Ola Żebrowska, Michał Żebrowski
Fot. Instagram Michała Żebrowskiego
Z ŻYCIA GWIAZD

Poznał ją, gdy była dzieckiem... Oto historia miłości Michała i Aleksandry Żebrowskich

Małżonkowie właśnie powitali na świecie czwarte dziecko!

Rafał Kowalski 31 lipca 2022 10:01
Ola Żebrowska, Michał Żebrowski
Fot. Instagram Michała Żebrowskiego

Michał Żebrowski i jego żona Aleksandra każdego dwudziestego czerwca obchodzą rocznicę ślubu. W tym roku minęło już 13 lat, odkąd powiedzieli sobie sakramentalne tak. Jednak zanim do tego doszło, aktor musiał poczekać kilkanaście lat, aż jego wybranka zainteresuje się nim jako mężczyzną... Michał Żebrowski poznał bowiem przyszłą żonę, gdy ta... miała zaledwie 5 lat. Zakochani doczekali się wspólnie trzech synów i właśnie powitali na świecie czwartą pociechę. Oto historia ich miłości.

Historia poznania Aleksandry i Michała Żebrowskich

Jak to możliwe, że ulubienic widzów i właścicielka marki z ubraniami i akcesoriami dla mam oraz dzieci poznali się, gdy on miał 18 lat, a ona zaledwie 5? Wszystko potoczyło się naturalnie, ponieważ rodziny przyszłych małżonków przyjaźniły się ze sobą i między innymi spędzały razem wakacje.

Z czasem kontakt zanikł zupełnie aż do kursu języka angielskiego, na którym Aleksandra i Michał trafili do tej samej grupy.  Wspólne zajęcia nie trwały jednak długo, bo… aktorowi i nastolatce miało się razem źle uczyć!

Musiały minąć 3 lata, by na spotkaniu podyplomowym po studiach z marketingu i zarządzania para poczuła do siebie chemię. „Wpadliśmy na siebie i od tego się zaczęło. Pijąc kawę, spojrzałem na nią i zrozumiałem, że naprzeciw mnie siedzi moja przyszła żona”, mówił w Elle Michał Żebrowski śmiejąc się, że widocznie Aleksandra nie była wcześniej gotowa poślubić starego dziada.

Bizneswoman zakochała się w przystojnym aktorze, ale od zawsze podkreślała, że nigdy nie traktowała go jak gwiazdora. Są nawet filmy z Michałem Żebrowskim w roli głównej, których 34-latka do tej pory nie oglądała. Tak czy tak para szybko podjęła kolejne kroki zbliżające ich do sformalizowania związku. „Kiedy się zaręczyliśmy, miałam 21 lat. Moja rodzina przeprowadzała się akurat za granicę, zbiegło się to więc z przymusowym usamodzielnieniem, bo do tej pory mieszkałam z rodzicami. Miałam świadomość, że rozpoczynam nowy etap w moim życiu – na pewno bardziej dorosły. Rok później byliśmy po ślubie”, mówiła ukochana artysty w wywiadzie dla „Plejady”.

Tylko miesiąc spotkań wystarczył, by Michał Żebrowski poprosił dziewczynę o rękę. „Ale nie wydawało nam się to szalone. Czuliśmy, że chcemy założyć rodzinę i na szczęście nie potrzebowaliśmy czasu, żeby to analizować”, dodała w tym samym wywiadzie Ola Żebrowska.

Czytaj także: Zofia Zborowska-Wrona i Andrzej Wrona świętują pierwsze urodziny córki

Michał Żebrowski, Ola Żebrowska
Fot. DONAT BRYKCZYNSKI/REPORTER

Ślub Michała i Aleksandry Żebrowskich

Michał Żebrowski i Ola – jeszcze wtedy – Adamczyk przysięgli sobie miłość na całe życie w ważnym dla pary miejscu. Ślub gwiazd odbył się 20 czerwca 2009 roku na polanie Rynias w Tatrach, niedaleko domu letniskowego należącego do aktora. Świadkiem pana młodego miał być kolega ze szkoły (a zawodowo polityk) Rafał Trzaskowski, z kolei świadkową panny młodej została jej siostra.

Młodym nie przeszkadzała w zabawie nawet kapryśna pogoda, a pan młody miał potraktować ten dzień bardzo poważnie. Elegancji dodawał mu tradycyjny góralski strój. „Czekała na niego narzeczona z najbliższą rodziną. Michał padł na kolana przed rodzicami i przyszłymi teściami, by prosić ich o błogosławieństwo”, czytali po ceremonii czytelnicy Super Expressu. Wśród gości zabrakło wielkich nazwisk, nowożeńcy chcieli spędzić ten piękny czas z najbliższą rodziną i przyjaciółmi.

Czytaj także: Tomasz Zubilewicz przygotował dla żony wyjątkową niespodziankę. Tak uczcili 35. rocznicę ślubu!

Ślub Michała Żebrowskiego, zdjęcia
Fot. ADRIAN GLADECKI/REPORTER

Michał i Aleksandra Żebrowscy doczekali się czwórki dzieci

Dziś para mieszka w Warszawie i choć lata mijają, a zakochani dojrzewają, wciąż mają w oczach te iskry, które połączyły ich na początku. „Odkąd się poznaliśmy, zmieniła się, dojrzała. Urodziła dwoje dzieci, założyła firmę, nabrała pewności siebie. Nie straciła jednak spontaniczności i uśmiechu na co dzień”, mówił Michał Żebrowski o żonie w magazynie „Pani”.

Małżonkowie są rodzicami trzech synów: Franciszka (urodzonego w 2010 roku), Henryka (urodzonego w 2013 roku) i Feliksa, który przyszedł na świat 6 sierpnia 2020 roku. Gwiazdorska para, choć regularnie publikuje posty w mediach społecznościowych, stara się chronić prywatność dzieci. W 2022 roku poinformowali, że... po raz czwarty zostaną rodzicami!

Każdy poród był dla zakochanych cudem, ponieważ Ola Żebrowska przyznała, że ma za sobą kilka poronień. „Dopóki liczby się zgadzają – kiedy każda ciąża kończy się porodem i dzieckiem – nie robi ono chyba na nikim większego wrażenia. Natomiast kiedyś czwarta ciąża, jedno dziecko ledwo przechodziło mi przez gardło. Z każdą kolejną ciążą było łatwiej. Ale nigdy nie podejrzewałam, że w wieku 33 lat będę w siódmej ciąży – mając dwójkę dzieci”, opowiadała w „NaTemat.pl”.

Pod koniec lipca 2022 roku małżonkowie poinformowali, że czwarta pociecha właśnie pojawiła się na świecie. Dumnym rodzicom serdecznie gratulujemy i życzymy mnóstwo zdrowia i wspaniałych, rodzinnych chwil!  

Czytaj także: Aleksandra Żebrowska urodziła! Michał Żebrowski pokazał urocze zdjęcie

Michał Żebrowski, Ola Żebrowska
Fot. VIPHOTO/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?