Ola Żebrowska, Michał Żebrowski
Fot. Instagram Michała Żebrowskiego
Z ŻYCIA GWIAZD

Poznał ją, gdy była dzieckiem... Oto historia miłości Michała i Aleksandry Żebrowskich

Para obchodzi dziś 12. rocznicę ślubu

Rafał Kowalski 20 czerwca 2021 16:43
Ola Żebrowska, Michał Żebrowski
Fot. Instagram Michała Żebrowskiego

Dwudziestego czerwca każdego roku od 12 lat Michał Żebrowski i jego ukochana Aleksandra obchodzą rocznicę ślubu. Zanim jednak doszło do uroczystości gwiazdor musiał wyczekać kilkanaście dobrych lat, zanim żona zainteresuje się nim jako mężczyzną. Aktor poznał bowiem miłość życia, gdy ta była… 5-latką.

Historia miłości Oli i Michała Żebrowskich – poznanie, oświadczyny

Jak to możliwe, że ulubienic widzów i właścicielka marki z ubraniami i akcesoriami dla mam oraz dzieci poznali się, gdy on miał 18 lat, a ona zaledwie 5? Wszystko potoczyło się naturalnie, ponieważ rodziny przyszłych małżonków przyjaźniły się ze sobą i między innymi spędzały razem wakacje.

Z czasem kontakt zanikł zupełnie aż do kursu języka angielskiego, na którym Aleksandra i Michał trafili do tej samej grupy.  Wspólne zajęcia nie trwały jednak długo, bo… aktorowi i nastolatce miało się razem źle uczyć!

Musiały minąć 3 lata, by na spotkaniu podyplomowym po studiach z marketingu i zarządzania para poczuła do siebie chemię. „Wpadliśmy na siebie i od tego się zaczęło. Pijąc kawę, spojrzałem na nią i zrozumiałem, że naprzeciw mnie siedzi moja przyszła żona”, mówił w Elle Michał Żebrowski śmiejąc się, że widocznie Aleksandra nie była wcześniej gotowa poślubić starego dziada.

CZYTAJ TEŻ: Aleksandra Żebrowska: „Nie podejrzewałam, że w wieku 33 lat będę w 7. ciąży – mając dwójkę dzieci”. Jej słowa są naprawdę poruszające

Bizneswoman zakochała się w przystojnym aktorze, ale od zawsze podkreślała, że nigdy nie traktowała go jak gwiazdora. Są nawet filmy z Michałem Żebrowskim w roli głównej, których 34-latka do tej pory nie oglądała. Tak czy tak para szybko podjęła kolejne kroki zbliżające ich do sformalizowania związku. „Kiedy się zaręczyliśmy, miałam 21 lat. Moja rodzina przeprowadzała się akurat za granicę, zbiegło się to więc z przymusowym usamodzielnieniem, bo do tej pory mieszkałam z rodzicami. Miałam świadomość, że rozpoczynam nowy etap w moim życiu – na pewno bardziej dorosły. Rok później byliśmy po ślubie”, mówiła ukochana artysty w wywiadzie dla Plejady.

Tylko miesiąc spotkań wystarczył, by Michał Żebrowski poprosił dziewczynę o rękę. „Ale nie wydawało nam się to szalone. Czuliśmy, że chcemy założyć rodzinę i na szczęście nie potrzebowaliśmy czasu, żeby to analizować”, dodała w tym samym wywiadzie Ola Żebrowska.

Michał Żebrowski, Ola Żebrowska
Fot. DONAT BRYKCZYNSKI/REPORTER

Ślub i dzieci Michała i Aleksandry Żebrowskich

Michał Żebrowski i Ola – jeszcze wtedy – Adamczyk przysięgli sobie miłość na całe życie w ważnym dla pary miejscu. Ślub gwiazd odbył się 20 czerwca 2009 roku na polanie Rynias w Tatrach, niedaleko domu letniskowego należącego do aktora. Świadkiem pana młodego miał być kolega ze szkoły (a zawodowo polityk) Rafał Trzaskowski, z kolei świadkową panny młodej została jej siostra.

Młodym nie przeszkadzała w zabawie nawet kapryśna pogoda, a pan młody miał potraktować ten dzień bardzo poważnie. Elegancji dodawał mu tradycyjny góralski strój. „Czekała na niego narzeczona z najbliższą rodziną. Michał padł na kolana przed rodzicami i przyszłymi teściami, by prosić ich o błogosławieństwo”, czytali po ceremonii czytelnicy Super Expressu. Wśród gości zabrakło wielkich nazwisk, nowożeńcy chcieli spędzić ten piękny czas z najbliższą rodziną i przyjaciółmi.

Ślub Michała Żebrowskiego, zdjęcia
Fot. ADRIAN GLADECKI/REPORTER

Dziś para mieszka w Warszawie i choć lata mijają, a zakochani dojrzewają, wciąż mają w oczach te iskry, które połączyły ich na początku. „Odkąd się poznaliśmy, zmieniła się, dojrzała. Urodziła dwoje dzieci, założyła firmę, nabrała pewności siebie. Nie straciła jednak spontaniczności i uśmiechu na co dzień”, mówił Michał Żebrowski o żonie w magazynie Pani.

Małżonkowie są rodzicami trzech synów 11-letniego Franciszka i 8-letniego Henryka i najmłodszej pociechy, która przyszła na świat 10 miesięcy temu. Chłopiec otrzymał imię Feliks. Gwiazdorska para, choć regularnie publikuje posty w mediach społecznościowych, stara się chronić prywatność dzieci.

Każdy poród był dla zakochanych cudem, ponieważ Ola Żebrowska przyznała rok temu, że ma za sobą kilka poronień. „Dopóki liczby się zgadzają – kiedy każda ciąża kończy się porodem i dzieckiem – nie robi ono chyba na nikim większego wrażenia. Natomiast kiedyś czwarta ciąża, jedno dziecko ledwo przechodziło mi przez gardło. Z każdą kolejną ciążą było łatwiej. Ale nigdy nie podejrzewałam, że w wieku 33 lat będę w siódmej ciąży – mając dwójkę dzieci”, opowiadała w NaTemat.

Wierzymy, że przed parą tylko jasne i słoneczne momenty życia. Życzymy kolejnych pięknych lat razem w zdrowiu i szczęściu. 

Michał Żebrowski, Ola Żebrowska
Fot. VIPHOTO/East News

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.