Dorota Wellman, Viva! 24/2018
Fot. MARTA WOJTAL
O TYM SIĘ MÓWI

Dorota Wellman o egzaminie dojrzałości: „Jestem trochę oszustem maturalnym

Dziennikarka zdradziła swój sekret

Olga Figaszewska 4 maja 2022 07:46
Dorota Wellman, Viva! 24/2018
Fot. MARTA WOJTAL

Przyszedł maj, a wraz z nim matura. Przed uczniami szkół średnich czas egzaminów, od których wyników zależy to czy dostaną się na wymarzone studia. Już 4 maja uczniowie podejdą do pierwszych testów z języka polskiego. To dla większości osób wyjątkowo stresujący okres. W rozmowie z jednym serwisów Dorota Wellman wróciła pamięcią  do momentu, w którym sama zadawała maturę. Okazuje się, że prowadząca Dzień Dobry TVN ze szczególnym sentymentem wspomina jeden z egzaminów, na którym... oszukała komisję! Jak do tego doszło?

Dorota Wellman o maturze z języka polskiego

Do dziś pamięta emocje tamtego dnia. Dorota Wellman w rozmowie z dziendobrytvn.pl wspominała, jak wyglądała jej matura. Dziennikarka wyznała, że podczas ustnego egzaminu z języka polskiego „delikatnie” naciągnęła fakty. Po prostu wymyśliła książkę, której fabułę z powagą przedstawiła zebranej komisji. Zrobiła to na tyle pewnie, że nauczyciele potwierdzili, że ją czytali. A małe oszustwo uszło dziennikarce na sucho.

„Zrobiłam numer stulecia, bowiem nie bardzo kochałam swoją panią profesor, która uważała, że literatura kończy się na Słowackim. A ja byłam przekonana, że jest jeszcze dużo wspaniałych rzeczy po Słowackim. W związku z tym na maturze ustnej wymyśliłam książkę i wszyscy egzaminatorzy potwierdzili, że ją czytali. Całą fabułę wymyśliłam: bohaterów, ich losy i o nich opowiedziałam. Jestem z tego dumna”, zwierzyła się Dorota Wellman. 

Zobacz też: Dorota Wellman odpowiada na niesmaczny żart stand-upera. Dziennikarka nie odpuści

Dorota Wellman, Viva! 24/2018
Fot. MARTA WOJTAL

Dorota Wellman w sesji VIVY, 2018 rok

Nic dziwnego, że dziennikarka zakończyła egzamin z oceną bardzo dobrą! Dziś z rozbawieniem podkreśla, że niektórzy uważali zmyśloną powieść za wybitne dzieło. „Dostałam piątkę na maturze ustnej i pisemnej. Jestem trochę oszustem maturalnym, ale pani profesor uważała, że to jest naprawdę wybitna powieść”, dodała.

Dziennikarka po zdanych egzaminach wybrała się na studia na Wydziale Filologii Polskiej i Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego. Dziś na jej koncie widnieje kilkanaście pozycji literackich, których jest autorką bądź współautorką.

Sprawdź też: Dorota Wellman zdobyła się na osobiste wyzwanie. Przez miesiące ukrywała łzy… 

Dorota Wellman, Viva! 24/2018
Fot. MARTA WOJTAL

Dorota Wellman w sesji VIVY, 2018 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.