Magdalena Żuk, śmierć Magdy Żuk
Fot. Facebook @Magdalena Żuk
O TYM JEST GŁOŚNO

Nowe doniesienia w sprawie śmierci Magdaleny Żuk. Prokuratura zabiera głos

Śledztwo trwa już trzeci rok

Redakcja VIVA! 6 października 2020 15:00
Magdalena Żuk, śmierć Magdy Żuk
Fot. Facebook @Magdalena Żuk

Śledztwo w sprawie tragicznej śmierci Magdaleny Żuk w Egipcie trwa już trzeci rok. Polka zginęła 30 kwietnia 2017 roku w do dzisiaj niewyjaśnionych okolicznościach. Wiele wskazywałoby na samobójstwo, jednak rodzina zmarłej nie wierzy w taki przebieg wydarzeń. Biegli w Polsce również jednoznacznie nie wykluczyli udziału osób trzecich lub innych okoliczności, mogących rzucić światło na tę tajemnicę. Fakt uzyskał nowe informacje w sprawie toczącego się polskiego śledztwa. 

Tajemnicza śmierć Magdaleny Żuk w Egipcie

27-latka miała polecieć do Egiptu ze swoim chłopakiem w ramach niespodzianki. Niedługo przed wylotem okazało się jednak, że Markus posiada nieważny paszport. Magdalena Żuk postanowiła udać się w podróż samotnie. Do kurortu Marsa Alam zawitała 25 kwietnia 2017 roku. 

Według zeznać pozostałych wczasowiczów zachowanie Magdaleny Żuk od samego przyjazdu wzbudzało niepokój. 27-latka z każdym dniem miała zachowywać się co raz to dziwniej. 28 kwietnia trafiła do miejscowego szpitala, gdzie odmówiono jej pomocy psychologicznej czy też psychiatrycznej. Dzień później w związku z niepokojącym samopoczuciem Magdalena zdecydowała się na wcześniejszy powrót do Polski. Dziewczynie odmówiono również wejścia na pokład, czego powodem miał być właśnie fatalny stan psychiczny. 

Pozostawiona samą sobie Magdalena Żuk ponownie trafiła do szpitala. W nocy 27-latka wypadła z okna budynku, odnosząc krytyczne obrażenia. W bardzo ciężkim stanie została przewieziona do szpitala w Hurghadzie, w którym zmarła 30 kwietnia. 

Tajemnicza śmierć Magdaleny Żuk. Nowe doniesienia. Prokuratura zabiera głos w sprawie

Polskie śledztwo w sprawie tragicznej śmierci Magdaleny Żuk ponownie zostało przedłużone. Z rzecznikiem prasowym Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze skontaktował się Fakt. "Śledztwo w sprawie śmierci Magdaleny Ż. na terenie Arabskiej Republiki Egiptu zostało przedłużone do 31 grudnia 2020 roku", przekazał dziennikowi Tomasz Czułowski. Poinformował również o tym, że polskie organy śledcze nieprzerwanie współpracują z biegłymi w Egipcie.

Prokuratura w Polsce otrzymała niedawno wyniki badań z sekcji zwłok Magdaleny, która została przeprowadzona po jej śmierci. "Co do istoty dokumenty z Egiptu są zgodne z danymi wynikającymi z przekazanych uprzednio w tym zakresie dokumentów. Po ich przetłumaczeniu na język polski, uzyskane z Egiptu materiały zostały przekazane polskim biegłym, którzy po dokonaniu ich analizy wydadzą kompleksową opinię toksykologiczno-medyczną", kontynuował Tomasz Czułowski. 

Z dokumentów wynika, że tragiczne zdarzenie prawdopodobnie odbyło się bez udziału osób trzecich. Na ciele zmarłej Magdaleny Żuk nie wykryto śladów pobicia ani gwałtu. Jednak na ostateczny werdykt trzeba będzie jeszcze poczekać. W tak tajemniczych sprawach zaważyć może nawet najmniejszy niuans.  

Magdalena Żuk, rok od śmierci Magdy Żuk
Fot. Facebook @Magdalena Żuk

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.