Iwona Wieczorek
Fot. Materiały policyjne
O TYM SIĘ MÓWI

Zaginięcie Iwony Wieczorek. Detektyw Krzysztof Rutkowski wznowił poszukiwania

Czy uda się ustalić, co działo się tamtej nocy?

Ksenia Krasko 20 maja 2021 11:20
Iwona Wieczorek
Fot. Materiały policyjne

Tajemnicze zaginięcie Iwony Wieczorek co jakiś czas powraca do mediów, głównie za sprawą osób, które nie tracą nadziei, że uda się ustalić, co działo się feralnej nocy. Dziewczynę po raz ostatni widziano w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku, kiedy wracała do domu z jednego z nadmorskich klubów. Kamera monitoringu zarejestrowała nastolatkę przy wejściu na plażę w gdańskim Jelitkowie. Szedł za nią tajemniczy mężczyzna, którego nigdy nie udało się odnaleźć i sprawdzić, czy był zamieszany w sprawę zaginięcia 19-letniej wtedy dziewczyny. Poszukiwania Iwony Wieczorek wznowił detektyw Krzysztof Rutkowski.

Zaginięcie Iwony Wieczorek. Śledztwo Krzysztofa Rutkowskiego

Od chwili zaginięcia minęło już jedenaście lat, i w tym czasie sprawdzono wiele tropów i przesłuchano wielu świadków – więcej o sprawie przeczytacie tutaj. Teraz detektyw Krzysztof Rutkowski wznowił poszukiwania ciała Iwony Wieczorek. Już wcześniej ustalono, że dziewczyna najprawdopodobniej nie żyje.

Jak informuje portal gazeta.pl, powołując się na doniesienia Faktu, wczoraj przeprowadzono poszukiwania w miejscu, które wskazał informator Rutkowskiego. Znaleziono tam dwa noże – bojowy i kuchenny – oraz damskie ubrania – rajstopy, koszulę i granatową spódnicę, podobną do tej, jaką miała na sobie nastolatka. Przedmioty znajdowały się w pobliżu miejsca, w którym po raz ostatni widziano zaginioną dziewczynę.

Krzysztof Rutkowski współpracował z ekipą poszukiwawczo-ratowniczą z Bydgoszczy i policjantami z komendy wojewódzkiej. „Informacje uzyskaliśmy od człowieka, który przebywał w zakładzie karnym. Z tego co wiemy, również były z nim prowadzone rozmowy przez organy ścigania, jednak nie doszło do bezpośredniego kontaktu”, przekazał detektyw w rozmowie z Faktem.

Zobacz też: Trwają poszukiwania ciała Iwony Wieczorek. Janusz Szostak ujawnia nowe informacje

Iwona Wieczorek
Fot. Materiały policyjne

Poszukiwania Iwony Wieczorek. Nieprawidłowo przeprowadzone śledztwo?

Krzysztof Rutkowski jeszcze w zeszłym roku informował, że otrzymał wskazówki, gdzie może znajdować się ciało Iwony Wieczorek. „[...] zadzwonił do mnie Marek S. i poprosił o możliwość spotkania się z nim. Przekazał, że został zabrany z zakładu karnego i przewieziony na najbliższy parking, gdzie przez dwie godziny był przesłuchiwany na tę okoliczność. Oświadczył, że był osobiście przy ukrywaniu ciała Iwony Wieczorek. [...] Podkreślił, że tego co wie, nie powie policji, tylko mnie”, mówił w rozmowie z Faktem.

Zobacz też: Krzysztof Rutkowski ujawnia nowe informacje w sprawie Iwony Wieczorek

O postępach w śledztwie informowana jest matka zaginionej. „Wiem, że znaleziono spódnicę, ale ciężko mi powiedzieć, czy to ta. Nie pamiętam już marki. [...]”, powiedziała Faktowi. Od wielu lat nie traci nadziei, że dowie się, co spotkało jej córkę. „Chciałabym, żeby osoba, która przyczyniła się do zaginięcia Iwony, przestała milczeć. Żeby powiedziała prawdę. [...] Radość będzie przeogromna, gdy się okaże, że ona żyje, ale gdy się znajdzie martwa, to z ciężkim sercem powiem te straszne słowa: no to trudno. Przynajmniej będę wiedziała, że koszmar się dla mnie skończył”, mówiła w rozmowie z portalem gazeta.pl.

Jak przekazał portal Onet, krakowski oddział Prokuratury Krajowej zażądał oświadczeń od sześciu tysięcy pomorskich policjantów, którzy mają zeznać, czy wiedzą cokolwiek o ewentualnej korupcji lub utrudnianiu śledztwa. Pojawiły się podejrzenia o błędy i celowe działania, które miały uniemożliwić wyjaśnienie sprawy Iwony Wieczorek. 

Źródło: Gazeta.pl, Fakt

Jak mieszka Krzysztof Rutkowski
Fot. East News

18-24 KWIETNIA
szaleństwo zakupów
-20% na wybrane produkty
-20% na wybrane produkty
Rabat 20% na kolczyki oraz akc... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO24
Zobacz
+
-20% na wybrane produkty
Online
Stacjonarnie

Rabat 20% na kolczyki oraz akcesoria przy zakupach za min. 299 zł. Rabat 20% na zegarki do 8 000 zł. Szczegóły w salonach i na wkruk.pl

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO24
Zobacz
Rabat 20% na markę Dr_Irena_Eris
Rabat 20% na markę Dr Irena Eris
Rabat 20% na całą markę Dr Ire... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO20
Zobacz
+
Rabat 20% na markę Dr Irena Eris
Online

Rabat 20% na całą markę Dr Irena Eris. Oferta dostępna na www.sklep.drirenaeris.com. Nie łączy się z innymi promocjami, nie dotyczy Prosystem Home Care oraz voucherów prezentowych. Szczegóły na stronie www.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO20
Zobacz
Do -30% na wybrane nowości
Do -30% na wybrane nowości
Rabat do -30% na wybrane nowoś... więcej»
Zobacz
+
Do -30% na wybrane nowości
Online
Stacjonarnie

Rabat do -30% na wybrane nowości z kolekcji Wiosna/Lato 2024 i wiele więcej! Oferta dostępna w sklepach stacjonarnych i na gomez.pl. Szczegóły u sprzedawcy i na stronie www.  

Produkt widoczny na zdjęciu nie jest objęty rabatami.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Zobacz
-40% przy zakupach za min. 50 zł
-40% przy zakupach za min. 50 zł
Skorzystaj z kodu WIOSNA40 i o... więcej»
Kod rabatowy:WIOSNA40
Zobacz
+
-40% przy zakupach za min. 50 zł
Online

Skorzystaj z kodu WIOSNA40 i otrzymaj 40% zniżki na produkty nieprzecenione, oznaczone tym kodem na eveline.pl/skorzystaj-z-promocji przy zakupach za min. 50 zł. Oferta ważna tylko na eveline.pl w dniach 18-24.04.2024. Kody rabatowe nie łączą się. Szczegóły na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:WIOSNA40
Zobacz
EURO 2024-STARTER PACK z rabatem 10%
EURO 2024-STARTER PACK z rabatem 10%
Oficjalna kolekcja kart UEFA E... więcej»
Kod rabatowy:EURO2024
Zobacz
+
EURO 2024-STARTER PACK z rabatem 10%
Online

Oficjalna kolekcja kart UEFA EURO 2024 od TOPS już dostępna na Kultowy.pl. Tylko teraz TOPPS EURO 2024 – MEGA STARTER PACK z rabatem 10%. Rozpocznij swoją przygodę z kolekcją kart UEFA EURO 2024 i stań się częścią najbardziej ekscytującego wydarzenia sportowego w Europie. 

Najniższa cena produktu ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 49,99 zł. 

Cena po zastosowaniu rabatu - 44,99 zł.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:EURO2024
Zobacz
-30% od AVA
-30% od AVA
AVA- to co najlepsze w naturze... więcej»
Kod rabatowy:AVA30
Zobacz
+
-30% od AVA
Online

AVA- to co najlepsze w naturze połączone z możliwościami współczesnej biotechnologii,  pielęgnacja wszech czasów. Rabat 30% na cały asortyment na ava-kosmetyki.pl. Przy zakupach za min. 150 zł przesyłka gratis. Oferta nie łączy się z innymi promocjami.  

Najniższa cena pianki ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 31,90 zł. 

Cena produktu po zastosowaniu rabatu - 22,33 zł.  

Najniższa cena dezodorantu ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 32,90 zł.  

Cena produktu po zastosowaniu rabatu - 23,03 zł.

Najniższa cena kremu ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 44,90 zł.  

Cena produktu po zastosowaniu rabatu – 32,43 zł.


Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:AVA30
Zobacz
REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.