Mateusz Gessler, VIVA! 2016 luty
Fot. SONIA SZÓSTAK/AF PHOTO
Z OSTATNIEJ CHWILI

Mateusz Gessler odchodzi z MasterChef Junior: „Przede mną nowe cele” Znamy nowego jurora!

Gotowaliście z jego przepisów niejeden raz!

Rafał Kowalski 1 grudnia 2021 10:55
Mateusz Gessler, VIVA! 2016 luty
Fot. SONIA SZÓSTAK/AF PHOTO

Sześć edycji programu MasterChef Junior Mateusz Gessler uświetnił swoją obecnością. Dziś rano słynny restaurator miał jednak dla fanów przykrą wiadomość. W kolejnej serii popularnego programu już go nie zobaczymy. Dlaczego? Znamy przyczynę oraz nowego jurora show TVN. To Tomasz Jakubiak!

Mateusz Gessler o odejściu z Masterchefa Juniora – powody

„Czas płynie, a żeby czegoś nie przegapić, trzeba podejmować nowe wyzwania. Ale od początku…”, rozpoczął swoje oświadczenie Mateusz Gessler, który żegna się z widzami Masterchefa Juniora. „Moja kulinarna przygoda tam dobiegła końca. To był intensywny czas, któremu oddałem się bez reszty. Sześć lat z młodymi kucharzami to niesamowita przygoda, która obudziła we mnie wewnętrzne dziecko i pozwoliła spojrzeć na świat z dystansem. Bardzo dziękuję stacji TVN za zaufanie i możliwość wzięcia udziału w najlepszym programie kulinarnym dla dzieci!”, czytamy w poście opublikowanym na Instagramie.

Z jego kolejnych akapitów dowiadujemy się, że Mateusz Gessler pracuje nad nową restauracją! „Przede mną jednak nowe cele i wyzwania, na które długo czekałem i chcę się im poświęcić. To zmiany, które muszę jeszcze utrzymać w tajemnicy, ale jedno już teraz mogę Wam zdradzić. Właśnie dziś otwieram nową wyjątkową restaurację w Elektrowni Powiśle Dock 19 w Warszawie. Miejsce, które łączy smaki nie tylko kulinarne, ale również muzyczne. Zapraszam Was!”, zachęcał były już juror MasterChef Junior, który na końcu oświadczenia podziękował Ani Starmach, Michelowi Moranowi i całej produkcji programu.

Będziemy tęsknić!

Czytaj również: Jak wygląda kuchnia w domu zawodowego restauratora? Zobacz wnętrza domu Mateusza Gesslera!

Mateusz Gessler, VIVA! 2016 luty
Fot. SONIA SZÓSTAK/AF PHOTO

Tomasz Jakubiak – nowy juror MasterChef Junior. Kim jest?

Nagrania do siódmej edycji dziecięcego, kulinarnego show już ruszyły! Stacja TVN poinformowała chwilę temu, że nowym sędzią MasterChef Junior został wybrany Tomasz Jakubiak - prowadzący programy kulinarne w Canal+Kuchnia.

Niezwykłego pasjonata gotowania możecie kojarzyć z takich programów jak Sztuka mięsa w Food Network czy: Jakubiak rozgryza Polskę, Jakubiak w sezonie i Jakubiak lokalnie w Canal+Kuchnia. Co ciekawe, kucharz znany jest też na świecie! Jego programy emitowane przez kanał TV Paprika cieszą się ogromną sympatią widzów na Węgrzech, Słowacji, Rumunii i Czechach.

Czytaj też: Tak mieszka Magda Gessler. Zobacz film

Tomasz Jakubiak w Masterchef Junior, nowy juror
Fot. materiał promocyjny TVN

Chwilę temu o kulisach otrzymania propozycji udziału w kulinarnych zawodach Tomasz Jakubiak napisał w swoich mediach społecznościowych. Przyznał tam między innymi, że od zawsze marzył o tej roli! „Wielokrotnie zastanawiałem się jakby to było tam być chociaż przez chwilę, poznać dzieciaki, poczuć światło lamp a przede wszystkim stanąć obok jury… Oczywiście za każdym razem szybko schodziłem na ziemię pociechy szepcząc pod nosem " nie dla ogrów te salony" hahaha. Minęło sporo czasu i mnóstwo edycji aż w końcu telefon zadzwonił i wpuścili Shreka na salony. Jaram się jak głupi i chyba jestem dziś najszczęśliwszy na świecie!”, napisał pełen emocji ulubieniec widzów.

W ostatnich zdaniach podziękował też swojej partnerce – Anastazji. „Dziękuję osobie, dzięki której moje życie się zmieniło i wszystko zaczęło się układać! Kocham Cię ponad wszystko!”, czytamy.

Tomasz Jakubiak w Masterchef Junior, nowy juror
Fot. materiał promocyjny TVN

Tomasz Jakubiak prywatnie – partnerka, dziecka

Prywatnie Tomasz Jakubiak związany jest z Anastazją Mierosławską. Para poznała się podczas pewnego przyjęcia, ale nie zaczęła się spotykać mimo polubienia się, bo Anastazja była wtedy w innym związku. Minęło trochę czasu, prywatne sprawy nabrały bardziej sprzyjających okoliczności i dziś Tomasz i Anastazja są w sobie zakochani. W lipcu 2020 roku partnerom urodził się syn. Chłopiec otrzymał imię Tomasz (Junior).

Para ma za sobą trudne doświadczenie, które przewartościowało całe ich życie. Mowa o wypadku samochodowym, do którego doszło, gdy Anastazja Mierosławska była w ciąży. W wyniku kolizji doznała paraliżu prawej strony ciała. Bała się też o nienarodzonego synka. „Jak przyjechałam na SOR, to pierwsze co, to z lekarzem prowadzącym podjęliśmy decyzję, że mają ratować dziecko, a potem mnie. Priorytetem była dla mnie ciąża", opowiadała w wywiadzie dla DzienDobryTVN.pl.

Na szczęście wszystko skończyło się dobrze, a mały i zdrowy Tomek Junior ma dziś już 17 miesięcy.

Nie możemy doczekać się sprawdzenia, jak pan Tomasz poradzi sobie w nowej roli! Emisja 7. edycji MasterChefa Juniora została zaplanowana na wiosnę 2022. 

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.