowała z udziału w kampanii. Dlaczego? Taka decyzję podjęła po publikacji jej „antyizraelskich” tweetów sprzed czterech lat. Modelkę dosięgła fala krytyki, więc dobrowolnie sama zrezygnowała z udziału w kampanii. 

 

Polecamy: Modelka w hidżabie reklamuje… szampon do włosów! Ta kampania wywołała burzę w internecie!

 

Modelka w hidżabie rezygnuje z kampanii

 

Blogerka lifestyle'owa Amena Khan po tygodniu wycofała się ze współpracy z kampanii reklamowej marki L'Oreal. Dlaczego? Jak podaje bbc.co.uk, modelka podjęła taką decyzję, gdy światło dzienne ujrzały jej „antyizraelskie tweety”, które zamieściła w sieci w 2014 roku. Amenę Khan zalała fala krytyki, gdy okazało się, że w komentarzach sprzed czterech lat „nawołuje do antysemityzmu”, krytykując Izrael za wojnę w strefie Gazy. Obraźliwe tweety szybko odnaleźli internauci, którzy nawoływali markę  do rezygnacji ze współpracy z modelką. Po wybuchu skandalu tweety natychmiast skasowano, a Amena skrytykowana za soją postawę podjęła ważną decyzję. Wczorajszego wieczoru zamieściła wpis na Instagramie, w którym przeprosiła za swoje słowa sprzed lat. „Bardzo żałuję za tweety, które opublikowałam w 2014 i z całego serca przepraszam za smutek i zgorszenie, które wywołały. Walczę o różnorodność na świecie i nie chcę nikogo dyskryminować. Postanowiłam je skasować, gdyż nie są zgodne z moimi dzisiejszymi przekonaniami. Niedawno wzięłam udział w kampanii, która celebrowała poczucie przynależności. Biorąc pod uwagę bieżące wydarzenia, z bólem serca musiałam zrezygnować z tego projektu, gdyż odciągają one uwagę od pozytywnej wiadomości, którą za sobą niesie”, pisze.

 

Marka L’Oréal również wystosowała oświadczenie, w którym poparła decyzję Khan o zrezygnowaniu z kampanii. „Doceniamy, że Amena przeprosiła za negatywny przekaz, którego się dopuściła. L'Oréal Paris nie chce mieć nic wspólnego z szerzeniem nietolerancji i nawoływaniem do nienawiści. Zgadzamy się z jej decyzją o zrezygnowaniu z kampanii”, czytamy w oświadczeniu.

 

Zobacz: Okładka pierwszego w historii arabskiego Vogue'a wywołała w Internecie lawinę hejtu. Dlaczego?

 

Modelka w hidżabie reklamuje szampon do włosów

Przypomnijmy, że L'Oreal do swojej najnowszej kampanii reklamowej produktów do włosów postanowił zaprosić modelki o wszystkich możliwych typach urody. Jedną z zatrudnionych modelek została muzułmańska blogerka, Amena Khan. Dziewczyna przed kamerą opowiadała, że jak każda kobieta uwielbia dbać o włosy, mimo że przez większość czasu skrywa je pod hidżabem. „Pewnie się zastanawiasz, jaki sens ma pielęgnacja włosów, których nie widać. Zupełnie tak, jakby każdy odsłaniający włosy dbał o nie tylko dlatego, żeby podobać się innym. W rzeczywistości chodzi o to, by samemu czuć się dobrze. Piękne włosy to nieodłączny element naszego wyglądu. Dla mnie są częścią kobiecości. Uwielbiam je układać, pielęgnować i kiedy ładnie pachną”, mówi w reklamie. W taki sposób marka chciała nakłonić Brytyjczyków, by podjęli dyskusję w walce z bezpodstawnymi stereotypami. Niestety, zaledwie po tygodniu modelka zrezygnowała z udziału w kampanii. To chyba najkrótsza kariera w modelingu w historii świata mody... 

modelka w hidżabie w reklamie L'Oreal, Amena Khan
Fot. screen reklama L'Oreal YouTube

Zobacz też: „Jestem dumna z bycia muzułmanką”. Poruszające słowa Belli Hadid o rodzicach i pochodzeniu

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.