Paweł Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE
O TYM SIĘ MÓWI

Wielkie marzenie Pawła Królikowskiego zostanie spełnione!

Najbliżsi realizują jego wolę

Sabina Zięba 14 czerwca 2020 21:15
Paweł Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Od śmierci Pawła Królikowskiego minęło już kilka miesięcy. Aktor znany głównie z serialu Ranczo zmarł w czwartek 27 lutego w wieku 58 lat po wyczerpującej walce z chorobą neurologiczną. Wiadomo, że w szpitalu przebywał już od grudnia zeszłego roku. Rodzina bardzo przeżyła stratę artysty i nawet po kilkunastu tygodniach nie ustaje w staraniach, by spełnić jedno z jego marzeń. Jakie?

Marzenie Pawła Królikowskiego

Paweł Królikowski od lat spełniał się w zawodzie, równocześnie angażując w różnorodne inicjatywy. Od kwietnia 2018 roku pełnił rolę prezesa Związku Artystów Scen Polskich. Miał dalekosiężne plany wobec artystycznej strefy i pragnął wspomagać działalność aktorską swoich kolegów. Ponadto był oddany Festiwalowi Kultury i Piosenki Polsko-Czeskiej w Kudowie-Zdroju. Niestety po jego śmierci inicjatywa stanęła pod znakiem zapytania.

Najbliżsi zmarłego aktora postanowili zadbać, by jego dzieło miało kontynuację. W sobotę 13 czerwca opublikowali na Instagramie fotografię, na której szeroko uśmiechnięci pozują na przejściu granicznym z Czechami. Skąd taka radość u Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej i Antka Królikowskiego? Otóż cieszyli się, że granica z krajem została otwarta. Oznacza to bowiem, że festiwal, którego pomysłodawcą był Paweł Królikowski, najprawdopodobniej się odbędzie. 

Wiadomo, że w owe wydarzenie zaangażowana jest cała rodzina Królikowskich, a opiekę artystyczną nad imprezą sprawuje 28-letni syn zmarłego, Jan. Tym razem festiwal kultury polskiej i czeskiej ma się odbyć w ostatni weekend lipca i od tego roku będzie nosił imię Pawła Królikowskiego. Ponadto najbliższa edycja będzie mu w całości poświęcona.

Jakiś czas temu Antek Królikowski w rozmowie z Fleszem wyznał: „Chcemy kontynuować tradycję festiwalu, który był dla taty bardzo ważny. Zależy nam, aby w ramach tej imprezy zaprezentować coś, co będzie dotyczyło Pawła Królikowskiego i upamiętniało jego imię. Dopinamy programy, prowadzimy rozmowy z artystami. Szykujemy coś naprawdę fajnego”.

Was też cieszy ta wiadomość?  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Antoni Królikowski (@antek.krolikowski)

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.