Alpy, Miliarder zaginął w górach, góry
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Miliarder zaginął w Alpach. Choć akcja poszukiwawcza trwa, szanse na jego odnalezienie słabną...

„Szansa jest minimalna”

Gabriela Czernecka 12 kwietnia 2018 19:00
Alpy, Miliarder zaginął w górach, góry
Fot. East News

Niemiecki miliarder Karl-Erivan Haub w sobotni wieczór nie powrócił z wyprawy. Mężczyzna, znany z zamiłowania do nart, wyruszył wyciągiem na szczyt Mały Matterhorn. Od tego czasu nie skontaktował się z rodziną i nie powrócił do hotelu. Trwa akcja poszukiwawcza. Choć szanse na jego odnalezienie są niewielkie, najbliżsi nie tracą nadziei. 

Zaginął jeden z najbogatszych Niemców. Trwa akcja poszukiwawcza

Niemiecki miliarder Karl-Erivan Haub w ubiegłą sobotę zaginął w Alpach Szwajcarskich. Jak podaje The Telegraph, 58-letni miliarder wyruszył wyciągiem na szczyt Mały Matterhorn i od tamtego czasu nie skontaktował się z najbliższymi. „Mój brat jest bardzo doświadczonym alpinistą, więc pomimo czasu, który upłynął od jego zniknięcia, nie tracimy nadziei na to, że wkrótce go odnajdziemy”, powiedział brat zaginionego, Christian Haub, który wraz z nim zarządza firmą Tengelmann.

Niestety ratownicy nie mają łatwego zadania. Obszar, na którym prowadzone są poszukiwania jest ogromny - ma aż 240 kilometrów kwadratowych. Co więcej, poszukiwania utrudniają warunki atmosferyczne - zła pogoda i zagrożenie lawinowe. I choć szef stacji ratownictwa górskiego w Zermatt, Adriano Favre, który stoi na czele grupy powiedział, że rodzina udostępniła nieograniczone środki na przeprowadzenie akcji ratunkowej, to wprost wyznaje: „W tych warunkach są one bezużyteczne”. 

Miliarder zaginął w Alpach. Kim jest Karl-Erivan Haub?

Ratownicy opuszczani są na linach do szczelin lodowcowych, wykorzystywane są także kamery termowizyjne zamontowane w śmigłowcach.  Niestety ze względu na pogodę akcja poszukiwawcza jest utrudniona. Grupa poszukiwawcza nie traci jednak szans na odnalezienie mężczyzny: „Robią wszystko, co mogą”, podała rzeczniczka firmy.

Miliarder zaginął w Alpach. Rodzina się nie poddaje

Kim jest Karl-Erivian Haub? To jeden z najbogatszych Niemców. Słynie ze swojego zamiłowania do sportów - jest maratończykiem, alpinistą i zapalonym narciarzem. Holding Tengelmannn, który jest przedsiębiorstwem rodzinnym miliardera Karla-Erivana Hauba. Jest właścicielem wielu sieci handlowych, kontroluje m.in. sieć marketów OBI, ma udziały w filmie Zalando i KiK. Jego sukces spowodował, że wraz z rodziną znalazł się na 264. miejscu na liście najbogatszych według Forbes'a.

Według niemieckich mediów, szanse na odnalezienie Karla-Eriviana Hauba są niewielkie. „Może jeszcze zdarzyć się cud, ale pogoda w tym nie pomoże”, wyznał szef włoskich służb ratowniczych Walter Milan dla dziennika Bild. Ratownicy nie wykluczają, że mężczyzna mimo ogromnego doświadczenia narciarskiego, mógł wpaść w szczelinę. 

„Biznes musi działać nieprzerwanie i bez zarzutu, tak, jak do tej pory. Rodzina jest przygotowana na różne warianty”, taką informację przekazał do swoich pracowników brat miliardera Christian Haub. Majątek rodziny Karla-Erivana Hauba szacowany jest na 3,5 mld euro. O zaginięciu poinformowali krewni biznesmena, gdy ten nie pojawił się na umówione w sobotę po południu spotkanie. Ostatni raz mężczyzna widziany był, na kolejce linowej.  

Karl-Erivan Haub, zaginiony miliarder w Alpach
Fot. East News

góry, Alpy, kolejka w górach
Fot. East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.