obostrzenia na wielkanoc 2021
Fot. Piotr Hukalo/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Minister Zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział luzowanie obostrzeń 

Kiedy będzie apogeum trzeciej fali pandemii?

Aleksandra Andrzejak 5 marca 2021 08:57
obostrzenia na wielkanoc 2021
Fot. Piotr Hukalo/East News

Minister Zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że Wielkanoc tak jak rok temu spędzimy w domu. Jednak zaraz po niej możliwe będzie luzowanie obostrzeń, które obejmie wszystkie branże.

Adam Niedzielski o luzowaniu obostrzeń

Adama Niedzielski w programie Tłit Wirtualnej Polski został zapytany o kwestie dotyczące obostrzeń i rezygnacji z poluzowań z 12 lutego. Powiedział, że mimo analizowania różnych scenariuszy, żadna decyzja nie została jeszcze podjęta. Minister Zdrowia wypowiedział się także na temat wprowadzania obostrzeń o zasięgu powiatowym. Uznał, że przy tak dużej ilości zachorowań jaka jest aktualnie takie działania są nieuzasadnione.

obostrzenia na wielkanoc
Fot. Piotr Hukalo/East News

Adam Niedzielski o apogeum trzeciej fali pandemii

Adam Niedzielski wypowiedział się także, na kiedy przewidywany jest szczyt zachorowań podczas trzeciej fali pandemii. „Myślę, że jeżeli będą się realizowały te scenariusze (...), że mniej więcej na przełomie marca i kwietnia będziemy mieli za sobą apogeum trzeciej fali, to wtedy rzeczywiście będziemy wszystkie tak naprawdę działalności przywracali.” - podkreślił Minister Zdrowia. 

Zapytany o Wielkanoc przyznał, że tegoroczne święta nie będą różniły się od tych w 2020 roku, jednak zaraz po nich możliwe będzie luzowanie obostrzeń. „Myślę, że niestety tak, ale jest moim zdaniem coś optymistycznego w tym, że być może to będą święta, po których będziemy podejmowali bardziej odważne decyzje luzujące, jeżeli oczywiście będziemy widzieli, że ten szczyt mamy za sobą.” - powiedział.

adam niedzielski o obostrzeniach na wielkanoc
Fot. Piotr Hukalo/East News

Kiedy dzieci wrócą do szkoły?

Adam Niedzielski podkreślił, że priorytetem jest powrót uczniów starszych klas do nauki stacjonarnej. „To są decyzje, które będziemy podejmowali w pierwszej kolejności, właśnie pewnie w perspektywie poświątecznej.” - podkreślił szef resortu zdrowia. Najmłodsi uczniowe już uczą się w szkołach. Wyjątkiem są klasy I-III w woj. warmińsko-mazurskim. Ze względu na sytuację epidemiczną w regionie nauka stacjonarna została zawieszona do 14 marca. 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?