Ola Żebrowska, Michał Żebrowski
Fot. Instagram Michała Żebrowskiego
Z ŻYCIA GWIAZD

Poznał ją, gdy była dzieckiem... Oto historia miłości Michała i Aleksandry Żebrowskich

Małżonkowie pokazali rodzinne zdjęcie. Tak spędzają razem czas

Rafał Kowalski 17 czerwca 2023 09:58
Ola Żebrowska, Michał Żebrowski
Fot. Instagram Michała Żebrowskiego

Michał Żebrowski i jego żona Aleksandra każdego dwudziestego czerwca obchodzą rocznicę ślubu. W tym roku minie 14 lat, odkąd powiedzieli sobie sakramentalne tak. Jednak zanim do tego doszło, aktor musiał poczekać kilkanaście lat, aż jego wybranka zainteresuje się nim jako mężczyzną... Michał Żebrowski poznał bowiem przyszłą żonę, gdy ta... miała zaledwie 5 lat. Zakochani doczekali się wspólnie trzech synów, a kilka miesięcy temu powitali na świecie swoją czwartą pociechę. Teraz podzielili się rodzinnym ujęciem — po raz pierwszy od dłuższego czasu.

Historia poznania Aleksandry i Michała Żebrowskich

Jak to możliwe, że ulubienic widzów i właścicielka marki z ubraniami i akcesoriami dla mam oraz dzieci poznali się, gdy on miał 18 lat, a ona zaledwie 5? Wszystko potoczyło się naturalnie, ponieważ rodziny przyszłych małżonków przyjaźniły się ze sobą i między innymi spędzały razem wakacje. Z czasem kontakt zanikł zupełnie aż do kursu języka angielskiego, na którym Aleksandra i Michał trafili do tej samej grupy. Wspólne zajęcia nie trwały jednak długo, bo… aktorowi i nastolatce miało się razem źle uczyć!

Musiały minąć 3 lata, by na spotkaniu podyplomowym po studiach z marketingu i zarządzania para poczuła do siebie chemię. „Wpadliśmy na siebie i od tego się zaczęło. Pijąc kawę, spojrzałem na nią i zrozumiałem, że naprzeciw mnie siedzi moja przyszła żona”, mówił w Elle Michał Żebrowski, śmiejąc się, że widocznie Aleksandra nie była wcześniej gotowa poślubić starego dziada.

CZYTAJ TAKŻE: Miłość w blasku fleszy. Oto historia Magdaleny Boczarskiej i Mateusza Banasiuka

Bizneswoman zakochała się w przystojnym aktorze, ale od zawsze podkreślała, że nigdy nie traktowała go jak gwiazdora. Są nawet filmy z Michałem Żebrowskim w roli głównej, których 34-latka do tej pory nie oglądała. Tak czy tak para szybko podjęła kolejne kroki zbliżające ich do sformalizowania związku. „Kiedy się zaręczyliśmy, miałam 21 lat. Moja rodzina przeprowadzała się akurat za granicę, zbiegło się to więc z przymusowym usamodzielnieniem, bo do tej pory mieszkałam z rodzicami. Miałam świadomość, że rozpoczynam nowy etap w moim życiu – na pewno bardziej dorosły. Rok później byliśmy po ślubie”, mówiła ukochana artysty w wywiadzie dla „Plejady”.

Tylko miesiąc spotkań wystarczył, by Michał Żebrowski poprosił dziewczynę o rękę. „Ale nie wydawało nam się to szalone. Czuliśmy, że chcemy założyć rodzinę i na szczęście nie potrzebowaliśmy czasu, żeby to analizować”, dodała w tym samym wywiadzie Ola Żebrowska.

Michał Żebrowski, Ola Żebrowska
Fot. DONAT BRYKCZYNSKI/REPORTER

Ślub Michała i Aleksandry Żebrowskich

Michał Żebrowski i Ola – jeszcze wtedy – Adamczyk przysięgli sobie miłość na całe życie w ważnym dla pary miejscu. Ślub gwiazd odbył się 20 czerwca 2009 roku na polanie Rynias w Tatrach, niedaleko domu letniskowego należącego do aktora. Świadkiem pana młodego miał być kolega ze szkoły (a zawodowo polityk) Rafał Trzaskowski, z kolei świadkową panny młodej została jej siostra.

Młodym nie przeszkadzała w zabawie nawet kapryśna pogoda, a pan młody miał potraktować ten dzień bardzo poważnie. Elegancji dodawał mu tradycyjny góralski strój. „Czekała na niego narzeczona z najbliższą rodziną. Michał padł na kolana przed rodzicami i przyszłymi teściami, by prosić ich o błogosławieństwo”, czytali po ceremonii czytelnicy Super Expressu. Wśród gości zabrakło wielkich nazwisk, nowożeńcy chcieli spędzić ten piękny czas z najbliższą rodziną i przyjaciółmi.

ZOBACZ TAKŻE: U boku ukochanego przetrwała największe kryzysy. Oto historia miłości Magdaleny Schejbal i Sławomira Zięby-Drzymalskiego

Ślub Michała Żebrowskiego, zdjęcia
Fot. ADRIAN GLADECKI/REPORTER

Michał i Aleksandra Żebrowscy doczekali się czwórki dzieci. Celebrytka pochwaliła się rodzinnym ujęciem

Dziś para mieszka w Warszawie i choć lata mijają, a zakochani dojrzewają, wciąż mają w oczach te iskry, które połączyły ich na początku. „Odkąd się poznaliśmy, zmieniła się, dojrzała. Urodziła dwoje dzieci, założyła firmę, nabrała pewności siebie. Nie straciła jednak spontaniczności i uśmiechu na co dzień”, mówił Michał Żebrowski o żonie w magazynie „Pani”.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Katarzyna Cichopek czule o Macieju Kurzajewskim. Odparła krytykę na temat prezentu od ukochanego

Dziś małżonkowie są rodzicami trzech synów: Franciszka (urodzonego w 2010 roku), Henryka (urodzonego w 2013 roku) i Feliksa, który przyszedł na świat 6 sierpnia 2020 roku. Z kolei w wakacje 2022 roku powitali na świecie swoją pierwszą córeczkę. Gwiazdorska para, choć regularnie publikuje posty w mediach społecznościowych, stara się chronić prywatność dzieci. Jednak Aleksandra Żebrowska pokazała ostatnio zdjęcie, na którym czule obejmuje męża. Towarzyszy im jedna z pociech. „Dawno nie było golasów" — czytamy pod rodzinnym ujęciem.

Całej rodzinie życzymy wszystkiego najpiękniejszego!  

Michał Żebrowski, Ola Żebrowska
Fot. VIPHOTO/East News

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Tłum gwiazd, laureaci konkursu i niezwykły muzyczny gość. Tak zapamiętamy VIVA! Photo Awards 2023

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA BOSACKA: opowieść o miłości, rozstaniu, przebaczeniu i nowym początku. ANASTAZJA I TOMEK JAKUBIAK: scenariusz na znalezienie wielkiej miłości. EWA KRAWCZYK: Krzysztof, moja miłość. ROSALYNN I JIMMY CARTER: historia niezwykłego związku. JAN EMIL MŁYNARSKI: muzyka to krok w stronę wolności. WANDA TRACZYK-STAWSKA: o najpiękniejszej Wigilii w obozie jenieckim w 1944 roku.