Meghan Markle i jej pierwszy mąż, Trevor Engelson
Fot. Forum
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Pierwsze małżeństwo Meghan Markle trwało tylko dwa lata...

Poznaj kulisy jej rozwodu z byłym mężem

Weronika Kostyra 24 maja 2018 17:00
Meghan Markle i jej pierwszy mąż, Trevor Engelson
Fot. Forum

Jeszcze kilka lat temu małżeństwo Meghan Markle i Harry’ego nie mogłoby dojść do skutku, ponieważ ukochana księcia jest rozwódką. Teraz zwyczaje uległy zmianie, ale i tak młoda para musiała otrzymać zgodę na ślub od samej królowej Elżbiety II. Aktorka była mężatką jedynie dwa lata. Mężem Meghan Markle był producent filmowy, Trevor Engelson. Ich rozwód odbył się nagle w 2013 roku po zaledwie dwóch latach małżeństwa. Nadal wiele jego okoliczności pozostaje niejasnych. Poznaj szczegóły!

Rozwód Meghan Markle z pierwszym mężem

Meghan i Trevor Engelson poznali się w 2004 roku. Ona była 23-letnią początkującą aktorką, on miał 28 lat miał na swoim koncie pierwsze sukcesy i znał wiele osób w branży. Kiedy zaczęli się spotykać, młoda Meghan od razu zaczęła dostawać interesujące propozycje ról. Para zaręczyła się w 2010 roku i rok później odbył się ich ślub na Jamajce. Ceremonia, na którą zaproszono 102 gości, trwała 15 minut po czym wszyscy  goście po prostu ruszyli na parkiet i bawili się przez cztery dni. Kilka miesięcy później Meghan Markle rozpoczęła zdjęcia do serialu Suits (W garniturach), który przyniósł jej największą sławę. Niestety wiązało się to z częstymi wyjazdami do Toronto. Aktorka musiała więc dzielić życie na Kanadę i Los Angeles.

Małżeństwo szybko utknęło w martwym punkcie. „Choć związek na odległość nie był łatwy, początkowo sobie radzili. Ona wynajęła mieszkanie, on został w ich małżeńskim domu, spotykali się w weekendy. Mimo to rozwiedli się w ciągu dwóch lat, jako powód podając różnicę nie do pogodzenia”, czytamy w książce Harry Cate Nicoll. Para miała dla siebie coraz mniej czasu, problemem była także dzieląca ich odległość. Jako powód rozstania w sądzie podali „różnice charakteru nie do pogodzenia”.

Szybko pojawiła się też inna, nieoficjalna wersja wydarzeń. Wedle plotek Meghan rzuciła Trevora dosłownie z dnia na dzień. Ninaki Priddy, wieloletnia przyjaciółka Meghan Markle, która była druhną na jej pierwszym ślubie w gorzkich słowach podsumowała jej małżeństwo. Chciała także ostrzec księcia Harry’ego. Chociaż kobiety wychowywały się razem i wspierały na pewnym etapie ich drogi się rozeszły! „Ślub odbył się na jamajskiej plaży, a Meghan mówiła wszystkim, że to najszczęśliwszy dzień w jej życiu. Byłam jej druhną. Byłyśmy przyjaciółkami od drugiego roku życia i Meg zawsze powtarzała, że jej największą aspiracją w życiu było wyjście za mąż”, wspomina. Meghan miała przekonywać, że Trevor jest miłością jej życia.

Przyjaciółce miała powiedzieć, że od życia pragnie czegoś więcej. „Pokłóciłyśmy się i od tej pory ze sobą nie rozmawiamy. Zresztą żadna z osób zebranych w dniu ślubu Meg na jamajskiej plaży się do niej nie odzywa. Meghan zaczęła dokładnie kalkulować sobie z kim warto i z kim nie warto się zadawać. Dotarło do niej, że Trevor i ja nie jesteśmy już tacy wartościowi w jej oczach. Pamiętam, jak wiele razy ogrywała przy mnie jak odbiera Oscara i przemawia do tłumów”, dodała. „To wyrachowana dziewczyna, która dojdzie po trupach do celu. Tej Meghan, którą kiedyś znałam, już dawno nie ma”, mówiła ostro Ninaki Priddy.

Do jeszcze bardziej szokujących informacji dotarł znany biograf księżnej Diany, Andrew Morton. Twierdzi on, że Trevor Engelson nadal czuje się oszukany przez Meghan. „Engelson uwielbiał Meghan, a zaczął w końcu czuć się jak coś, co przykleiło się jej do buta”, pisze Morton. „Przyjaciel Trevora twierdził, że małżeństwo zakończyło się tak gwałtownie, że Meghan wysłała mu swoje obrączkę i pierścionek zaręczynowy listem poleconym”. Były mąż zupełnie nie spodziewał się takiego obrotu wydarzeń.

To jednak nie wszystko! Media sugerowały, że w wyniku rozwodu Meghan Markle przypadła w udziale ponad połowa majątku męża. To niepokojąca wiadomość, biorąc pod uwagę, że książę Harry nie zdecydował się na podpisanie intercyzy z ukochaną. Kiedy Trevor Engelson dowiedział się, że Meghan wychodzi za mąż za księcia, nie chciał komentować rozpadu związku, ani nowej miłości byłej ukochanej. 

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Trener personalny DANIEL QCZAJ zdobył się na coming out. Co mu dała ta decyzja, a co zabrała? ALŻBETA LENSKA dwa lata temu o mało nie umarła. To wydarzenie w zaskakujący sposób zmieniło jej życie. W VIVIE! na Lato cykl Ona o Niej – MAŁGORZATA POTOCKA o KALINIE JĘDRUSIK: „Przez jednych kochana, przez innych nienawidzona. Polska Marilyn Monroe…”. W cyklu Sztuka gotowania – AGNIESZKA MACIĄG zdradza, jak zatrzymać młodość. W Podróżach z Historią – kultowe miejsca: magiczna leśniczówka w Praniu, Krzyże „lepsze niż Paryże…”.