Jak Polak zamierza świętować zdobycie Kryształowej Kuli?

Konrad Szczęsny 25 marca 2018 13:05

Ten sezon to spełnienie zawodowych marzeń Kamila Stoch. Polak zdobył po raz drugi w karierze Kryształową Kulę, wygrał Turniej Czterech Skoczni, został również wicemistrzem świata w lotach narciarskich, obronił tytuł mistrza olimpijskiego na dużej skoczni, wywalczył z trójką kolegów brąz w konkursie drużynowy w Pjongczangu oraz zdobył tytuł najlepszego skoczka w norweskim turniej Raw Air. Sportowiec zawsze podkreśla, że nie odniósłby tych sukcesów, gdyby nie wsparcie żony, Ewy Bilan-Stoch. Jaki jest sekret ich małżeństwa?

Kamil Stoch zdobywcą Kryształowej Kuli

W trakcie ostatniego w sezonie konkursu w Planicy nie miał sobie równych. Kamil Stoch za sprawą dwóch fenomenalnych skoków na odległość 245 metrów i 234,5 metra zapewnił sobie zwycięstwo zarówno w dzisiejszym konkursie, jak i w cyklu Planica 7. Do pełni szczęścia zabrakło mu jedynie małej Kryształowej Kuli za bycie najlepszym w lotach narciarskich, jednak musiał uznać w tym plebiscycie wyższość Andreasa Stjernena. 

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata laur zwycięstwa Kamil Stoch zapewnił sobie już wcześniej. Zdobył aż 1443 punkty, o 373 więcej niż drugi Richard Freitag oraz o 458 więcej niż trzeci Daniel Andre Tande. Tym samym Polak udowodnił, że biorąc pod uwagę osiągnięcia plasuje się w ścisłej czołówce nie tylko, jeśli chodzi o ten sezon, lecz także historię skoków narciarskich w ogóle! Jak sam jednak podkreśla, nie odniósłby tylu sukcesów, gdyby nie wsparcie żony, Ewy Bilan-Stoch

Kim jest żona Kamila Stocha, Ewa Bilan-Stoch?

Ewa Bilan przez lata... trenowała judo! Co ciekawe, jest absolwentką tej samej szkoły, co mąż, czyli Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem. Po jej ukończeniu poszła w stronę pedagogiki oraz fotografii. Dba również o sprawy zawodowe męża, jest bowiem jego menadżerką. Prowadzi także własną agencję marketingową i wraz z Kamilem Stochem wspiera młode talenty. Razem założyli klub „KS Eve-nement Zakopane” dla skoczków narciarskich, którzy stawiają w sporcie pierwszej kroki. Jak sama deklaruje, kocha także muzykę i podróże.

Kamil Stoch o Ewie Bilan-Stoch

Polak niemal w każdym wywiadzie podkreśla, że wsparcie małżonki jest dla niego niezwykle istotne. Gdy przemawiał z telebimu w trakcie tegorocznego Balu Mistrzów Sportu, nazwał ją wprost „swoją najlepszą wizytówką”. Innym razem zwierzył się natomiast, że dzięki małżeństwu, które zawarł z ukochaną w 2010 roku (para poznała się cztery lata wcześniej) zupełnie inaczej traktuje sportową rywalizację.

„Bardzo dużo dało mi małżeństwo, bo mogłem popatrzeć na pewne rzeczy z innej perspektywy. Nabrałem trochę dystansu i od tego wszystko się zaczęło. Zacząłem bawić się skokami. I nawet jeśli coś nie wyjdzie, zawsze mam do kogo wracać. Wiem, że ten ktoś będzie mnie kochał niezależnie od tego, czy wygram zawody, czy zajmę ostatnie miejsce”, podkreślił w wywiadzie dla Party.

W innym natomiast, wyraźnie wzruszony, poszedł o krok dalej!

„Pozdrawiam (...) moją kochaną żonę, dzięki której również jestem tym, kim jestem i mogę w pełni korzystać z dóbr, które są mi dawane”, wyznał.

Ewa Bilan-Stoch o Kamilu Stochu

W równie ciepły sposób o ukochanym wypowiada się publicznie jego żona.

„Mimo że Kamil dużo czasu spędza poza domem, jest bardzo zaangażowany w małżeństwo. Codziennie długo rozmawiamy. Jestem szczęściarą, bo on nie tylko sprawdza się świetnie w roli męża, ale jest też moim najlepszym przyjacielem”, zadeklarowała w wywiadzie Ewa Bilan-Stoch.

Co Kamil Stoch zrobi po zakończeniu sezonu 2017/2018?

Przede wszystkim odpocznie. Co do tego nie mają najmniejszych wątpliwości ani znajomi pary, ani jego najbliżsi.

„W planach mają powrót do swojego domu, który położony jest w podhalańskiej wsi Ząb. Tam też czeka na nich cała stęskniona rodzina Kamila, przede wszystkim tata Bronisław i mama Krystyna”, zdradził przyjaciel pary w rozmowie z tygodnikiem Świat i ludzie.

Nie jest również wykluczone, że skoczek wraz z ukochaną wybiorą się w podróż do ciepłych krajów! W ten sposób będą mogli nie tylko zrelaksować się, lecz także odpocząć od medialnego zgiełku i błysku fleszy. 

„Kamil najlepiej odpoczywa na plaży, Ewa woli dużo chodzić i zwiedzać. Ale zawsze potrafią dojść do porozumienia. Zresztą oni prawie w ogóle się nie kłócą”, twierdzi kolega sportowca.

Czy Kamil Stoch i Ewa Bilan-Stoch zdecydują się na dziecko?

To pytanie zadają sobie wszyscy. Nie jest tajemnicą, że rodzice skoczka bardzo chcieliby powitać na świecie kolejnego wnuka (póki co pomagają w wychowywaniu dziecka najstarszej córki, Anny, 4,5-letniego Alika).

Kamil i Ewa Stochowie - według relacji przyjaciół - co jakiś czas rozmawiają o powiększeniu rodziny, jednak intensywny tryb życia i ciągłe wyjazdy sprawiają, że wciąż przekładają rodzicielskie plany. Czy teraz, gdy sportowiec ma na koncie wszystkie najważniejsze sukcesy, jakie może sobie wymarzyć skoczek narciarski, zdecyduje się wraz z ukochaną zrealizować to najważniejsze, o dziecku? 

W galerii możecie zobaczyć rodzinne zdjęcia Ewy i Kamila Stochów!  

1/8
Kamil Stoch, Ewa Bilan-Stoch
Copyright @Instagram/Ewa Bilan-Stoch
1/8

Kamil Stoch i Ewa Bilan-Stoch poznali się w 2006 roku. Ślub wzięli natomiast cztery lata później.

2/8
Ewa Stocha, Kamil Stoch, Ewa i Kamil Stochowie
Copyright @East News
2/8

Kamil Stoch i Ewa Bilan-Stoch zawarli związek małżeński 7 sierpnia 2010 w kościele oo. Paulinów na Bachledówce we wsi Czerwienne.

3/8
Ewa Stocha, Kamil Stoch, Ewa i Kamil Stochowie
Copyright @East News
3/8

Kamil Stoch i Ewa Bilan-Stoch są absolwentami tej samej szkoły: Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem.

4/8
Ewa Stocha, Kamil Stoch, Ewa i Kamil Stochowie
Copyright @East News
4/8

Kamil Stoch i Ewa Bilan-Stoch są małżeństwem od ośmiu lat. Do tej pory nie zdecydowali się jednak na dziecko.

5/8
Żona Kamila Stocha, Ewa Bilan
Copyright @EastNews
5/8

Kamil Stoch nazywa żonę, Ewę Bilan-Stoch, swoją najlepszą wizytówką i w każdym wywiadzie podkreśla, że dzięki niej jest w tym miejscu, w którym jest i może odnosić spektakularne sukcesy.

6/8
Ewa Stoch, Kamil Stoch
Copyright @East News
6/8

Ewa Bilan-Stoch i Kamil Stoch założyli klub „KS Eve-nement Zakopane” dla skoczków narciarskich, którzy stawiają w sporcie pierwszej kroki.  

7/8
Krystyna, Bronisław, Anita i Natalia Stochowie, VIVA! marzec 2018
Copyright @Olga Majrowska
7/8

Ojcem Kamila Stocha jest Bronisław, psycholog sądowy i kliniczny, zaś jego mamą Krystyna, pracująca w Urzędzie Miasta w Zakopanem.

8/8
Stochowie, VIVA! marzec 2018
Copyright @Olga Majrowska
8/8

Kamil Stoch ma również dwie siostry: Annę (ur. 1983), z wykształcenia psychologa, w przeszłości pracującą w przedszkolu na Cyprze, mieszkającą w Zakopanem, oraz Natalię (ur. 1985), która w młodości trenowała biegi narciarskie, prawniczkę z wykształcenia, pracującą w firmie prawnej w Krakowie, mieszkającą w Bielsku-Białej.

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.