Roger Karwiński, Agnieszka Dygant na planie serialu Niania  2006 rok
Fot. Prończyk/AKPA
O TYM SIĘ MÓWI

Popularność zyskał rolą Adasia Skalskiego w serialu Niania. Jak dziś wygląda Roger Karwiński? 

Tak potoczyły się jego losy

Olga Figaszewska 8 sierpnia 2021 12:59
Roger Karwiński, Agnieszka Dygant na planie serialu Niania  2006 rok
Fot. Prończyk/AKPA

Serial Niania z miejsca zdobył sympatię widzów, którzy z zapartym tchem śledzili losy Frani Maj i Maksa Skalskiego. Produkcja bawiła i wzruszała, a jej bohaterowie do dziś cieszą się zainteresowaniem fanów. Na ekranie mogliśmy podziwiać plejadę polskich gwiazd, a także młodych aktorów, stawiających pierwsze kroki przed kamerą. Wśród nich znalazł się także 11-letni wówczas Roger Karwiński. Chłopiec brawurowo wcielił się w postać syna Maksa Skalskiego, Adama. Jak potoczyło się jego życie? Młody aktor zniknął z show-biznesu.

Roger Karwiński zdobył sympatię widzów jako serialowy Adam Skalski

Roger Karwiński przez cztery lata zachwycał w serialu Niania.  Produkcja od 2005 do 2009 roku biła rekordy popularności. Dziecięcy aktor w roli Adama Skalskiego pojawił się w ponad 130 odcinkach. Wówczas miał zaledwie 11 lat! Ale ten przebojowy i rezolutny chłopiec z miejsca zdobył serca fanów kultowej produkcji i zyskał ogromną rozpoznawalność.

Grałem w taki sposób, jaki chciałem. Nikt mnie nie uczył, jak wcielać się w Adasia Skalskiego. To miał być chłopak, który dokucza siostrom. Sam mam dwie siostry, więc wczułem się w to idealnie”, mówił goszcząc w programie Na językach.

Zobacz: Kalina Janusiak grała siostrę „BrzydUli”. Dziś ma 20 lat i nową pasję

Roger Karwiński, jak wygląda serialowy Adaś z Niani
Fot. TRICOLORS/East News

Emilia Stachurska, Maria Maciejowska, Roger Karwiński
Fot. Grąbczewski/AKPA

Emilia Stachurska, Maria Maciejowska, Roger Karwiński w serialu Niania

Sprawdź też: Grała u boku Agnieszki Dygant w Niani. Co teraz robi Maria Maciejowska?

Jak dziś wygląda życie Rogera Karwińskiego?

Czy po udziale w serialu postanowił związać swoją przyszłość z aktorstwem? W 2009 roku, wraz z zakończeniem zdjęć do produkcji, nastolatek powoli zaczął wycofywać się z show-biznesu. Roger Karwiński pojawił się jeszcze w serialu Plebania czy Na Wspólnej.

Miał także na swoim koncie współpracę z Teatrem Rozrywki w Chorzowie czy Teatrem Roma. Występował również w Teatrze Polskiego Radia i użyczał swojego głosu m.in. w serialu Nie ma to jak hotel czy w filmie Re-Animated.

Ale los miał dla niego zupełnie inny plan. Roger Karwiński jest niesamowicie uzdolniony muzycznie – śpiewa i pisze. Dodatkowo od 2013 roku poświęca się tworzeniu treści, które publikuje na swoim kanale na YouTube - Z kamerą w internetach. W tym roku Roger Karwiński będzie obchodził swoje 27 urodziny! Jak się zmienił?

Kiedy po latach zasiadł na kanapie Dzień Dobry TVN, w rozmowie z prowadzącymi opowiadał, jak zmieniło się jego życie. 

,,Dotykałem się wielu rzeczy. Jak na złość, każda kolejna była coraz mniej medialna. 12 lat pracy w teatrze za mną, własna redakcja, kanały na YouTubie, małe trasy koncertowe łączone ze stand-upem", wyjawił.  

Roger Karwiński, 2009 rok
Fot. Jan BIELECKI/East News

Roger Karwiński w 2009 roku

Roger Karwiński, 2018
Fot. Wojciech Olszanka/Dzien Dobry TVN/East News
Roger Karwiński w 2018 roku

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.