Małgorzata Trzaskowska
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

Małgorzata Trzaskowska: „Dalej działać i angażować się w sprawy kobiet w Polsce”

Jakie ma plany?

Olga Figaszewska 14 lipca 2020 18:41
Małgorzata Trzaskowska
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Poznaliśmy ostateczne wyniki wyborów prezydenckich. W II turze wygrał Andrzej Duda, uzyskując poparcie 51,03 proc. Na Rafała Trzaskowskiego zagłosowało 48,97 proc. społeczeństwa. Kandydatowi Koalicji Obywatelskiej w trakcie kampanii prezydenckiej na każdym kroku towarzyszyła ukochana żona. Teraz Małgorzata Trzaskowska zabrała głos i podziękowała wszystkim za udział w wyborach. Polacy tłumnie ruszyli do urn. Ale żona polityka miała do przekazania jeszcze jedną ważną rzecz.

Małgorzata Trzaskowska o planach na przyszłość

Stała u boku męża i wspierała go w kampanii prezydenckiej. Swoją otwartością i działaniem zdobyła uznanie części wyborców. Tak o roli Pierwszej Damy mówiła kilka tygodni temu. 

,,Uważam, że zobowiązuje ona do aktywności i wielu działań społecznych. Jestem osobą aktywną i niezależną. Jakakolwiek przypadnie mi w przyszłości rola, będę właśnie aktywna i zaangażowana. Mam pomysł na to, czym chciałabym się zająć jako pierwsza dama. Ale jestem pełna pokory i wiem, że najpierw trzeba te wybory wygrać", podkreślała Małgorzata Trzaskowska w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim

Teraz Małgorzata żona kandydata Koalicji Obywatelskiej podziękowała wyborcom i zapowiedziała, że bez względu na wynik wyborów, nadal będzie aktywna. Jeszcze w trakcie kampanii głośno mówiła o prawach kobiet, nauczaniu w polskich szkołach, wyrównaniu szans edukacyjnych dzieci, ochronie środowiska i walce z ociepleniem.

„Jeszcze raz pragnę podziękować za Waszą mobilizację i za wszystkie głosy oddane na Rafała. Szczególnie dziękuję wszystkim kobietom, które nie bały się wziąć sprawy w swoje ręce. Mówiłam o tym wcześniej i powiem to raz jeszcze - razem mamy super moc”, napisała na Facebooku Małgorzata Trzaskowska.

Co teraz planuje Małgorzata Trzaskowska? Nie zrezygnuje i nadal będzie angażować się w kolejne projekty! Spotkania, które odbyła w ostatnich dwóch tygodniach pokazały jej, jak wiele jest jeszcze do zrobienia. Żona kandydata Koalicji Obywatelskiej nie zamierza marnować czasu i energii!

„Dlatego będę dalej działać i angażować się w sprawy kobiet w Polsce. Szczegóły wkrótce, ale jedno jest pewne już teraz: w nas jest siła ”, zakończyła. 

 

Małgorzata Trzaskowska, ostatni dzień kampanii
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

W niedzielę ostateczne starcie. 🥊 #Trzaskowski2020 fot. @magdapawluczuk

Post udostępniony przez Małgorzata Trzaskowska (@gosia.trzaskowska)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.