Anna Musiał, Maciej Musiał, VIVA! 11/2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
Z życia gwiazd

Maciej Musiał w szczerym wyznaniu o rodzinie. „Nie pochodzę z bogatego domu”

Jego rodzice także są aktorami

Marta Nawacka 8 lutego 2024 11:53
Anna Musiał, Maciej Musiał, VIVA! 11/2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Już od 12. roku życia pojawia się na ekranie. Dziś Maciej Musiał cieszy się sporą popularnością, a na ekranach pojawił się niedawno kolejna produkcja z jego udziałem. Przy okazji premiery filmu „Fuks 2” młody aktor zdecydował się opowiedzieć w jednym z wywiadów co nieco o swojej rodzinie. Co ciekawe, jego rodzice również są aktorami.

Maciej Musiał: kariera, życie prywatne. Wspierali go rodzice

Wielu osobom kojarzy się przede wszystkim z rolą Tomka w popularnym serialu „Rodzinka.pl”. 29-letni dziś Maciej Musiał już od 12. roku życia pojawia się na ekranie. Jednak choć większą część życia spędził na planach zdjęciowych, to, jak przyznał w rozmowie z magazynem Show, nie ma w nim poczucia utraconego dzieciństwa. Nie zaniedbał także edukacji i w 2021 roku skończył studia aktorskie na Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Nie da się ukryć, że przez te wszystkie lata aktor zdobył ogromne doświadczenie zawodowe i nawiązał wiele ciekawych znajomości.

Okazuje się, że sporym wsparciem w drodze zawodowej, jaką wybrał byli dla niego rodzice. Aktualnie na ekranach kin możemy oglądać młodego aktora w głównej roli w filmie „Fuks 2” Macieja Dutkiewicza, będącym kontynuacją produkcji sprzed ponad 20 lat. I choć dziś kariera Macieja Musiała prężnie się rozwija, a on sam cieszy się sporym zainteresowaniem i popularnością, to w rozmowie z magazynem Show zdradził, że pieniędzmi, które zarobił dzięki swojej karierze, mógł zarządzać dopiero... po ukończeniu 18 lat.

Okazuje się jednak, że nie miał z tym większego problemu. „Nie pochodzę z bogatego domu, u nas pieniądze po prostu się oszczędzało. I realizowało plany. Więc tak podchodziłem do zarobionych pieniędzy; po prostu je trzymałem, choć nie wiedziałem, w co zainwestować”, wyjaśnił w rozmowie z Show i dodał, że nigdy nie obracał się w towarzystwie, w którym imponowało się pieniędzmi i sam także tego nie robił.

Czytaj też: Syn Joanny Racewicz chodzi do wyjątkowej szkoły. Szesnastolatek nie odrabia pracy domowej

Maciej Musiał, VIVA! 11/2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Maciej Musiał z mamą, Anną Musiał, w sesji dla magazynu VIVA!, 2014 rok

Maciej Musiał: rodzice. Kim są Anna Musiał i Andrzej Musiał?

Śmiało można powiedzieć, że Maciej Musiał poszedł w ślady swoich rodziców, ponieważ zarówno Anna Musiał, jak i Andrzej Musiał także są aktorami. Mama pełniła również rolę menedżerki swojego syna, dopóki ten nie osiągnął pełnoletności. Jest reżyserką teatralną, poetką, właścicielką marki odzieżowej Zapach Nieba, autorką i współzałożycielką (razem z byłym mężem) Teatru Kuffer dla dzieci. Aktor nigdy nie ukrywał, że łączy go z mamą wyjątkowa, bliska więź i chętnie dzielił się wspólnymi zdjęciami z rodzicielką.

Podobną, równie silną więź Maciej Musiał ma ze swoim tatą. W rozmowie z Show wspomniał o relacji swojej postaci z filmu „Fuks 2”, czyli Maćka Stawickiego, z jego ojcem, w którego wcielił się Maciej Stuhr. Aktor wyznał, że była dla niego bardzo wzruszająco i przypominała mu jego kontakt z tatą. „W moim życiu z tatą łączy mnie bardzo mocna więź”, wyjaśnił. Andrzej Musiał to aktor filmowy i telewizyjny, którego częściej jednak można zobaczyć na scenie. Mogliśmy oglądać go w „Ekstradycji”, „Pierwszym milionie”, „Młodych wilkach 1/2” czy „Psach”. Związany był również z teatrem płockim, Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, Teatrem Nowym w Łodzi, Teatrem Rozmaitości w Warszawie czy Teatrem Polskim w Bydgoszczy.  

Zobacz także: „Ja nie rozbiłam tej rodziny". Sonia Bohosiewicz szczerze o kulisach rozstania z mężem

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.