Kylian Mbappé, reprezentant Francji z mundialu, przekazał wszystkie premie na cele charytatywne
Fot. East News
O NIM SIĘ MÓWI

Kylian Mbappé, objawienie mundialu 2018, przekazał wszystkie premie potrzebującym!

Zawodnik wsparł organizacje charytatywne

Konrad Szczęsny 19 lipca 2018 14:58
Kylian Mbappé, reprezentant Francji z mundialu, przekazał wszystkie premie na cele charytatywne
Fot. East News

Był największym objawieniem minionego mundialu w Rosji. Zaledwie 19-letni Kylian Mbappé, zawodnik reprezentacji Francji kameruńskiego pochodzenia, zachwycił doskonałą grą w trakcie mistrzostw, zdobył także tytuł Najlepszego młodego piłkarza mistrzostw świata 2018 oraz nieoficjalnie najszybszego zawodnika na świecie (w półfinałowym meczu z Argentyną przebiegł ponad 80 metrów z prędkością szczytową około 38 km/h). Już przed turniejem zapowiadał, że wszystkie premie związane z udziałem w turnieju przeznaczy na cele charytatywne. Słowa dotrzymał, czym zaskarbił sobie sympatię milionów kibiców na całym świecie.

Kylian Mbappé przekazał wszystkie premie z mundialu 2018 na cele charytatywne

Od momentu powołania do kadry narodowej Kylian Mbappé podkreślał, że gra w barwach niebiesko-biało-czerwonych to dla niego tak ogromne wyróżnienie, że nie zamierza przyjmować gratyfikacji finansowej z tego wynikającej, ani bonusów, które m.in. zagwarantowała FIFA. Słowa dotrzymał.

Na co dzień napastnik Francuzów ściśle współpracuje z fundacją  Premiers de Cordee, która zajmuje się organizacją zajęć dla niepełnosprawnych i hospitalizowanych dzieci. To właśnie na jej konto wpłynęły środki, które w Rosji wywalczył swoją fenomenalną grą Mbappé. Serwisy sportowe szacują, że kwota sięgnęła nawet pół miliona euro i złożyło się na nią 140 tysięcy euro z tzw. wejściówek (po każdym meczu na konto fundacji przelewał po 20 tysięcy euro) oraz premia za wygranie finału w wysokości 400 tysięcy euro.

„Kylian jest znakomitym człowiekiem. Kiedy czas mu na to pozwala, to nas odwiedza. Ma bardzo dobre relacje z naszymi podopiecznymi i zawsze potrafi ich odpowiednio motywować do działania. Czasem mam nawet wrażenie, że gra w piłkę z dziećmi sprawia mu większą przyjemność, niż samym dzieciom”, podkreślił Sebastien Ruffin z Premiers de Cordee.

Kim jest Kylian Mbappé, 19-letnie objawienie mundialu w Rosji?

Urodzony 20 grudnia 1988 w Paryżu Kylian Mbappé karierę rozpoczynał w barwach AS Monaco trzy lata temu, dzięki czemu zyskał miano najmłodszego debiutanta w historii klubu, zaś dzięki golowi w meczu z Troyes AC 20 lutego 2016 roku został najmłodszym strzelcem gola w historii. Nieco ponad rok później zadebiutował w reprezentacji Francji. Z kolei na sezon 2017/2018 został natomiast wypożyczony do Paris Saint-Germain i dwa tygodnie temu, pierwszego lipca, został oficjalnie zakupiony przez klub za przyprawiającą o zawrót głowy kwotę 180 milionów euro! Stał się przez to drugim najdroższym transferem w historii futbolu, zaraz po jego klubowym partnerze – Neymarze. W trakcie minionego mundialu w siedmiu meczach strzelił cztery gole, w tym jeden w finale.

O jego życiu prywatnym wiadomo niewiele poza tym, że może pochwalić się perfekcyjnie wyrzeźbioną sylwetką, zaś zdjęcia, które zamieszcza na Instagramie, rozgrzewają do czerwoności jego fanki i fanów  

 

DANS L’HISTOIRE À JAMAIS 🌍🏆...

Post udostępniony przez Kylian Mbappé (@k.mbappe29)

 

😆✨ @julienscussel @psg

Post udostępniony przez Kylian Mbappé (@k.mbappe29)

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?