Eloisa Pinto Fontes
Fot. IMAX TREE/FREE
O TYM SIĘ MÓWI

Modelka Eloisa Pinto Fontes zaginęła rok temu. Odnaleziono ją w brazylijskich slumsach

„Zachowuje się jak paranoiczka”, twierdzą miejscowe media

Ksenia Krasko 13 października 2020 11:05
Eloisa Pinto Fontes
Fot. IMAX TREE/FREE

Eloisa Pinto Fontes robiła karierę w modelingu. Pojawiła się na okładkach znanych magazynów, jak Elle, Grazia i Glamour, a także wzięła udział w kampanii domu mody Dolce&Gabbana. W zeszłym roku kobieta nagle zniknęła, zrywając kontakt z rodziną i przyjaciółmi. Po wielu miesiącach poszukiwań, 26-latka odnalazła się w Brazylii. Jak twierdzą miejscowe media, zachowuje się „jak paranoiczka”.

Zaginiona modelka Eloisa Fontes odnalazła się w slumsach w Brazylii

Po raz pierwszy modelka zniknęła na początku 2019 roku, kiedy mieszkała i pracowała w Nowym Jorku. Bliscy nie mieli z nią kontaktu przez kilka dni, aż w końcu policja odnalazła ją w dzielnicy, położonej blisko jej mieszkania na Manhattanie. Była zdezorientowana i nie potrafiła wytłumaczyć, jak się tam znalazła.

Po tym incydencie kariera Eloisy właściwie się zakończyła, a kobieta wkrótce znowu zniknęła. W maju 2019 roku krewni Fontes po raz kolejny zgłosili jej zaginięcie. Kilka dni temu modelkę odnaleziono w rodzinnej Brazylii. Mieszkańcy jednej z biedniejszych dzielnic Rio de Janeiro zauważyli, że po ulicach włóczy się bosa dziewczyna. Przekazali policji, że „wyglądała na zagubioną i obłąkaną”.

Jak twierdzą świadkowie, modelka nie chciała rozmawiać z funkcjonariuszami, i zachowywała się tak, jakby obawiała się, że chcą ją okraść. W niewielkim plecaku, który miała przy sobie, odnaleziono jej dokumenty, kontrakty z międzynarodowymi agencjami modelek oraz portfolio.

Eloisa Pinto Fontes, zaginiona modelka
Fot. Mat. Prasowe

Eloisa Pinto Fontes
Fot. IMAX TREE/FREE

Miejscowe media twierdzą, że Fontes przeprowadziła się do Brazylii na początku roku, jednak rodzina nie była świadoma jej planów. Miała zatrzymać się u przyjaciółki, ale poznała mężczyznę, z którym zamieszkała. Po czterech miesiącach relacja się rozpadła. Nie wiadomo, co działo się z kobietą przez cały ten czas.

Według brazylijskiego portalu Epoca, w lipcu Fontes zgłosiła się na policję, aby powiedzieć, że „nic jej nie grozi”. Stwierdziła wtedy, że ​​chce trzymać się z daleka od krewnych, ponieważ „dbają tylko o jej pieniądze, a nie o jej dobre samopoczucie”. Wiadomo również, że od 2014 do 2016 roku była żoną rosyjsko-rumuńskiego modela Andre Birleanu. Mężczyzna wychowuje ich siedmioletnią córkę.

Jak donosi Daily Mail, 26-latka trafiła do placówki psychiatrycznej. Lekarze skontaktowali się z jej rodziną, a mediom przekazano, że modelką zajmują się specjaliści. 

Źródło: Daily Mail, CNN

Eloisa Pinto Fontes została odnaleziona w brazylijskiej Faweli. Zdjęcie wykonano 7 października tego roku:

Eloisa Pinto Fontes, Brazylia, modelka, 07.10.2020
Fot. Newsflash/EuroPics/East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!