Siatkówka, polscy siatkarze
Fot. AP/Associated Press/East News
ZE ŚWIATA SPORTU

Fenomenalne zwycięstwo polskich siatkarzy! Pokonali Brazylię 3:0 w pięknym stylu

Obronili tytuł Mistrza Świata sprzed czterech lat

Konrad Szczęsny 30 września 2018 22:57
Siatkówka, polscy siatkarze
Fot. AP/Associated Press/East News

Cóż to były za emocje! Polscy siatkarze po fenomenalnym meczu w finale Mistrzostw Świata pokonali Brazylię 3:0 (wygrywając w setach odpowiednio: 28:26, 25:20 i 25:23). Bohaterem meczu został okrzyknięty Bartosz Kurek, jednak każdy członek drużyny wykazał się świetną grą i niebywałymi umiejętnościami na boisku, dzięki czemu obroniliśmy tytuł, który po 40 latach przerwy zdobyliśmy w 2014 roku!

Polska-Brazylia, wynik meczu o mistrzostwo świata w siatkówce mężczyzn

Komentatorzy podkreślali, że istnieje przekonanie, że jeśli uda nam się pokonać w półfinałowych zmaganiach drużynę USA, mecz z Brazylią będzie jedynie formalnością w walce o zdobycie tytułu Mistrza Świata. Tak też się stało.

Jedynie w pierwszym secie przeciwnicy dorównywali nam, jeśli chodzi o grę, w kolejnych dwóch trudno było im nawet zbliżyć się do osiąganego przez biało-czerwonych wyniku. Efektem było zwycięstwo we wspaniałym stylu, ogromne wzruszenie kibiców i duma rodaków.

Niestety, sukces w przypadku siatkarzy nie będzie miał zbyt wiele wspólnego z wymiernymi korzyściami finansowymi...

Polskim siatkarzom serdecznie gratulujemy!  

Tak Polacy wygrali Mistrzostwa Świata w Siatkówce Mężczyzn
Fot. Vladimir Pesnya/SPUTNIK Russia/East News

Tak Polacy wygrali Mistrzostwa Świata w Siatkówce Mężczyzn
Fot. MARCO BERTORELLO/AFP/East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?