Alpy, Miliarder zaginął w górach, góry
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Miliarder zaginął w Alpach. Choć akcja poszukiwawcza trwa, szanse na jego odnalezienie słabną...

„Szansa jest minimalna”

Gabriela Czernecka 12 kwietnia 2018 19:00
Alpy, Miliarder zaginął w górach, góry
Fot. East News

Niemiecki miliarder Karl-Erivan Haub w sobotni wieczór nie powrócił z wyprawy. Mężczyzna, znany z zamiłowania do nart, wyruszył wyciągiem na szczyt Mały Matterhorn. Od tego czasu nie skontaktował się z rodziną i nie powrócił do hotelu. Trwa akcja poszukiwawcza. Choć szanse na jego odnalezienie są niewielkie, najbliżsi nie tracą nadziei. 

Zaginął jeden z najbogatszych Niemców. Trwa akcja poszukiwawcza

Niemiecki miliarder Karl-Erivan Haub w ubiegłą sobotę zaginął w Alpach Szwajcarskich. Jak podaje The Telegraph, 58-letni miliarder wyruszył wyciągiem na szczyt Mały Matterhorn i od tamtego czasu nie skontaktował się z najbliższymi. „Mój brat jest bardzo doświadczonym alpinistą, więc pomimo czasu, który upłynął od jego zniknięcia, nie tracimy nadziei na to, że wkrótce go odnajdziemy”, powiedział brat zaginionego, Christian Haub, który wraz z nim zarządza firmą Tengelmann.

Niestety ratownicy nie mają łatwego zadania. Obszar, na którym prowadzone są poszukiwania jest ogromny - ma aż 240 kilometrów kwadratowych. Co więcej, poszukiwania utrudniają warunki atmosferyczne - zła pogoda i zagrożenie lawinowe. I choć szef stacji ratownictwa górskiego w Zermatt, Adriano Favre, który stoi na czele grupy powiedział, że rodzina udostępniła nieograniczone środki na przeprowadzenie akcji ratunkowej, to wprost wyznaje: „W tych warunkach są one bezużyteczne”. 

Miliarder zaginął w Alpach. Kim jest Karl-Erivan Haub?

Ratownicy opuszczani są na linach do szczelin lodowcowych, wykorzystywane są także kamery termowizyjne zamontowane w śmigłowcach.  Niestety ze względu na pogodę akcja poszukiwawcza jest utrudniona. Grupa poszukiwawcza nie traci jednak szans na odnalezienie mężczyzny: „Robią wszystko, co mogą”, podała rzeczniczka firmy.

Miliarder zaginął w Alpach. Rodzina się nie poddaje

Kim jest Karl-Erivian Haub? To jeden z najbogatszych Niemców. Słynie ze swojego zamiłowania do sportów - jest maratończykiem, alpinistą i zapalonym narciarzem. Holding Tengelmannn, który jest przedsiębiorstwem rodzinnym miliardera Karla-Erivana Hauba. Jest właścicielem wielu sieci handlowych, kontroluje m.in. sieć marketów OBI, ma udziały w filmie Zalando i KiK. Jego sukces spowodował, że wraz z rodziną znalazł się na 264. miejscu na liście najbogatszych według Forbes'a.

Według niemieckich mediów, szanse na odnalezienie Karla-Eriviana Hauba są niewielkie. „Może jeszcze zdarzyć się cud, ale pogoda w tym nie pomoże”, wyznał szef włoskich służb ratowniczych Walter Milan dla dziennika Bild. Ratownicy nie wykluczają, że mężczyzna mimo ogromnego doświadczenia narciarskiego, mógł wpaść w szczelinę. 

„Biznes musi działać nieprzerwanie i bez zarzutu, tak, jak do tej pory. Rodzina jest przygotowana na różne warianty”, taką informację przekazał do swoich pracowników brat miliardera Christian Haub. Majątek rodziny Karla-Erivana Hauba szacowany jest na 3,5 mld euro. O zaginięciu poinformowali krewni biznesmena, gdy ten nie pojawił się na umówione w sobotę po południu spotkanie. Ostatni raz mężczyzna widziany był, na kolejce linowej.  

Karl-Erivan Haub, zaginiony miliarder w Alpach
Fot. East News

góry, Alpy, kolejka w górach
Fot. East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…