Bella Hadid
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA GWIAZD

„Jestem dumna z bycia muzułmanką”. Poruszające słowa Belli Hadid o rodzicach i pochodzeniu

Weronika Bruździak-Gębura 4 kwietnia 2017 14:30
Bella Hadid
Fot. Getty Images

„Jestem dumna z bycia muzułmanką”, powiedziała Bella Hadid w wywiadzie dla magazynu Porter. Wcześniej modelka protestowała przeciwko polityce imigracyjnej Donalda Trumpa.

Bella Hadid o byciu muzułmanką

Gdy Donald Trump pod koniec stycznia ogłosił zakaz wjazdu do Stanów Zjednoczonych dla obywateli kilku arabskich krajów (Syrii, Iranu, Iraku, Somalii, Sudanu, Jemenu i Libii), przeciwko jego decyzji na ulice wyszły tysiące Amerykanów. Wśród nich były siostry Bella i Gigi Hadid. Modelki wzięły udział w marszu „No Ban No Wall” w Nowym Jorku, gdzie wybrały się razem z mamą i przyjaciółmi. „Nie powinniśmy traktować ludzi źle tylko dlatego, bo pochodzą z innego kraju czy wyznają inną religię. To nie jest w porządku”, powiedziała po proteście 20-letnia Bella.  „Pochodzę z różnorodnego środowiska. Mam niesamowite doświadczenia z różnych zakątków świata. Wszyscy jesteśmy ludźmi, więc zasługujemy na szacunek i życzliwość. Dlatego przesłanie, by zawsze pamiętać o współczuciu, jest dla mnie wyjątkowo ważne”, dodała Bella Hadid.

 

 

Prawie dwa miesiące później modelka znowu zabrała głos w tej sprawie.„Polityka imigracyjna Donalda Trumpa jest dla mojej rodziny istotna”, powiedziała w rozmowie z magazynem „Porter” modelka. I dodała: „Tata jest religijny i zawsze się za nas modlił. Jestem dumna, że jestem muzułmanką”. W końcu siostry Hadid są muzułmankami, a ich rodzice uchodźcami: ojciec pochodzi z Izraela, mama z Holandii.

 

Rodzice sióstr Hadid są uchodźcami

68-letni Mohamed Hadid urodził się w mieście Nazaret w Izraelu. Zanim jako czternastolatek przyjechał z rodziną do Ameryki, mieszkał w Syrii i Libanie. Dziś jest potentatem rynku nieruchomości, a jego majątek jest wyceniany na ponad 200 milionów dolarów.

Yolanda Hadid, była modelka i giwazda reality show „The Real Housewives of Beverly Hills”,  urodziła się i dorastała w Holandii. Gdy miała 7 lat, jej ojciec zginął w wypadku samochodowym. Została dostrzeżona przez Elieen Ford podczas pokazu mody holenderskiego projektanta, Fransa Molenaara. Gdy dołączyła do agencji Ford Models, jej kariera nabrała rozpędu. Chodziła po wybiegach w Paryżu, Mediolanie i Nowym Jorku. W 1994 roku przeprowadziła się do Los Angeles, gdzie poznała Mohameda Hadida. Rozwiedli się w 2000 roku. Oprócz  Gigi i Belli mają też syna, 17-letniego Anwara, który również robi karierę w modelingu.

Gigi Hadid też jest dumna ze swoich korzeni

Podobnie zdanie jak siostra ma starsza o rok Gigi Hadid. W zeszłym miesiącu wystąpiła w hidżabie na okładce pierwszego w historii numeru arabskiej edycji „Vogue’a”. Rok temu na swoim Instagramie napisała, że jest dumna ze swoich muzułmańskich korzeni.

 

 

Polecamy też: Okładka pierwszego w historii arabskiego Vogue'a wywołała w Internecie lawinę hejtu. Dlaczego?

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.