Margaret, VIVA! 5/2016
Fot. Zuza Krajewska/ LAF FM
O TYM JEST GŁOŚNO

Margaret o aborcji i macierzyństwie w Polsce. Padły ostre słowa

Jak to wpłynie na karierę piosenkarki?

Aleksandra Andrzejak 12 maja 2021 06:57
Margaret, VIVA! 5/2016
Fot. Zuza Krajewska/ LAF FM

Ponad dwa lata temu Margaret zniknęła ze sceny muzycznej. Teraz powraca w zupełnie nowym stylu. Nie zamierza kryć się ani ze swoim nowym wizerunkiem, ani z poglądami, które wywołują kontrowersje wśród jej fanów. Wokalistka zabrała głos w kwestii aborcji, mniejszości seksualnych czy legalizacji marihuany. 

Margaret: kontrowersyjne poglądy

Margaret swoimi przebojami porywała tłumy. Jednak w 2019 roku postanowiła przerwać karierę z powodów zdrowotnych, między innymi depresji. Wzięła szamański ślub w Peru z raperem KaCeZetem i wyprowadziła się pod Warszawę. Przerwa od show-biznesu pozwoliła wokalistce odnaleźć siebie i zebrać siły. 

Margaret powróciła w wielkim stylu. Udzieliła wywiadu w programie Kobiecy punkt widzenia w TVN24 GO. Artystka nie stroniła od wyrażania swoich poglądów, które wielu mogą wydać się kontrowersyjne. Przyznała jednak, że nie boi się utraty fanów: „Jeśli moja publiczność nie będzie wyznawała podobnych wartości co ja, to po co nam to” - powiedziała w wywiadzie. Margaret zdradziła, że całym sercem wspiera mniejszości seksualne i osobiście zagłosowałaby za legalizacją marihuany. Poruszyła także temat aborcji i macierzyństwa.

Zobacz także: Margaret mieszka w trudnych warunkach. Jej dom nie przetrwa zimy?

Margaret, VIVA! 5/2016
Fot. Zuza Krajewska/ LAF FM

Tak Margaret pozowała dla Vivy! w 2016 roku

Margaret o aborcji i macierzyństwie 

We wspomniany wywiadzie Margaret nie stroniła także od odpowiedzi, kiedy prowadząca zadała wokalistce pytanie o Marsze Kobiet i prawo do aborcji w Polsce. „Państwo nie powinno wpływać na tak podstawowe prawa jednostki. Aborcja jest takim prawem. Jest ona o cielesności, o naszym ciele. Nijak można to ułożyć w jakiś artykuł, w jakieś prawo. Każda z nas jest inna. Nigdy nie byłam stawiana przed taką decyzją i nie chcę. Myślę, że dla żadnej kobiety nie jest to wymarzona sytuacja. Każda z nas powinna mieć prawo, żeby decydować według własnego sumienia i swojej sytuacji. Zawsze byłam za wolnością” - zaapelowała Margaret.

Zobacz także: Margaret: „Nie upatruję szczęścia w pieniądzach, choć skłamałabym, mówiąc, że mnie to nie interesuje”​​​​​​​

Margaret, VIVA! 5/2016
Fot. Zuza Krajewska/ LAF FM

Tak Margaret pozowała dla Vivy! w 2016 roku

Piosenkarka wypowiedziała się także na temat macierzyństwa. Wyznała, że aktualnie nie widzi siebie w roli matki, a już na pewno nie chciałaby urodzić dziecka w Polsce. „Żaden zegar nie zaczął tykać, bić i jest chyba wyłączony. Kiedy myślę o tym, że jakby kiedyś… to na pewno nie tutaj. Dziecko, żeby je urodzić to jest kwestia, czy będzie zdrowe, a jeśli nie, to czy mam jakąś decyzyjność… A z drugiej strony, jak ono już będzie na tym świecie i będzie chciało wybrać swoją drogę, to pytanie, czy będzie miało warunki, żeby rozkwitnąć. Na ten moment nie” - wyznała Margaret.  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.