O TYM SIĘ MÓWI

Poznaliśmy Miss Supranational 2019! Jest zjawiskowo piękna

Wiemy też, które miejsce zajęła Polka Kamila Świerc

Konrad Szczęsny 7 grudnia 2019 12:03

W piątek 6 grudnia w Katowicach odbyła się uroczysta gala Miss Supranational 2019. Polskę reprezentowała Kamila Świerc. Konkurs organizowany jest od 10 lat przez World Beauty Association z Panamy. Nasz kraj w roli gospodarza miał szansę sprawdzić już po raz 9. Kim jest zwyciężczyni plebiscytu?

Miss Supranational 2019: miss Tajlandii Anntonia Porsild zwyciężczynią

Spośród 69 kandydatek z całego świata bezkonkurencyjna okazała się miss Tajlandii Anntonia Porsild. To właśnie ona zdobyła tytuł Miss Supranational 2019. Jury wyróżniło również  miss Namibii – Yanę Haenisch (pierwsza wicemiss), miss Indonezji Jesicę Fitrianę (druga wicemiss), miss Peru Janickę Macetę (trzecia wicemiss) oraz miss Wenezueli  Gabrielę De La Cruz (czwarta wicemiss). 

Zwyciężczyni otrzymała nie tylko prestiżowy tytuł, lecz także czek o wartości 50 tysięcy dolarów.

Polskę w konkursie reprezentowała 25-letnia Kamila Świerc, Miss Opolszczyzny oraz Miss Polski z 2017 roku. Ma 178 cm wzrostu, zaś jej wymiary to 90/69/96. Prywatnie jest zajęta, ma chłopaka, z którym zdjęcia zamieszcza w mediach społecznościowych. Mimo że znalazła się w TOP25 najpiękniejszych z całego świata, nie zakwalifikowała się do ścisłej 10. Więcej pisaliśmy o niej w tym miejscu.

Miss Supranational 2019: WYNIKI TOP 10:

  • Indonezja - Jesica Fitriana
  • Tajlandia - Anntonia Porsild
  • Peru - Janick Maceta
  • Kolumbia - Yaiselle Tous
  • Namibia - Yana Haenisch
  • Stany Zjednoczone - Regina Gray
  • Wietnam - Nguyễn Thị Ngọc Châu
  • Wenezuela - Gabriela De La Cruz
  • Czechy - Hana Vágnerová
  • Panama - Krysthelle Barretto

Miss Supranational 2019: jury, goście specjalni

Kandydatki z całego świata oceniało jury, w skład którego weszli m.in. Monika Lewczuk, Mariusz Czerkawski, Sandra Kubicka, Tomasz Barański oraz Valeria Vazquez jako Miss Supranational 2018 i Prathamesh Maulingkar jako Mister Supranational ubiegłego roku. Gośćmi specjalnymi byli natomiast autor hitów Acapella oraz Lie to me Mikolas Josef z Czech (który znany jest widzom z Konkursu Piosenki Eurowizji, w którym reprezentował swój kraj w 2018 roku i zajął znakomite 6. miejsce) oraz Doda, która na scenie wystąpiła w zjawiskowej złotej stylizacji z okazałym trenem. 

Gospodarzami wieczoru i prowadzącymi byli Anita Jones (prezenterka BBC) oraz Damian Kordas, zwycięzca ostatniej edycji „Tańca z gwiazdami”, który występował w parze z Janją Lesar.

Miss Supranational: czym jest konkurs, ile razy organizowała go Polska?

Miss Supranational to wydarzenie o międzynarodowej skali, którego organizatorem jest World Beauty Association z Panamy. W tym roku odbyła się jego 11 edycja. Ma za zadanie szukać i promować talenty dla świata mody oraz branży telewizyjnej. Tegoroczna gala odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Polska miała przyjemność organizować konkurs aż 9 razy! Wcześniej edycje gościła m.in. Krynica Zdrój oraz Płock. 

Miss Supranational to konkurs organizowany od 2009 roku. Zwyciężczynią pierwszej edycji ogłoszono Oksanę Morię z Ukrainy. Największym sukcesem Polski w wydarzeniu jest zwycięstwo Moniki Lewczuk z 2011 roku. Wtedy to piosenkarka i autorka tekstów wywalczyła pierwsze miejsce.

Zdjęcia z tegorocznej edycji wydarzenia możesz zobaczyć w galerii.  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.