Adele rozstała się z mężem
Fot. nstagram @adele
O TYM SIĘ MÓWI

Adele straci fortunę na rzecz męża?! Małżonków czeka ostra sądowa batalia

Rozwód może słono kosztować brytyjską wokalistkę...

Konrad Szczęsny 25 kwietnia 2019 06:47
Adele rozstała się z mężem
Fot. nstagram @adele

Byli razem przez siedem lat, wspólnie wychowują sześcioletniego synka Angelo i uchodzili do tej pory za parę idealną. Niestety, w miniony weekend piosenkarka Adele i jej mąż, Simon Konecki, wydali oświadczenie, w którym poinformowali, że wnieśli pozew o rozwód. Okazuje się, że między małżonkami może dojść w sądzie do ostrej walki o... majątek brytyjskiej artystki. Dlaczego?

Majątek Adele: ile może stracić na rozwodzie z Simonem Koneckim?

Od kilku dni media rozpisują się o rozstaniu pary, a nawet łączą Adele z innymi mężczyznami, twierdząc, że nie obawia się ona poszukiwania nowego partnera. Jednak zanim zdecyduje się na kolejny związek, będzie musiała uregulować kwestie prawne związane z rozwodem a wiele wskazuje na to, że między gwiazdą i jej mężem może dojść do ostrej sądowej batalii.

Wszystko przez to, że przed ślubem nie podpisali intercyzy, zatem do podziału (prawdopodobnie na pół) mają 140 milionów funtów, czyli równowartość blisko... 700 milionów złotych, ponieważ na tyle wyceniany jest majątek Adele. Wliczą się w to wpływy z tantiem, liczne nieruchomości i koncertowe gaże. Do artystki należą m.in. dwie wille w Londynie o wartości 54 milionów złotych, dom w Beverly Hills za 7 milionów, a także dom przy plaży w Hove za 12 milionów. Z kolei jej posiadłość w East Grinstead wyceniono na 19 milionów złotych.

A co z majątkiem Koneckiego? To dyrektor generalny organizacji charytatywnej "drop4drop", która walczy o swobodny dostęp do czystej wody w krajach trzeciego świata. Jej wartość wyceniana jest na równowartość niespełna... czterech milionów złotych. 

Co ciekawe, krótko przed rozstaniem artystka sprezentowała mężowi luksusową posiadłość w Los Angeles...

Rozwód Adele i Simona Koneckiego

Byli razem przez siedem lat, ślub wzięli w tajemnicy przed mediami w 2016 roku. To, że są małżeństwem, wyszło na jaw przypadkiem, gdy Adele odbierała nagrodę Grammy rok później. Dziękowała wówczas ze sceny „mężowi”.

Mimo że Simon Konecki jest starszy od wokalistki o 15 lat, wydawało się, że tworzą parę idealną. Jak ognia unikali skandali i błysku fleszy, skupiali się na wychowywaniu sześcioletniego syna. Niestety, w miniony weekend media obiegła smutna informacja, dotycząca ich rozwodu.

„Adele i jej partner są w separacji. Są zdecydowani wspólnie i w miłości wychowywać swojego syna. Jak zawsze, proszą o uszanowanie ich prywatności. Dalszych komentarzy nie będzie”, pisali we wspólnym oświadczeniu, opublikowanym na łamach agencji  Associated Press.

Co jest przyczyną rozstania? Spekuluje się, że intensywny tryb pracy piosenkarki i jej długa nieobecność w domu, związana ze zobowiązaniami zawodowymi (obecnie pracuje nad kolejną płytą)...

„To bardzo smutna sytuacja. Adele i Simon od pewnego czasu żyli osobno. Próbowali nad tym pracować, ale w końcu musieli zaakceptować fakt, że po prostu nie wyszło”, twierdził brytyjski The Sun.

Fani brytyjskiej gwiazdy są załamani  

Adele i Simon Konecki, rozdania nagród Grammy, 2017 rok:

Adele, Simon Konecki, The 59th GRAMMY Awards 2017
Fot. Getty Images

Adele i Simon Konecki w trakcie spaceru:

Adele, Simon Konecki
Fot. EastNews

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!