O TYM SIĘ MÓWI

W czym tkwi sekret małżeństwa Kamila Stocha i jego żony Ewy?

Jak Polak zamierza świętować zdobycie Kryształowej Kuli?

Konrad Szczęsny 25 marca 2018 13:05

Ten sezon to spełnienie zawodowych marzeń Kamila Stoch. Polak zdobył po raz drugi w karierze Kryształową Kulę, wygrał Turniej Czterech Skoczni, został również wicemistrzem świata w lotach narciarskich, obronił tytuł mistrza olimpijskiego na dużej skoczni, wywalczył z trójką kolegów brąz w konkursie drużynowy w Pjongczangu oraz zdobył tytuł najlepszego skoczka w norweskim turniej Raw Air. Sportowiec zawsze podkreśla, że nie odniósłby tych sukcesów, gdyby nie wsparcie żony, Ewy Bilan-Stoch. Jaki jest sekret ich małżeństwa?

Kamil Stoch zdobywcą Kryształowej Kuli

W trakcie ostatniego w sezonie konkursu w Planicy nie miał sobie równych. Kamil Stoch za sprawą dwóch fenomenalnych skoków na odległość 245 metrów i 234,5 metra zapewnił sobie zwycięstwo zarówno w dzisiejszym konkursie, jak i w cyklu Planica 7. Do pełni szczęścia zabrakło mu jedynie małej Kryształowej Kuli za bycie najlepszym w lotach narciarskich, jednak musiał uznać w tym plebiscycie wyższość Andreasa Stjernena. 

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata laur zwycięstwa Kamil Stoch zapewnił sobie już wcześniej. Zdobył aż 1443 punkty, o 373 więcej niż drugi Richard Freitag oraz o 458 więcej niż trzeci Daniel Andre Tande. Tym samym Polak udowodnił, że biorąc pod uwagę osiągnięcia plasuje się w ścisłej czołówce nie tylko, jeśli chodzi o ten sezon, lecz także historię skoków narciarskich w ogóle! Jak sam jednak podkreśla, nie odniósłby tylu sukcesów, gdyby nie wsparcie żony, Ewy Bilan-Stoch

Kim jest żona Kamila Stocha, Ewa Bilan-Stoch?

Ewa Bilan przez lata... trenowała judo! Co ciekawe, jest absolwentką tej samej szkoły, co mąż, czyli Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem. Po jej ukończeniu poszła w stronę pedagogiki oraz fotografii. Dba również o sprawy zawodowe męża, jest bowiem jego menadżerką. Prowadzi także własną agencję marketingową i wraz z Kamilem Stochem wspiera młode talenty. Razem założyli klub „KS Eve-nement Zakopane” dla skoczków narciarskich, którzy stawiają w sporcie pierwszej kroki. Jak sama deklaruje, kocha także muzykę i podróże.

Kamil Stoch o Ewie Bilan-Stoch

Polak niemal w każdym wywiadzie podkreśla, że wsparcie małżonki jest dla niego niezwykle istotne. Gdy przemawiał z telebimu w trakcie tegorocznego Balu Mistrzów Sportu, nazwał ją wprost „swoją najlepszą wizytówką”. Innym razem zwierzył się natomiast, że dzięki małżeństwu, które zawarł z ukochaną w 2010 roku (para poznała się cztery lata wcześniej) zupełnie inaczej traktuje sportową rywalizację.

„Bardzo dużo dało mi małżeństwo, bo mogłem popatrzeć na pewne rzeczy z innej perspektywy. Nabrałem trochę dystansu i od tego wszystko się zaczęło. Zacząłem bawić się skokami. I nawet jeśli coś nie wyjdzie, zawsze mam do kogo wracać. Wiem, że ten ktoś będzie mnie kochał niezależnie od tego, czy wygram zawody, czy zajmę ostatnie miejsce”, podkreślił w wywiadzie dla Party.

W innym natomiast, wyraźnie wzruszony, poszedł o krok dalej!

„Pozdrawiam (...) moją kochaną żonę, dzięki której również jestem tym, kim jestem i mogę w pełni korzystać z dóbr, które są mi dawane”, wyznał.

Ewa Bilan-Stoch o Kamilu Stochu

W równie ciepły sposób o ukochanym wypowiada się publicznie jego żona.

„Mimo że Kamil dużo czasu spędza poza domem, jest bardzo zaangażowany w małżeństwo. Codziennie długo rozmawiamy. Jestem szczęściarą, bo on nie tylko sprawdza się świetnie w roli męża, ale jest też moim najlepszym przyjacielem”, zadeklarowała w wywiadzie Ewa Bilan-Stoch.

Co Kamil Stoch zrobi po zakończeniu sezonu 2017/2018?

Przede wszystkim odpocznie. Co do tego nie mają najmniejszych wątpliwości ani znajomi pary, ani jego najbliżsi.

„W planach mają powrót do swojego domu, który położony jest w podhalańskiej wsi Ząb. Tam też czeka na nich cała stęskniona rodzina Kamila, przede wszystkim tata Bronisław i mama Krystyna”, zdradził przyjaciel pary w rozmowie z tygodnikiem Świat i ludzie.

Nie jest również wykluczone, że skoczek wraz z ukochaną wybiorą się w podróż do ciepłych krajów! W ten sposób będą mogli nie tylko zrelaksować się, lecz także odpocząć od medialnego zgiełku i błysku fleszy. 

„Kamil najlepiej odpoczywa na plaży, Ewa woli dużo chodzić i zwiedzać. Ale zawsze potrafią dojść do porozumienia. Zresztą oni prawie w ogóle się nie kłócą”, twierdzi kolega sportowca.

Czy Kamil Stoch i Ewa Bilan-Stoch zdecydują się na dziecko?

To pytanie zadają sobie wszyscy. Nie jest tajemnicą, że rodzice skoczka bardzo chcieliby powitać na świecie kolejnego wnuka (póki co pomagają w wychowywaniu dziecka najstarszej córki, Anny, 4,5-letniego Alika).

Kamil i Ewa Stochowie - według relacji przyjaciół - co jakiś czas rozmawiają o powiększeniu rodziny, jednak intensywny tryb życia i ciągłe wyjazdy sprawiają, że wciąż przekładają rodzicielskie plany. Czy teraz, gdy sportowiec ma na koncie wszystkie najważniejsze sukcesy, jakie może sobie wymarzyć skoczek narciarski, zdecyduje się wraz z ukochaną zrealizować to najważniejsze, o dziecku? 

W galerii możecie zobaczyć rodzinne zdjęcia Ewy i Kamila Stochów!  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.