Magdalena Żuk, śmierć Magdy Żuk
Fot. Facebook @Magdalena Żuk
O TYM JEST GŁOŚNO

Magdalena Żuk nie popełniła samobójstwa?! Nowe fakty w sprawie tajemniczej śmierci

Co tak naprawdę wydarzyło się w Egipcie?

Konrad Szczęsny 14 września 2019 14:59
Magdalena Żuk, śmierć Magdy Żuk
Fot. Facebook @Magdalena Żuk

Nieszczęśliwy wypadek, samobójstwo czy zabójstwo? Powraca sprawa zmarłej w maju 2017 roku w Egipcie Magdaleny Żuk. Według materiału dziennikarzy z programu Interwencja Polsatu obrażenia na ciele dziewczyny wskazują, że nie wyskoczyła z okna sama a mogła zostać wypchnięta!

Sprawa Magdaleny Żuk: czy popełniła samobójstwo?

Sensacyjną teorię potwierdził detektyw, do którego zwrócili się reporterzy. Po zaprezentowaniu mu wyników badań tomograficznych zwłok Magdaleny Żuk stwierdził, że prawdopodobnie została ona wypchnięta z okna. Wskazywałby na to fakt, że uszkodzeniom uległa jedynie lewa strona jej ciała.

„Obrażenia wydają się dość dziwne i nietypowe, jeżeli chodzi o skok samobójcy, bo ciało władne raczej uderzyłoby zupełnie inaczej. Przeważnie w przypadku samobójców może zadziałać instynkt samozachowawczy i raczej taka osoba skacze na nogi. Wtedy dochodzi do uszkodzeń nóg, miednica jest popękana, często wbijają się kończyny w część brzuszną i dochodzi do zupełnie innych i ciężkich obrażeń. W tym przypadku obrażenia wskazują, że ciało zostało wyrzucone z okna, ewentualnie było zupełnie bezwładne”, tłumaczył w materiale Interwencji Marcin Popowski, prywatny detektyw.

Nowe fakty w sprawie Magdaleny Żuk: padła ofiarą handlarzy ludźmi?

Przypomnijmy, że według śledczych z Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, którzy badają sprawę śmierci Magdaleny Żuk, przyczyną zgonu były uszkodzenia ciała wynikające z upadku z wysokości.

„Nie znaleziono śladów, które by dawały podstawy do przypuszczeń, że zmarła padła wcześniej ofiarą przemocy”, podawała w komunikacie Ewa Bialik, rzecznik Prokuratury Krajowej.

W krwi dziewczyny znaleziono jednak ślady silnych leków. 

„Chodzi o jeden z tzw. leków przeciwpsychotycznych, substancję stosowaną przy leczeniu psychoz, schizofrenii, ale czasem również w przypadku depresji”, pisał w 2017 roku Fakt.

Jak ustalili dziennikarze Interwencji, w krwi Magdaleny Żuk stwierdzono także obecność substancji odurzających, których działanie bliskie jest temu właściwemu dla ecstasy. Tak wynika z raportu toksykologicznego, przekazanego przez rodzinę zmarłej. Głos w sprawie zabrała Anna Cieślińska, siostra zmarłej, która podkreśliła, że narkotyki podawano 27-latce regularnie jeszcze w Polsce.

„To są narkotyki grupy Khat. To jakiś egipski narkotyk działający podobnie do tabletki ecstasy. Opisane jest, jak wpływają te substancje na ciało człowieka i odpowiada temu zachowanie Magdy. Ona miała takie stany, że raz była spokojna, wyciszona, a nagle silna, jak widzimy na nagraniach ze szpitala, że biegnie, chce uciekać. Myślę, że jej organizm nie zadziałał tak, jak oni chcieli”, twierdzi.

Dziwnym tropem w sprawie jest również sygnał telefonu Żuk, który pierwszego dnia logował się do sieci aż 20 kilometrów od brzegu, na Morzu Czerwonym.

„Na pewno nie pływała z telefonem. Musiała być na jakiejś łódce albo jachcie. Po prostu jej organizm źle zareagował na to, co jej podano i ona za dużo pamiętała. Dla nich nie byłaby to komfortowa sytuacja, gdyby pamiętała i wniosła to na policję jako oskarżenie. Chcieli się zabawić z fajną, młodą, piękną kobietą, a ona miała nie pamiętać”, twierdzi Anna Cieślińska. Obecnie śledczy analizują dokumentację przesłaną przez stronę egipską i nie komentują ustaleń dziennikarzy Interwencji.

Śmierć Magdaleny Żuk

Polka wyjechała na wakacje do Egiptu 25 kwietnia 2017 roku. Początkowo miała udać się do kurortu Marsa Alam wraz ze swoim chłopakiem, Marcusem, jednak krótko przed datą wylotu okazało się, że ten ma nieważny paszport. Magdalena Żuk zdecydowała się lecieć sama. Już na miejscu miała zacząć dziwnie się zachowywać.

Zaniepokojeni rezydenci zdecydowali, że należy skierować ją do placówki szpitalnej. 27-latka odmówiła jednak przeprowadzenia badań. Została więc wymeldowana z hotelu i odwieziona na lotnisko, jednak z uwagi na jej stan nie wpuszczono jej do samolotu. 

„Wtedy nagrano opublikowaną w internecie rozmowę, na której widać, że dziewczyna nie chce odpowiadać na pytania swojego chłopaka Markusa”, przypomina Wirtualna Polska.

Magdalena Żuk ponownie została poddana hospitalizacji. W placówce jednak zmarła. Miała wyskoczyć przez okno. Jednak to czy było to targnięcie się na życie czy działanie osób trzecich do dziś wywołuje ogromne kontrowersje.  

Magdalena Żuk zmarła w Egipcie w maju 2017 roku:

Magdalena Żuk, rok od śmierci Magdy Żuk
Fot. Facebook @Magdalena Żuk

Oficjalnie przyjęto, że Magdalena Żuk zmarła na skutek obrażeń, będących konsekwencją upadku z dużej wysokości:

Magdalena Żuk
Fot. Facebook @Magdalena Żuk

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?