Oliwia Bieniuk, VIVA! 18/2020
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Oliwia Bieniuk o maturze z języka polskiego: „Liczę na coś w miarę przyzwoitego”

18-latka ma konkretne plany na przyszłość

Olga Figaszewska 28 kwietnia 2021 12:56
Oliwia Bieniuk, VIVA! 18/2020
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Wielkimi krokami zbliża się matura. To nie był łatwy rok dla uczniów przygotowujących się do egzaminu dojrzałości. Przystąpi także do niego córka Ani Przybylskiej i Jarosława Bieniuka. Oliwia zapytała na Instagramie swoich obserwatorów o ich typy tegorocznych tematów na maturze z języka polskiego. Czego się spodziewa i na jaki temat najchętniej napisałaby rozprawkę?

Oliwia Bieniuk o planach na przyszłość

Oliwia Bieniuk w wywiadzie VIVY! z 2020 roku podkreślała, że nauka jest dla niej teraz bardzo ważna i na tym skupia całą swoją uwagę. Córka Jarosława Bieniuka ma konkretne plany na przyszłość. 18-latka chciałaby związać swoją drogę ze sztuką i pójść w ślady mamy, Anny Przybylskiej.

„Teraz bardzo potrzebne mi będzie wsparcie, bo przecież zaczęłam klasę maturalną, a potem będę się starała dostać do szkół aktorskich w Warszawie, Krakowie, Łodzi czy Wrocławiu. Wiem, że egzaminy są ciężkie i że jest dużo chętnych. Ale najważniejsze to myśleć pozytywnie. Teraz już rozumiem, co to znaczy, bo jestem dojrzalsza niż na przykład pięć lat temu. Dużo zrozumiałam. I czuję o wiele większą odpowiedzialność za to, co robię”, mówiła Krystynie Pytlakowskiej.

Oliwia żyje aktorstwem od małego. Już wtedy mama zabierała ją na pierwsze sesje i plany produkcyjne. Jako mała dziewczynka przypatrywała się z boku, jak wygląda praca Ani Przybylskiej i chłonęła ten świat. Nastolatka uczęszcza do liceum, do klasy o profilu teatralno-filmowym.  Wie, że czeka ją jeszcze sporo pracy, by spełnić swoje marzenia. 

„Podoba mi się ten zawód. Pasjonuję się nim i naprawdę lubię odgrywać różne role. Myślę nawet o studiach w szkole teatralnej, ale nie wiem, czy się dostanę. Muszę u siebie jeszcze parę spraw podszkolić. Teraz na przykład chodzę na lekcje śpiewu. A niedawno zaczęłam uczyć się dykcji i poprawnej wymowy. To ważne dla aktorów, więc warto się podszkolić”, dodawała w VIVIE!

Zobacz też: ,,Codziennie o niej myślę". Oliwia Bieniuk w pierwszym wywiadzie o tęsknocie za mamą

Oliwia Bieniuk, VIVA! 18/2020
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Oliwia Bieniuk o maturze z języka polskiego 2021 

Już czwartego maja ruszą egzaminy maturalne. Zawsze jest to stresujący czas dla wszystkich uczniów, którym zależy na dobrych wynikach. To one są potem przepustką na wymarzone studia. Ponieważ czasu na przygotowania zostaje coraz mniej, Oliwia Bieniuk zwróciła się do swoich obserwatorów na Instagramie z pewnym pytaniem, dotyczącym matury z języka polskiego:

„Drodzy maturzyści, jestem ciekawa waszych przypuszczeń. Jak myślicie, jaka lektura będzie na rozprawce z polskiego?”. Niektórzy fani 18-latki przewidują, że na egzaminie może pojawić się temat dotyczący Lalki. Takiego scenariusza chciałaby także Oliwia.

„Ja też mam taką nadzieję, że będzie "Lalka" Pana Bolesława Prusa, dlatego iż „Dziady” część III były 2 lata temu i z tego, co wiem, były porażką na maturze”, wyznała.

I dodała: „Pan Tadeusz" raczej wątpię, bo był na maturze próbnej, więc byłoby głupotą jeszcze raz dać Adama Mickiewicza”.

Matura 2021, Oliwia Bieniuk
Fot. Instagram @oliwia.bieniuk

Niektórzy internauci typowali również Dżumę czy Zbrodnię i karę, a inni życzyli po prostu tegorocznym maturzystom, by trafili na temat, który będzie dla nich najlepszy. „No twórczość Mickiewicza nie jest za prosta niestety. Też liczę na coś w miarę przyzwoitego”, odparła Oliwia Bieniuk.

Osiemnastolatka nie ukrywa, że najbardziej cieszyłaby się z tematu dotyczącego dzieła Bolesława Prusa. „Zbrodnia i kara" jako pierwszy temat? Zacznijmy od tego, że "Zbrodnia i kara" nie jest lekturą ogwiazdkowaną. Chociaż fajnie by było, bo ja lubię "Zbrodnię i karę". Ale wiadomo, "Lalka" jest fav”, oznajmiła.

Oliwii marzy się też motyw theatrum mundi. „Motyw miłości był, motyw cierpienia również. Oczywiście patrząc na Lalkę, to może być jeszcze motyw samotności, ale on chyba też się już pojawiał. Tutaj nie jestem pewna”, mówiła.

Za wszystkich maturzystów trzymamy mocno kciuki i życzymy najlepszych wyników!  

Sprawdź też: Jarosław Bieniuk i Oliwia Bieniuk pokazali niepublikowane rodzinne nagrania z Anią Przybylską

Matura 2021, Oliwia Bieniuk
Fot. Instagram @oliwia.bieniuk

Matura 2021, Oliwia Bieniuk
Fot. Instagram @oliwia.bieniuk

Matura 2021, Oliwia Bieniuk
Fot. Instagram @oliwia.bieniuk

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?