Siatkówka, polscy siatkarze
Fot. AP/Associated Press/East News
ZE ŚWIATA SPORTU

Fenomenalne zwycięstwo polskich siatkarzy! Pokonali Brazylię 3:0 w pięknym stylu

Obronili tytuł Mistrza Świata sprzed czterech lat

Konrad Szczęsny 30 września 2018 22:57
Siatkówka, polscy siatkarze
Fot. AP/Associated Press/East News

Cóż to były za emocje! Polscy siatkarze po fenomenalnym meczu w finale Mistrzostw Świata pokonali Brazylię 3:0 (wygrywając w setach odpowiednio: 28:26, 25:20 i 25:23). Bohaterem meczu został okrzyknięty Bartosz Kurek, jednak każdy członek drużyny wykazał się świetną grą i niebywałymi umiejętnościami na boisku, dzięki czemu obroniliśmy tytuł, który po 40 latach przerwy zdobyliśmy w 2014 roku!

Polska-Brazylia, wynik meczu o mistrzostwo świata w siatkówce mężczyzn

Komentatorzy podkreślali, że istnieje przekonanie, że jeśli uda nam się pokonać w półfinałowych zmaganiach drużynę USA, mecz z Brazylią będzie jedynie formalnością w walce o zdobycie tytułu Mistrza Świata. Tak też się stało.

Jedynie w pierwszym secie przeciwnicy dorównywali nam, jeśli chodzi o grę, w kolejnych dwóch trudno było im nawet zbliżyć się do osiąganego przez biało-czerwonych wyniku. Efektem było zwycięstwo we wspaniałym stylu, ogromne wzruszenie kibiców i duma rodaków.

Niestety, sukces w przypadku siatkarzy nie będzie miał zbyt wiele wspólnego z wymiernymi korzyściami finansowymi...

Polskim siatkarzom serdecznie gratulujemy!  

Tak Polacy wygrali Mistrzostwa Świata w Siatkówce Mężczyzn
Fot. Vladimir Pesnya/SPUTNIK Russia/East News

Tak Polacy wygrali Mistrzostwa Świata w Siatkówce Mężczyzn
Fot. MARCO BERTORELLO/AFP/East News

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.