Zadecydował o tym ostatni bieg!

Gabriela Czernecka 13 sierpnia 2018 09:24

Takiego wyniku nikt się nie spodziewał! Polacy świetnie zaprezentowali się na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Berlinie. Zdobyliśmy aż dwanaście medali - siedem złotych, czterech srebrnych i jeden brązowy. Poznajcie szczegóły!

Mistrzostwa Lekkoatletyki 2018: medale Polaków

 Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce 2018 dobiegły końca. Występ Polaków dziś ocenia się jednym słowem - doskonały! Nasza reprezentacja przywiezie z Berlina dwanaście medali, w tym aż siedem złotych! Oto klasyfikacja medalowa ME 2018 i polscy medaliści w poszczególnych dyscyplinach.

ME w lekkoatletyce 2018 dla nas rozpoczęły się we wtorek - w pchnięciu kulą złoto wywalczył Michał Haratyk, a ze srebrnego medalu może cieszyć się Konrad Bukowiecki. W rzucie młotem złoty medal zdobył Wojciech Nowicki.

W środę złoty medal w pchnięciu kulą dorzuciła Paulina Guba. Czwartkowy dzień mistrzostw był dniem bez medali, ale w piątek srebrny medal w biegu na 1500 m w fenomenalnym stylu wywalczył Marcin Lewandowski. 

W biegu na 800 m złoty medal zdobył Adam Kszczot, a w biegu na 400 m (również złoto) trafiło do Justyny Święty-Ersetic. Tego dnia popisała się także kobieca sztafeta 4x400, w której obok świeżo upieczonej mistrzyni Europy pobiegły także: Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz i Małgorzata Hołub-Kowalik. Do nich również trafił złoty medal.

Ostatni dzień Mistrzostw Europy trafił do Anity Włodarczyk, która  zdobyła złoty medal, a brązowy trafił do Joanny Fiodorow. Srebrny medal w biegu na 1500 m wywalczyła Sofia Ennaoui. Srebrny medal zdobył także Paweł Fajdek w rzucie młotem.

Mistrzostwa Europy zakończyliśmy z dorobkiem 12 medali, w tym 7 złotych, 4 srebrnych i 1 brązowym. To dało nam drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Wygrali Brytyjczycy, zdobywając łącznie 18 medali. Choć złotych medali zdobyli tyle samo, co Polacy, to pierwsze miejsce zapewniły im inne krążki. Zajęliśmy zaszczytne drugie miejsce, pokonując tym samym Niemców, czyi gospodarzy turnieju.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom! Zdjęcia medalistów lekkoatletycznych ME 2018 znajdziecie w naszej galerii! 

1/4
Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2018
Copyright @East News
1/4

Anita Włodarczyk ze złotym medalem.

2/4
Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2018
Copyright @East News
2/4

Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce 2018 dobiegły końca.

3/4
Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2018
Copyright @East News
3/4

Kobieca sztafeta 4x400, w składzie: Iga Baumgart-Witan, Justyny Święty-Ersetic, Patrycja Wyciszkiewicz i Małgorzata Hołub-Kowalik zdobyły złoty medal.

4/4
Anita Wlodarczyk, rzut młotem, złoty medal, Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce, Berlin 2018
Copyright @East News
4/4

Tak Anita Włodarczyk cieszyła się zwycięstwem. Gratulujemy!

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.