Roger Karwiński, Agnieszka Dygant na planie serialu Niania  2006 rok
Fot. Prończyk/AKPA
Z ŻYCIA GWIAZD

Popularność zyskał rolą Adasia Skalskiego w serialu Niania. Jak dziś wygląda Roger Karwiński? 

Szybko zdobył sympatię widzów, potem jednak zniknął z show-biznesu...

Olga Figaszewska 17 sierpnia 2022 07:51
Roger Karwiński, Agnieszka Dygant na planie serialu Niania  2006 rok
Fot. Prończyk/AKPA

Ogromną popularność zyskał dzięki roli Adasia Skalskiego w serialu Niania. Produkcja doskonale łączyła w sobie elementy komediowe z tymi obyczajowi, a widzowie śledzili losy Frani Maj, jej podopiecznych i pracodawcy, Maksymiliana Skalskiego, z zapartym tchem. Każdy z aktorów wcielających się w serialowych bohaterów był bardzo charakterystyczny i jedyny w swoim rodzaju. I choć minęła już ponad dekada od emisji ostatniego odcinka, to fani wciąż są ciekawi, co stało się z ich ulubieńcami. Jednym z nich jest Roger Karwiński, odtwórca roli jedynego syna pana Skalskiego. Swoją kreacją aktorską zachwycił widzów, potem jednak zniknął z show-biznesu. Jak potoczyło się jego życie?

Widzowie polubili go za rolę Adama Skalskiego. Jak dziś wygląda jego życie?

Roger Karwiński przez cztery lata zachwycał w serialu Niania.  Produkcja od 2005 do 2009 roku biła rekordy popularności. Dziecięcy aktor w roli Adama Skalskiego pojawił się w ponad 130 odcinkach. Wówczas miał zaledwie 11 lat! Ale ten przebojowy i rezolutny chłopiec z miejsca zdobył serca fanów kultowej produkcji i zyskał ogromną rozpoznawalność.

Grałem w taki sposób, jaki chciałem. Nikt mnie nie uczył, jak wcielać się w Adasia Skalskiego. To miał być chłopak, który dokucza siostrom. Sam mam dwie siostry, więc wczułem się w to idealnie”, mówił, goszcząc w programie Na językach.

Czytaj też: Tańczyła z Mariuszem Pudzianowskim, współpracowała z Marcinem Hakielem. Jak dziś żyje Magdalena Soszyńska?

Roger Karwiński, jak wygląda serialowy Adaś z Niani
Fot. TRICOLORS/East News

Emilia Stachurska, Maria Maciejowska, Roger Karwiński
Fot. Grąbczewski/AKPA

Emilia Stachurska, Maria Maciejowska, Roger Karwiński w serialu Niania

Jak potoczyła się kariera Rogera Karwińskiego?

Czy po udziale w serialu postanowił związać swoją przyszłość z aktorstwem? W 2009 roku, wraz z zakończeniem zdjęć do produkcji, nastolatek powoli zaczął wycofywać się z show-biznesu. Roger Karwiński pojawił się jeszcze w serialu Plebania czy Na Wspólnej.

Miał także na swoim koncie współpracę z Teatrem Rozrywki w Chorzowie czy Teatrem Roma. Występował również w Teatrze Polskiego Radia i użyczał swojego głosu m.in. w serialu Nie ma to jak hotel czy w filmie Re-Animated.

Ale los miał dla niego zupełnie inny plan. Roger Karwiński jest niesamowicie uzdolniony muzycznie – śpiewa i pisze. Dodatkowo od 2013 roku poświęcał się tworzeniu treści, które publikował na swoim kanale na YouTube pod nazwą Roger Karwiński. Jego cykl Z kamerą w internetach miał swojego czasu stałe grono odbiorców. Niestety, od czterech lat kanał nie jest aktualizowany... W czerwcu tego roku Roger Karwiński obchodził swoje 28. urodziny. Przeszedł dużą metamorfozę!

Kiedy po latach zasiadł na kanapie Dzień Dobry TVN, w rozmowie z prowadzącymi opowiadał, jak zmieniło się jego życie. 

"Dotykałem się wielu rzeczy. Jak na złość, każda kolejna była coraz mniej medialna. 12 lat pracy w teatrze za mną, własna redakcja, kanały na YouTubie, małe trasy koncertowe łączone ze stand-upem", wyjawił.  

Zobacz także: Jak wygląda Szymon Wydra po 20 latach od Idola? Długie włosy artysty to już przeszłość

Roger Karwiński, 2009 rok
Fot. Jan BIELECKI/East News

Roger Karwiński w 2009 roku

Roger Karwiński, 2018
Fot. Wojciech Olszanka/Dzien Dobry TVN/East News
Roger Karwiński w 2018 roku

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…