Fot. Instagram
VIVA! Tylko u nas

Modelka fitness pokazała, jak karmi piersią, i wywołała burzę w internecie. Dlaczego?

Marta Tomaszkiewicz 4 marca 2017 19:15
Fot. Instagram

Najbardziej naturalna czynność na świecie – karmienie dziecka piersią - wciąż budzi ogromne emocje. Owszem, matka tuląca niemowlę jest zjawiskiem magicznym, ale pod warunkiem, że nie jest widoczne zza czterech ścian. Tylko jak utrzymać młode, niezależne i ciekawe świata mamy pod kluczem i z odciętym internetem?

Na skoszarowanie w domowych pieleszach nie godzi się modelka fitness Nadine Muller, która kilka dni temu obnażyła przed światem tajemnicę macierzyństwa i dwie piersi. Zamieściła w sieci zdjęcie, na którym karmi swojego 16-miesięcznego synka, a pod nim napisała, że „matczyne mleko i cycek” uspokajają jej dziecko. Fotografia nie pokazywała wszystkich anatomicznych szczegółów modelki: strategiczne miejsca, które mogłyby zgorszyć internautów, Muller ocenzurowała gwiazdkami. Tyle że efekt graficzny, zamiast zakryć tajemnicę, odsłonił nieprzebyte obszary ludzkiej zawiści.

Okazało się bowiem, że karmienie piersią dziecka nie jest magiczne, a „obrzydliwe”. „Zakryj się przed synem!” – czytamy w komentarzu internautki. Poza tym „jak można karmić tak duże dziecko”, a co gorsza, „zdobywać jego kosztem lajki”. A w ogóle to – jak pokazują opinie pod zdjęciem – karmienie piersią to widok „odstręczający”.

Komentarze na Instagramie były tak wulgarne i przesycone nienawiścią, że administrator zablokował na jakiś czas konto Muller. Po powrocie modelka napisała:

„Jeśli obserwujesz moje konto od jakiegoś czasu, to wiesz, że uwielbiam karmić piersią. Jestem cały czas z Maddenem i poświęcam mu niemal każdą chwilę. Karmienie piersią okazało się dla mnie jedną z najcudowniejszych rzeczy i buduje głęboką więź z moim synem. Nie ma w tym nic odpychającego, to naturalne”.

Polecamy też: Żołnierz celował w kolano Hanny Lis?! Czyli wakacyjne przygody dziennikarki i Łukasza Jemioła

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?