Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO / Robert Wolański
z życia gwiazd

Macieja Stuhra i jego rodziców łączy szczególna więź. Barbara Stuhr wiele poświęciła dla dobra bliskich

Zdjęcie aktora z mamą i siostrą podbija sieć!

Marcjanna Maryszewska 28 kwietnia 2023 13:05
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO / Robert Wolański

Urodził się, a następnie dorastał w artystycznej rodzinie. Maciej Stuhr to syn legendy polskiego kina oraz utalentowanej skrzypaczki — o swoich rodzicach zawsze mówi z czułością, a nieporozumienia z przeszłości już dawno pozostawił za sobą. Jego relacja z ojcem była pełna wzlotów i upadków... A co z mamą aktora, Barbarą Stuhr? Młodszy Stuhr wiele jej zawdzięcza. Właśnie opublikował wspólne zdjęcie, które zachwyciło internautów!

Maciej Stuhr pokazał mamę i siostrę. Tak wygląda Barbara Stuhr

Syn Jerzego oraz Barbary Stuhrów może pochwalić się niesamowitym dorobkiem artystycznym, oraz sporym gronem fanów, śledzących z zapałem jego kolejne poczynania. Wiele emocji wzbudzają również relacje w jego rodzinie. Kilka dni temu Maciej Stuhr opowiedział o skomplikowanej więzi z jedyną córką. Okazało się, że dopiero niedawno ich stosunki uległy poprawie. Przy okazji w ostrych słowach skrytykował swojego ojca — teraz  z kolei opublikował zdjęcie, które stało się prawdziwym hitem sieci!

CZYTAJ TAKŻE: Syn Seweryna Krajewskiego przez dziesięć lat nie utrzymywał kontaktu z ojcem

Korzystając z wolnej chwili oraz pięknej pogody, Maciej Stuhr spędził trochę czasu z najbliższymi. To dawno niewidziane mama oraz siostra aktora — pani Barbara oraz Marianna Stuhr. Żona Jerzego Stuhra jest utalentowaną skrzypaczką. Ich córka ukończyła Akademię Sztuk Pięknych. Na co dzień zajmuje się sztuką wizualną we Frankfurcie i unika zainteresowania mediów. 

Rodzinna fotografia bardzo przypadła fanom do gustu. Szczególnie dużo pochwał zebrała Barbara Stuhr. Jej podobieństwo do Marianny jest powalające! Pod wpisem znalazło się wiele komentarzy skonsternowanych internautów zastanawiających się, która z pań faktycznie jest jego mamą...

Maciej Stuhr — relacje z mamą

Klan Stuhrów większości kojarzy się przede wszystkim z Maciejem oraz jego ojcem. I nic w tym zaskakującego — oboje mają na koncie wiele kultowych ról, a ich twarze są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych w świecie naszego rodzimego kina. Jednak sukces w znaczącym stopniu zawdzięczają również pani Barbarze Stuhr, która przez lata trzymała w ryzach całą rodzinę i wspierała jej członków w realizowaniu swoich ścieżek kariery. Nie narzekała, choć zdarzały się i trudniejsze chwile...

ZOBACZ TAKŻE: Los wystawił ich miłość na ciężką próbę. Historia Aleksandry Twardowskiej i Jana A.P. Kaczmarka

"Nie było mi lekko, ale to jest jakaś cena, niczego w życiu nie ma za darmo. To nie jest tak, że byłam nieszczęśliwą kobietką, która usiadła na kanapie i płacze, że sobie nie radzi. Widziały gały, co brały. A czy dzisiaj się ktokolwiek pyta marynarza, himalaisty czy tirowca, co jego żona myśli o tym, że ukochanego nie ma cały czas w domu? Przecież wiedziała, że sobie bierze mężczyznę z takim zawodem i co się z tym wiąże. A u nas to było jeszcze inaczej, bo to, że jego nie było coraz częściej w domu, to był proces" — opowiadała Barbara Stuhr w rozmowie z NaTemat.

Jerzy Stuhr, Barbara Stuhr, Viva! 2016

Jerzy Stuhr, Barbara Stuhr, Viva! 2016
Fot. Robert Wolański

Maciej Stuhr od zawsze doceniał w mamie jej upór i chęci do działania. „[...] Mam fajnych, super sprawnych, energicznych, prących do przodu rodziców. Niesamowite to jest. Mój ojciec haruje jak wół, mama też jest super aktywna", przyznał w rozmowie z Beatą Nowicką dla VIVY!. Cała rodzina przeszła ciężką próbę, gdy u Jerzego Stuhra w 2011 roku zdiagnozowano raka krtani. Aktor zdołał pokonać chorobę, a jego syn kilkukrotnie podkreślał, jak ważną rolę w tym czasie odegrała pani Barbara.

SPRAWDŹ: Jerzy Stuhr i Maciej Stuhr w poruszającej rozmowie o relacji ojca z synem i swoich korzeniach

"Pamiętam z tego okresu szpitalnego twoją wręcz heroiczną walkę o odżywianie. Niezręcznie może mówić w obecności kamer. [...] Bardzo ci chcę podziękować za ten okres, bo jestem absolutnie przekonany, że bez twojej pomocy to by się po prostu nie udało. Właściwie "wyzdrowiłaś" nam tatę" — mówił w spocie kampanii edukacyjnej Żywienie Medyczne — Twoje posiłki w walce z chorobą 

Jerzy Stuhr, Barbara Stuhr, Viva! 2016

Jerzy Stuhr, Barbara Stuhr, Viva! 2016
Fot. Robert Wolański

Wideo

Nie umiał wstać z łóżka, odzyskał sprawność po 8 latach. Michał Figurski szczerze o wyjściu z choroby

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.