Strona zawiera treści przeznaczone
tylko dla osób dorosłych

Marcin Marczak 11 listopada 2016 20:04
1/3
aga Carla Bruni
Copyright @Eastnews
1/3

Melania Trump, która swe nagie wdzięki prezentowała m.in. we francuskim piśmie dla panów czy na okładce magazynu GQ ma w kategorii „nic do ukrycia” godną poprzedniczkę. Chodzi o byłą pierwszą damę Francji Carlę Bruni, która nim w 2008 r. wyszła za mąż za ówczesnego prezydenta V Republiki Nicolasa Sarkozy'ego, była wziętą modelką niestroniącą od pokazywania golizny. Efekt? W latach 90. jej zupełnie roznegliżowane zdjęcia przewijały się przez większość pism dla panów. A fotografia Michela Comte z 1993 r., na której naga Bruni zasłania łono rękami jest jednym z najsłynniejszych zdjęć ostatniej dekady XX wieku. (W 2008 r. sprzedano ją na aukcji za 91 tys. dolarów). Bruni pozowała za darmo w ramach kampanii popularyzującej walkę z AIDS.

 

Polecamy też: Wyuzdany seks, przemoc i skrywane romanse. Biały Dom kryje tajemnice, które trudno będzie przebić nawet Trumpowi

2/3
Zdjęcie nagiej Carli Bruni
Copyright @Eastnews
2/3

Niemal równie znana była fotografia „Carla 1999” zrobiona przez niemiecką mistrzynię obiektywu Vanessę von Zitzewitz, która niedawno trafiła na aukcję w Londynie. Jak francuska pierwsza para poradziła sobie z tym bagażem?

W początkowej fazie związku zebrałam swoje wszystkie nagie zdjęcia, by pokazać je prezydentowi. Musisz wiedzieć, że to wyjdzie na jaw – powiedziałam – mówiła w wywiadzie dla Vanity Fair w 2008 r., tuż po ślubie z prezydentem. Dodając, że reakcja prezydenta była dość zaskakująca. - O, to mi się podoba, mogę dostać odbitkę - miał powiedzieć Sarkozy. I choć para wytaczała procesy w trosce o wizerunek – np. wtedy gdy mało znana firma odzieżowa z wyspy Reunion nadrukowała zdjęcie Comtego z nagą Bruni na materiałowe torby po 3 euro za sztukę to sprawa zdjęć pierwszej damy przestała wywoływać skandale.

 

No może poza sytuacją z 2013 r. gdy nagie zdjęcia Carli Bruni wykorzystali chińscy hakerzy do spenetrowania systemów komputerowych w kilku europejskich państwach. Wystarczyło rozesłać do dyplomatów maila z treścia – kliknij i zobacz nagie zdjęcia Carli Bruni” by poznać tajemnice MSZ-ów Czech, Portugalii, Bułgarii, Łotwy i Węgier.

 

Przeczytaj też: Jako jedyna była dla niego poważną partnerką. Co musisz wiedzieć o Ivanie, pierwszej żonie Donalda Trumpa

 

3/3
Zdjęcia nagiej pierwszej damy?
Copyright @New York Post
3/3

Sęk w tym, że we Francji romanse i małżeńskie zdrady są dużo bardziej tolerowane niż w purytańskiej Ameryce. Przekonał się o tym zarówno Sarkozy, który nim poślubił Bruni zdradzał i był zdradzany przez swoją żonę Cecylię, co wcale nie kosztowało go to przegranej w wyborach. Czy podobnie będzie w USA. Wiele na to wskazuje.. Skoro seksistowskie wypowiedzi Trumpa nie przeszkodziły mu w wygraniu wyborach, to trudno wnioskować by nagie zdjęcia jego żony okazały się przeszkodą lub budziły zainteresowanie prasy.

 

Co ciekawe, Sarkozy ogłosił niedawno, że wystartuje w zaplanowanych na przyszły rok wyborach prezydenckich we Francji. Dziś sondaże nie dają mu wielkich szans na zwycięstwo, ale przecież rok temu nikt nie sądził, że Donald Trump zostanie prezydentem USA. Z perspektywy pierwszych dam oznaczać to może tyle, że pozowanie nago stanie się modne.

 

Polecamy też: Choć Donald Trump prezydentem dopiero zostanie, to ikoną popkultury już jest

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.