serial Niania, Agnieszka Dygant, Maria Maciejowska
Fot. AKPA, Baranowski
O TYM SIĘ MÓWI

Grała u boku Agnieszki Dygant w Niani. Co teraz robi Maria Maciejowska?

To ona wcielała się w najstarszą córkę Skalskiego

Sabina Zięba 14 sierpnia 2020 15:00
serial Niania, Agnieszka Dygant, Maria Maciejowska
Fot. AKPA, Baranowski

Choć od emisji serialu Niania minęło już jedenaście lat, produkcja do tej pory cieszy się wielką popularnością i nadal ma spore grono wielbicieli. Ostatnio na fali powrotu Brzyduli, wiele osób ma nadzieję, że podobny los spotka serial z Agnieszką Dygant. Wiadomo bowiem, że zarówno ona, jak i Tomasz Kot nadal pracują w branży i odnoszą niemałe sukcesy. Co jednak z dziećmi serialowego Maksa Skalskiego? Wiemy, co się dzieje z najstarszą z nich, Małgosią, w którą wcielała się Maria Maciejowska.

Najstarsza córka Maksa Skalskiego z „Niani”

Bez wątpienia Niania należała do najpopularniejszych seriali telewizji TVN i w przeciągu wszystkich 9. sezonów biła rekordy oglądalności. Przygody Frani Maj bawiły miliony Polaków i do dziś powtórki powodują u niektórych rozrzewnienie w sercu. Wcielająca się w główną rolę Agnieszka Dygant, w produkcji opiekowała się trojgiem dzieci bogatego producenta telewizyjnego, Maksa Skalskiego - małą Zuzią, dorastającym Adasiem oraz nastoletnią Małgosią. Ostatnia z nich obecnie jest już dorosłą kobietą.

Okazuje się, że po emisji serialu, Maria Maciejowska porzuciła karierę aktorską. Nie poszła w ślady innych dziecięcych gwiazd i nie wykorzystała chwili sławy, by pozostać w show-biznesie. Dziś była gwiazda serialu TVN ma 30 lat, lecz nie jest aktywna w mediach społecznościowych. Wiadomo, że ma na nazwisko Fuks i obecnie jest szczęśliwą żoną oraz matką. Skupiła się na życiu rodzinnym.

W 2014 roku jej 3-letni synek Tymon był poważnie chory. Chłopiec walczył z ostrą białaczką limfoblastyczną. Wówczas Maria szukała wsparcia wśród internautów, prosząc ich o finansową pomoc za pośrednictwem Fundacji Spełnionych Marzeń. Pisała: „Dla mnie jako samotnej matki to nie tylko przeżywanie fizycznego i psychicznego cierpienia dziecka, ale problem z tak prozaicznymi sprawami, jak codzienne zakupy, czy dojazd do szpitala, ponieważ zarówno sklep jak i komunikacja miejska to punkty na długiej liście "zakazanych" miejsc". Dzięki Państwa pomocy będę miała możliwość, za okazaniem imiennych faktur dotyczących wyłącznie leczenia i rehabilitacji dziecka, uzyskać zwrot części poniesionych kosztów. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zdecydują się nam pomóc”.

Ponadto można znaleźć informację, że  studiowała na Uniwersytecie Kardynała Wyszyńskiego, a także zdobywała wiedzę w Warszawskiej Szkole Filmowej.

Myślicie, że pojawi się jeszcze w jakiejś produkcji?  

Maria Maciejowska I Agnieszka Dygant w serialu „Niania”

serial Niania, Agnieszka Dygant, Maria Maciejowska
Fot. AKPA, Wojtalewicz Jarosław

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.