Historia Paoli Antonini porusza!

Olga Figaszewska 25 lipca 2021 12:55

Jej historia prawdziwie porusza i inspiruje. Paola Antonini miała przed sobą świetlaną przyszłość... Ale szczęście odwróciło się od brazylijskiej modelki. W 2014 roku w wyniku wypadku samochodowego, spowodowanego przez pijanego kierowcę, straciła nogę. Wydawało się, że w jednej chwili jej świat legł w gruzach. Jednak brazylijska piękność nie utraciła pogody ducha i siły. Dziś nazywana jest „wojowniczką”. Paola Antonini na swoim przykładzie udowadnia, że ograniczenia znajdują się jedynie w naszej głowie i jak sama podkreśla, chce być przykładem dla innych. O jej historii przypomniała Martyna Wojciechowska.

Martyna Wojciechowska o historii Paoli Antonini

Martyna Wojciechowska od wielu lat przedstawia historie inspirujących i fascynujących kobiet. Jakiś czas temu podróżniczka przybliżyła na Instagramie sylwetkę Paoli Antonini. Tragiczny wypadek miał przekreślić jej marzenia o modelingu, ale tak się nie stało.

Zobacz też: „Wątpiłem, że kiedykolwiek znajdę miłość”. Dziś ma kochającą żonę i czwórkę dzieci...

„Wydawało się, że w jej zawodzie oznacza to koniec. Modelka bez nogi? To przecież niemożliwe. Wygląd musi być „perfekcyjny”. Ale dla niej NIEMOŻLIWE NIE ISTNIEJE! Po powrocie do sił, nie zrezygnowała ze swoich marzeń, wróciła do pracy. A świat mody ją pokochał! Na swoim Instagramie każdego dnia inspiruje prawie trzy miliony ludzi, żeby się nie poddawali, nawet jeśli świat wali Ci się na głowę”, czytamy o Paoli.

Okazuje się, że na podobiznę Paoli została stworzona lalka Barbie z protezą, „która ma być wsparciem dla dziewczynek po amputacji”.

Inspirująca historia brazylijskiej modelki Paoli Antonini

Patrząc na zdjęcia, które Paola Antonini publikuje w sieci, nie widzisz jej „braków”, ale widzisz szczęście i radość. Tragiczne wydarzenia sprzed lat tylko ją umocniły i dały więcej siły. Paola nigdy się nie poddała. Potrafiła się podnieść i walczyć o swoje marzenia.

Zobacz też: Aneta Zatwarnicka straciła ręce i nogi. Choroba nie pozbawiła jej jednak woli życia

Dziewczyna ćwiczy na siłowni, jeździ na nartach, nurkuje, podróżuje i tańczy. Cieszy się każdym dniem z ukochanym. Nie ukrywa też swojej protezy, a ma ich kilka i czasami wykorzystuje je jako element stylizacji w sesjach zdjęciowych. Niepełnosprawność nie przekreśliła jej kariery w modelingu – tutaj wciąż otwierają się przed nią kolejne możliwości. W oczach internautów jest prawdziwą bohaterką. Paola Antonini motywuje swoich obserwatorów do zmiany nawyków, przekraczania własnych barier, czerpania z życia tego, co najlepsze. Uczy kobiety wdzięczności, akceptacji ciała i apeluje, by były dla siebie wyrozumiałe. W marcu tego roku, z okazji Dnia Kobiet, zamieściła na swoim Instagramie szczególny post.

„Z miłością zadbaj o swoje ciało. Kochaj każdy swój szczegół. Jesteśmy niedoskonali. Jesteśmy zarówno siłą, jak i kruchością. Jesteśmy jednocześnie odwagą i wrażliwością. Szanuj swoje znaki, blizny, trudności, każdą część siebie. Powiedz sobie dobre słowo wsparcia i zachęty, które powiedziałbyś innej kobiecie. Twoje ciało jest piękne, jesteś piękna! Jesteś w stanie dotrzeć tam, gdzie chcesz! Jesteś niesamowity, nigdy nie pozwól nikomu w to wątpić!”, napisała.

W 2020 roku Paola Antonini założyła instytut, którego celem jest pomoc osobom z niepełnosprawnościami. Zapewnia rehabilitację, zbiera pieniądze na protezy, ortezy, wózki inwalidzkie i akcesoria rehabilitacyjne, a także zapewnia wsparcie psychoterapeutyczne i fizjoterapeutyczne.

To prawda, że dla tej kobiety nie ma rzeczy niemożliwych! 

1/6
Paola Antonini
Copyright @Paola Antonini, Instagram @paola_antonini
1/6

2/6
 Paola Antonini
Copyright @Instagram?@paola_antonini, Paola Antonini
2/6

3/6
 Paola Antonini
Copyright @Instagram?@paola_antonini, Paola Antonini
3/6

4/6
Paola Antonini
Copyright @Paola Antonini, Instagram @paola_antonini
4/6

5/6
 Paola Antonini
Copyright @Instagram?@paola_antonini, Paola Antonini
5/6

6/6
Paola Antonini
Copyright @Paola Antonini, Instagram @paola_antonini
6/6

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.