Książę Harry i księżna Meghan, Invictus Games, 17.04.2022
Fot. Karwai Tang/WireImage
Królewskie życie

Meghan chciała być królewską Angeliną Jolie. Pisarka ujawnia tajemnice rodziny królewskiej

Według Elżbiety II książę Karol z kolei nie jest dobrym kandydatem na króla...

Marta Nawacka 29 kwietnia 2022 17:09
Książę Harry i księżna Meghan, Invictus Games, 17.04.2022
Fot. Karwai Tang/WireImage

Pisarka, która zasłynęła publikacjami o księżnej Dianie, Tina Brown, postanowiła wydać nową książkę. Ujawnia w niej wiele faktów o brytyjskiej rodzinie królewskiej, dzięki relacji ponad stu osób, które dobrze znają royalsów. Z „Pałacowych opowieści” dowiadujemy się między innymi, że księżna Meghan chciała być królewską Angeliną Jolie, a książę Karol nie jest przez Elżbietę II uważany za odpowiednią osobę do objęcia tronu...

Książka o rodzinie królewskiej ujawni tajemnice brytyjskich royalsów

Pisarka Tina Brown stała się znana głównie za sprawą swoich książek o księżnej Dianie. Teraz kobieta postanowiła napisać nową książkę. Z rozmów z ponad setką osób dobrze znających brytyjską rodzinę królewską, dowiedziała się wielu interesujących faktów, o których będziemy mogli dowiedzieć się z „Pałacowych opowieści”.

Według informacji zebranych przez autorkę królowa Elżbieta II uważa, że jej najstarszy syn i jednocześnie następca tronu jest „zbyt wrażliwy, zbyt emocjonalny, zbyt skomplikowany i zbyt egocentryczny”, by mógł objąć tron. Podobne zdanie o swoim pierworodnym miał mieć także książę Filip... Książę Karol ma być tak wymagający, że w różne podróże zabiera ze sobą własną deskę klozetową oraz łóżko. Zanim gdzieś się ulokował, wcześniej w to miejsce przyjeżdżać miała furgonetka z meblami, a nawet z obrazami. Miś księcia Walii również ma specjalne miejsce podczas wyjazdów...

Czytaj też: Książę Karol był ukochanym wnukiem Królowej Matki. Była jego wsparciem i znała wszystkie sekrety

EN_01515279_0019, książę Karol, Książę Karol z żoną z wizyta w Ukraińskiej Katedrze Katolickiej w Londynie
Fot. Jamie Lorriman/The Daily Telegraph/Press Association/East News

Książę Karol z żoną w Ukraińskiej Katedrze Katolickiej w Londynie

Meghan Markle chciała być królewską Angeliną Jolie

Z „Pałacowych opowieści” Tiny Brown czytelnicy poznają także kulisy ślubu księcia Harry'ego i Meghan Markle. Młodszy z synów księcia Karola i księżnej Diany miał rzekomo przyspieszyć ceremonię, mimo obaw starszego brata. Podobno w dużej mierze chodziło mu o chęć zdobycia własnej ochrony. Żona księcia Sussex chciała w tym wyjątkowym dniu nosić królewski diadem pożyczony od królowej Elżbiety II. Pałac jednak odmówił Meghan, na co pan młody wpadł w panikę, a panna młoda miała nakrzyczeć na personel. Według pisarki żona księcia Harry'ego wierzyła, że monarchini potrzebuje jej bardziej niż rodziny królewskiej. Podkreśla ona również „umyślną ślepotę Meghan na instytucjonalną kulturę królewską”.

Zachowanie księcia Sussex miało niepokoić jego najbliższych. Mieli na niego patrzeć, jak na „niestabilne psychicznie, wciąż przerażone śmiercią matki i skłonne do wybuchów gniewu dziecko". Cały czas rosło także napięcie pomiędzy Meghan Markle, a resztą rodziny królewskiej. W książce Tiny Brown nie brakuje też opowieści o „nieskończenie nudnych publicznych wystąpieniach i ponurych wakacjach w zamkach z przeciągami". Do warunków panujących na dworze szybko miała przystosować się księżna Kate, z kolei żonie księcia Harry'ego to wydało się nie wystarczać. „Chciała być odpowiedzią Windsorów na Angelinę Jolie”, dowiadujemy się z „Pałacowych opowieści”. Księżna Meghan opisywana jest jako mająca słabość do luksusu, zgryźliwa dla personelu, dramatyczna oraz pociągająca.

Według Tiny Brown żona księcia Harry'ego ma również obsesję na punkcie sukcesu i władzy. Spotykając swojego przyszłego męża po raz pierwszy miała zobaczyć w nim nie tylko materiał na kochanka, ale także „rozwiązanie każdego problemu, jaki miała”. Była aktorka była spragniona prestiżu i walidacji”, jak dowiadujemy się z „Pałacowych opowieści”. Autorka publikacji wspomina również o konflikcie między księciem Harrym i księciem Williamem, który miał narastać przez lata. Nieporozumienia między braćmi rozpocząć się jednak miały „ze względu na ich orientację zawodową”. „William wiedział, że musi szanować hierarchię, ale był mniej chętny do szanowania życzeń swojego brata”. Jak pisze Tina Brown, kłótnie między książętami miały być brutalne.  

Zobacz także: Pogarda matki i brata, dewocja, wojny z mężem. Smutne losy Anny Jagiellonki

Książę Harry, Meghan Markle, Haga, Holandia, Invictus Games, 17.04.2022 rok
Fot. Karwai Tang/WireImage

Książę Harry, Meghan Markle, Haga, Holandia, Invictus Games, 17.04.2022 rok

Książę William, książę Harry, 09.04.2017 rok, Francja
Fot. Samir Hussein/WireImage/Getty Images
Książę William, książę Harry, 09.04.2017 rok, Francja

Źródło: plejada.pl

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.