Małgorzata Rozenek-Majdan, Radosław Majdan, Stanisław Rozenek, Tadeusz Rozenek, Henryk Majdan, VIVA! 20/2020
Fot. Marlena Bielinska/MOVE
O TYM SIĘ MÓWI

Małgorzata Rozenek-Majdan z rodziną w przebraniach ze znanego serialu. Tak wsparła Strajk Kobiet

„Oglądając obrazki z wczoraj, pękałam z dumy”

Ksenia Krasko 31 października 2020 16:59
Małgorzata Rozenek-Majdan, Radosław Majdan, Stanisław Rozenek, Tadeusz Rozenek, Henryk Majdan, VIVA! 20/2020
Fot. Marlena Bielinska/MOVE

Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan znani są z tego, że wspierają różne inicjatywy i nie boją się głośno mówić o różnych problemach społecznych. Tak jest też w przypadku Strajku Kobiet, czyli protestów, które od kilku dni odbywają się w całej Polsce, w odpowiedzi na zaostrzenie prawa aborcyjnego. Małżeństwo po raz kolejny okazało swoje wsparcie tej inicjatywie, tym razem wykorzystując okazję, jaką jest święto Halloween. Wraz z synami przebrali się w bardzo wymowne stroje.

Małgorzata Rozenek-Majdan z rodziną świętuje Halloween w strojach z „Opowieści podręcznej”

Radosław Majdan wrócił niedawno do domu po kilku dniach w szpitalu, w którym znalazł się ze względu na zakażenie koronawirusem. Z tego powodu, cała rodzina piłkarza znajduje się na kwarantannie, dlatego nie dołączyli do manifestacji w ostatnich dniach. Małgorzata Rozenek-Majdan postanowiła jednak w inny sposób okazać swoją solidarność z osobami, które od kilku dni protestują na ulicach Polski.

Gwiazda TVN i piłkarz, a także ich synowie, przebrali się z okazji Halloween. W tym roku wybrali wymowne stroje z serialu Opowieść podręcznej, opartym na powieści Margaret Atwood. Rzeczywistość, wykreowana przez autorkę, wielu kojarzy się z tym, co dzieje się obecnie w Polsce, jeśli chodzi o prawa kobiet.

„Przypadek? Nie sądzę. Uwielbiamy halloweenowe przebieranki, ale w tym roku nie mieliśmy wątpliwości jakie powinno być tegoroczne przebranie”, pisze Rozenek-Majdan na swoim Instagramie. „Kwarantanna sprzyja rozmowom z dziećmi o książkach, o filmach, polityce i sprawach społecznych, bo w kraju, w którym chore dzieci przestają interesować rządzących z chwilą narodzenia, a kobietę zmusza się do rodzenia śmiertelnie zniekształconych dzieci, skazując i ją, i je na niewyobrażalne cierpienie, w kraju tak dotkniętym II Wojną Światową, naziole nazywają się patriotami, deklarując ogromną odwagę i prawie gotowość do oddania życia za ojczyznę, jednocześnie boją się, pod hejterskim komentarzem podpisać imieniem i nazwiskiem”, czytamy pod zdjęciem.

„Tylko taki strój nam przyszedł do głowy, i tak btw: to właśnie z powodu tych pięknych kawalerów i ich jeszcze piękniejszych połówek skasowałam pewien wpis. Nie tylko dlatego, że boję się konsekwencji, [...] skasowałam go m.in. po to, by chronić wszystkich tych, którzy odważnie, imieniem i nazwiskiem w komentarzach wyrazili swoje poparcie dla jego treści [...]”, dodała gwiazda, odnosząc się do pytań o to, dlaczego usunęła poprzedni wpis, mocno uderzający w decyzję władzy.

„Oglądając w zaciszu domowej kwarantanny obrazki z wczoraj, pękałam z dumy i radości jakich cudownych mamy ludzi. Oni dają nadzieje, że „jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie”, musimy się tylko nauczyć rozmawiać. JESTEM Z WAMI”, zapewniła na końcu Małgorzata Rozenek-Majdan.

Rodzinną fotografię opublikował również Radosław Majdan. Jak napisał na swoim Instagramie, wraz z żoną i dziećmi postanowili przebrać się za bohaterki książki Margaret Atwood, aby „wyrazić swój szacunek i podziw dla wszystkich walczących o swoje prawa kobiet”.

Zdania internautów są podzielone. Niektórzy popierają wybór pary i nie kryją zachwytu, a inni wskazują, że to jednak przesada. Jak Wam się podoba ten pomysł? 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#halloween2020 takie #halloweencostume 🤷‍♀️ Przypadek? Nie sądzę💁‍♀️ uwielbiamy halloweenowe przebieranki, ale w tym roku nie mieliśmy wątpliwości jakie powinno być tegoroczne przebranie, kwarantanna sprzyja rozmowom z dziećmi o książkach, o filmach, polityce i sprawach społecznych, bo w kraju, w którym chore dzieci przestają interesować rządzących z chwilą narodzenia, a kobiety zmusza się do rodzenia śmiertelnie zniekształconych dzieci, skazując i ją, i je na niewyobrażalne cierpienie, w kraju tak dotkniętym II Wojną Światową, naziole nazywają się patriotami 🤦‍♀️ deklarując ogromną odwagę i prawie gotowość do oddania życia za ojczyznę, jednocześnie boją się, pod hejterskim komentarzem podpisać imieniem i nazwiskiem 🤷‍♀️ tylko taki strój nam przyszedł do głowy 🤷‍♀️ i tak btw: to właśnie z powodu tych pięknych kawalerów i ich jeszcze piękniejszych połówek skasowałam pewien wpis. Nie tylko dlatego, że boję się konsekwencji, bo jako wykształcony prawnik, wiem jaki jest porządek prawny kraju, w którym żyję i nie wrzucam sobie ot tak, tej wagi, spontanicznych postów. Skasowałam go m.in. po to, by chronić wszystkich tych, którzy odważnie, imieniem i nazwiskiem w komentarzach wyrazili swoje poparcie dla jego treści. Nie chcę pomagać „umiłowanym synom ojczyzny”, którzy z anonimowych kont obrażali spokojnych i z ogromnym poczuciem humoru ludzi. Więc #nolitetebastardescarborundorum 💪 Siła jest kobietą Miłość jest kobietą Polska jest kobietą #strajkkobiet I znów, zachęcam wszystkich tych miłujących Boga, ale zapominających o umiłowaniu bliźniego, kochających płody, a nienawidzących człowieka, mających Boga, Honor i Ojczyznę na ustach, a w ręku pałki do bicia kobiet i słabszych, o pozostawianie swoich wpisów i komentarzy. W nich, niby mówicie o mnie, a tak naprawdę najwiecej mówicie o sobie 🤷‍♀️ a oglądając w zaciszu domowej kwarantanny obrazki z wczoraj, pękałam z dumy i radości jakich cudownych mamy ludzi. Oni dają nadzieje, że „jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie” musimy się tylko nauczyć rozmawiać 😊 JESTEM Z WAMI 🇵🇱

Post udostępniony przez Małgorzata Rozenek-Majdan (@m_rozenek)

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.