O NIEJ JEST GŁOŚNO

Kilka lat temu straciła nogę, dziś walczy o swoje marzenia i jest przykładem dla innych...

Historia Paoli Antonini porusza!

Olga Figaszewska 11 marca 2021 16:15

Jej historia porusza i inspiruje. Paola Antonini miała przed sobą świetlaną przyszłość... W pewnym momencie szczęście odwróciło się od brazylijskiej modelki. W 2014 roku w wyniku wypadku samochodowego, spowodowanego przez pijanego kierowcę straciła nogę. Wydawało się, że w jednej chwili jej świat legł w gruzach. Jednak brazylijska piękność nie utraciła pogody ducha i siły. Dziś nazywana jest „wojowniczką”. Paola Antonini na swoim przykładzie udowadnia, że ograniczenia znajdują się jedynie w naszej głowie i jak sama podkreśla, chce być przykładem dla innych. Teraz o jej historii przypomniała teraz Martyna Wojciechowska! Miała ku temu ważny powód. 

Martyna Wojciechowska o historii Paoli Antonini

Martyna Wojciechowska od lat przedstawia historie inspirujących i fascynujących kobiet. Teraz podróżniczka przybliżyła na Instagramie sylwetkę Paoli Antonini. Jeden wypadek miał przekreślić jej marzenia o modelingu. Tak się nie stało. 

,,Wydawało się, że w jej zawodzie oznacza to koniec. Modelka bez nogi? To przecież niemożliwe. Wygląd musi być „perfekcyjny”. Ale dla niej NIEMOŻLIWE NIE ISTNIEJE! Po powrocie do sił, nie zrezygnowała ze swoich marzeń, wróciła do pracy. A świat mody ją pokochał! Na swoim instagramie każdego dnia inspiruje prawie 3 miliony ludzi, żeby się nie poddawali, nawet jeśli świat wali Ci się na głowę", napisała Martyna Wojciechowska.

Okazuje się, że na podobiznę Paoli została stworzona lalka Barbie z protezą, ,,która ma być wsparciem dla dziewczynek po amputacji". 

Inspirująca historia brazylijskiej modelki

Patrząc na zdjęcia, które Paola Antonini publikuje w sieci nie widzisz jej "braków", ale widzisz szczęście i radość. Tragiczne wydarzenia sprzed lat tylko ją umocniły i dały więcej siły. Paola nigdy się nie poddała. Potrafiła się podnieść i walczyć o swoje marzenia. 

Dziewczyna ćwiczy na siłowni, jeździ na nartach, nurkuje, podróżuje i tańczy. Cieszy się każdym dniem z ukochanym. Nie ukrywa też swojej protezy, a ma ich kilka i czasami wykorzystuje je jako element stylizacji w sesjach zdjęciowych. Niepełnosprawność nie przekreśliła jej kariery w modelingu. Tutaj  wciąż otwierają się przed nią  kolejne możliwości. W oczach internautów jest prawdziwą bohaterką. Paola Antonini motywuje swoich obserwatorów do zmiany nawyków, przekraczania własnych barier, czerpania z życia tego, co najlepsze. Uczy kobiety wdzięczności, akceptacji ciała i apeluje, by były dla siebie wyrozumiałe. Z okazji dnia kobiet zamieściła na swoim Instagramie szczególny post. 

,,Z miłością zadbaj o swoje ciało. Kochaj każdy swój szczegół. Jesteśmy niedoskonali. Jesteśmy zarówno siłą, jak i kruchością. Jesteśmy jednocześnie odwagą i wrażliwością. Szanuj swoje znaki, blizny,  trudności, każdą część siebie. Powiedz sobie dobre słowo wsparcia i zachęty, które powiedziałbyś innej kobiecie. Twoje ciało jest piękne, jesteś piękna! Jesteś w stanie dotrzeć tam, gdzie chcesz! Jesteś niesamowity, nigdy nie pozwól nikomu w to wątpić!", pisała Paola Antonini. 

W 2020 roku modelka założyła instytut, którego celem jest pomoc osobom z niepełnosprawnościami. Zapewnia rehabilitację, zbiera pieniądze na protezy, ortezy, wózki inwalidzkie i akcesoria rehabilitacyjne, a także zapewnia pomoc  psychoterapeutyczną i fizjoterapeutyczną.

To prawda, dla tej kobiety nie ma rzeczy niemożliwych! ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?