Fot. Getty Images
VIVA! Tylko u nas

Obama w Hollywood? Córka Baracka Obamy zaczyna pracę u słynnego producenta filmowego. Czym się będzie zajmować?

Marta Tomaszkiewicz 6 lutego 2017 21:16
Fot. Getty Images

I to nie byle jakiego. Jak informują amerykańskie media, Malia Obama dostała się na staż do Harveya Weinsteina – producenta, który stoi za takimi hitami, jak m.in. „Pulp Fiction” czy „Jak zostać królem”.
 

Czym będzie zajmować się Malia Obama?

Jak donosi dziennik „The New York Times”, Malia ma czytać i sprawdzać scenariusze oraz współpracować z zespołem marketingowców, odpowiedzialnych za rozwój giganta Weinstein Company. Firma znana jest z takich tytułów, jak m.in.: „Zakochany Shakespeare”, „Django” czy z amerykańskiej edycji „Project Runway”.

 

Staż Malii ma potrwać do końca wiosny i będzie płatny – córka byłego prezydenta będzie zarabiać 9 dolarów za godzinę.

 

Kariera Malii Obamy

Co ciekawe, za sukcesem studia stoi hollywoodzki krezus Harvey Weinstein, który zawsze otwarcie wspierał Partię Demokratyczną. Niejednokrotnie dotował stronnictwo Baracka Obamy i publicznie okazywał przyjaźń prezydenckiej parze.

 

Ale Malia nie dostała stażu w Weinstein Company tylko ze względu na nazwisko. 19-letnia córka byłego prezydenta, mimo młodego wieku, zdążyła już zbudować niezłe CV i pokazała, że jest cierpliwa i pracowita.

 

Ot choćby, w 2015 roku Malia odbyła praktykę u boku Leny Dunham, twórczyni słynnego serialu HBO „Dziewczyny”. Do jej obowiązków należało podawanie kawy i rozkładanie barierek odgradzających plan zdjęciowy od widzów.

 

Była też asystentką przy programie Halle Berry pt. „Extand”, który został wyprodukowany przez Stevena Spielberga. Wcześniej z kolei Malia Obama uczyła się fachu w domu mody.

 

Ponadto córka Obamy już wkrótce podejmie studia na Uniwersytecie Harvarda. Naukę podejmie po rocznej przerwie, na którą zdecydowała się po ukończeniu Sidwell Friends School w Waszyngtonie.

 

Polecamy także: Dostała 35 lat za przekazanie tajnych dokumentów WikiLeaks. Barack Obama skrócił wyrok transseksualnej Chelsea Manning

 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?