Szymon Hołownia, Marcin Prokop, nowy prowadzący Mam Talent
Fot. Mirosław Sosnowski/Tvn
O TYM SIĘ MÓWI

To on zastąpi Szymona Hołownię. „Wielka radość”, mówi nowy ekranowy partner Marcina Prokopa

Michał Kempa nowym prowadzącym show „Mam talent”

Rafał Kowalski 5 czerwca 2021 11:55
Szymon Hołownia, Marcin Prokop, nowy prowadzący Mam Talent
Fot. Mirosław Sosnowski/Tvn

Już tylko trzy miesiące dzielą fanów Mam talent od nowych odcinków show. Trzynasta edycja zostanie wyemitowana na jesieni, ale prace do niej ruszą już w wakacje. Zanim jednak ekipa programu zbierze się na planie, należało ją od nowa skompletować. Ze stałego składu wykruszył się bowiem juror Agustin Egurrola, który przeszedł do TVP oraz prowadzący Szymon Hołownia stawiający na działalność polityczną. Wiadomo już, kto zastąpi tego drugiego.

Michał Kempa nowym prowadzącym Mam talent. Kulisy wyboru

Wśród kandydatów na gospodarza show był Michał Kempa – stand-uper, dla którego improwizowanie to chleb powszedni. I to on podpisał umowę na prowadzenie programu. „Ja wreszcie przejdę na zasłużoną emeryturę, czyli po trzynastu latach, kiedy to głównie ja gadałem, teraz widzę, że role się odwrócą”, skomentował żartobliwie Marcin Prokop, wspominając pierwsze spotkanie z komikiem.

Michał Kempa wyznał w programie Dzień Dobry TVN, że cieszy się z nowego wyzwania. „To jest wielka radość dla mnie, dla rodziny, dla lokalnej społeczności”, stwierdził. „Są komentarze w internecie, że Marcin Prokop mógłby sam prowadzić ten program. Nie przesadzajmy, to znaczy to jest chłop ponad dwa metry wzrostu, on się nie schyli za bardzo w tym momencie, widziałem, że z biodrem są kłopoty... Naprawdę jest ktoś potrzebny od takiej roboty. Mogę się podjąć. [...] Siedziałem i czekałem na to, żeby się z ludźmi zacząć spotykać”, dodał na antenie porannego show [cyt. za Dzień Dobry TVN].

CZYTAJ TEŻ: Zmiany w programie „Mam Talent”! Wiemy, kto będzie nowym jurorem w show

Kim jest Michał Kempa?

Michał Kempa to stand-uper i dziennikarz urodzony w Bielsku-Białej. Choć 32-latek jest absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim, to właśnie działalność w mediach i w środowisku komików od zawsze zajmowały go zawodowo. Widzowie i słuchacze mogą kojarzyć Michała Kempę ze współprac z Rock Radiem, TVP1, Canalem+ Premium czy newonce.radio. Regularnie współprowadzi też wieczorny program TVN24 o nazwie Szkło kontaktowe.

Michał Kempa nowym jurorem Mam talent
Fot. TVN / Piotr Mizerski, materiał promocyjny TVN

Nowa edycja „Mam talent!”. Jakie zmiany w programie?

Przygotowania kolejnej odsłony show Mam talent trwały przez wiele tygodni. Władze stacji prowadziły wieloetapowe castingi z gwiazdami, które mogłyby zastąpić Szymona Hołownię w roli współprowadzącego u boku Marcina Prokopa. Według Pudelka niemal pewny angaż miała Barbara Kurdej-Szatan, ale niestety zdjęcia próbne nie poszły jej najlepiej.

Dlaczego aktorka się nie sprawdziła? „Wszystkim nam się wydawało, że Basia się sprawdzi i tym samym będziemy mogli spełnić marzenie szefa, by ją zatrudnić”, twierdzi źródło Pudelka mające na myśli dyrektora programowego TVN Edwarda Miszczaka. „Niestety, jeśli ktoś nie napisze Basi tekstu, to trudno przetrwać jej występ na scenie... Jej entuzjazm i śmiech nie wystarczą. Jest dobrą aktorką, ale gorzej szło jej na polu improwizacji, a tego wymaga prowadzenie takiego programu jak Mam talent!”, dodał informator portalu.

Co ciekawe, jak podawały portale Pudelek i Wirtualne Media, szansę na fuchę po Szymonie Hołowni miał stracić też Filip Chajzer. Prezenter miał budzić zbyt dużo negatywnych emocji.

Czy Michał Kempa w Mam talent będzie jeszcze lepszy niż Szymon Hołownia? Trzymamy kciuki. 

Szymon Hołownia, Mam Talent
Fot. TOMASZ URBANEK/Dzien Dobry TVN/East News

mam talent, jury, Agustin Egurrola
Fot. Lukasz Gagulski / Forum

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?